Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    ...
    2 метра греда не влиза в багажника а трябва да сваляш седалки.
    ....
    Срамота! Как може такива маломерки да правят!
    И аз искам 2 метра тараба да кача. Обикновенно точно тогава си возя и децата, кучето, тъщата и лилинчо, тъй че не мога да сваля седалките!

    Друго си е на всяко нещо маана да намираш!
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #32
      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

      Колега,гледай бензин с газ,харесай си нещо ,пак после пиши да го оплюем Ако си намериш 3 литрово запазено паджеро със гуми,климатик,супер селект,кожен салон и теглич за 8000 лв. свиркай

      п.п Това е моето предложение без да познавам другите освен диско2
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
        Срамота! Как може такива маломерки да правят!
        И аз искам 2 метра тараба да кача. Обикновенно точно тогава си возя и децата, кучето, тъщата и лилинчо, тъй че не мога да сваля седалките!

        Друго си е на всяко нещо маана да намираш!
        2 метра са сериозна дължина ! Имам въдица, с транспортна дължина 2 м,която транспортирам трудно(сгъната средна седалка). А багажника на Диско 3 е бая по-дълъг от на Диско 2...
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #34
          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Не знам защо битува убеждението, че италианските коли (джипове) са зле поддържани.
          Защото средностатистически е точно така. Ти сам си го казал.

          Понякога се попада на изключения - тераното ми е такова - било е карано постоянно със синтетика. Случайно открих тоя факт, пък и той добре съвпадна със състоянието на двигателя като му регулирах клапаните - нямаше грам налепи.


          ...но за сметка на това, на дъното на казанчето за чистачките имаше 3 пръста кал, а пръскалните бяха безнадеждно запушени и искаха 8 бара от компресора за да изкарат сериозно количесто пясък и да започнат да пръскат нормално. Явно някой гений е сипвал вода от някоя локва или мътна рекичка по време на излетите. Горивния ми филтър сигурно си беше оригиналния - отново 2 пръста тиня на дъното, въздушния беше на поне 50000км, а тоя в купето сигурно никога не беше сменян.

          Та такива работи. Аз въпреки това ги предпочитам. Механика се прави, в краен случай и мотор от морга може да се купи. Обаче с ръждата оправия няма.


          От друга страна, ферозата имаше МНОГО сериозни налепи по капака на клапаните. Сещай се с какво е карана и кога е сменяно. Добре че явно е на малко километри, зашото сам знаеш че тоя мотор иска гледане, за да е надежден.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            Срамота! Как може такива маломерки да правят!
            И аз искам 2 метра тараба да кача. Обикновенно точно тогава си возя и децата, кучето, тъщата и лилинчо, тъй че не мога да сваля седалките!

            Друго си е на всяко нещо маана да намираш!
            Toчно вчера купих 4 ребра 5х10х200 см.
            В Диското (7 места всички седалки ред 2 и 3 долу) влезнаха по диагонал в багажника и стъпиха на половиния подлакътник между предните седалки (убиваха ми зверски едва превключвах скоростите на автомата).
            След като пренатоварих в другия ми автомобил Голф 6 комби (2010 година), влезноха по диагонал само със сваляне на половината задна седалка. Подлакътника остана свободен за огромен мои кеф.
            Имах предвид че човек преди да си купи джип си го мисли за нещо огромно, а после комби от средна големина му се вижда с по голям багажник.
            Човека явно му трябва кола за товарене на багажи.

            Другото голямо неудобство е височината на покрива която на Диското след повдигане при мен е 205 см.
            Освен че няма покривни рейки по цялата дължина, то те са и много високо и ти трябва товарна рампа за да ги обслужваш.
            Проблема би се решил донякъде със самоделен покривен багажник и стълба отзаде.
            Поздрави и без лоши чувства.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

              Благодаря за всички мнения и препоръки.Ван 4х4, като че ли наистина е вариянт.Може и да опитам да надхвърля малко бюджета,но определено ще търся нещо за газифициране,защото сметките за дизел/бензин никак няма да са малка част от семейният бюджет.Що се отнася до вановете изпитвам лек страх от американските возила,поради липса на части и консумативи,но пък вие можете да кажете и друго.Може ли да гледам за джипове преди 2000 г. като тойота,нисан,киа,хюндай,мицубиши но само за бензинови,които после да се газифицират?

              Коментар


              • #37
                От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                За редките американси возила може и да няма части. За по-масовите има точно колкото и за останалите.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                  Колега не те знам с тази газификация как я мислиш, но ще ти кажа от личен опит Гранд чероки 4.0 безнин, газифицирано, 5 човека, натоварен и с гумата отгоре междуградско ми харчи 16-17 газ. В града празен с мен и децата на къси дистанции - така ми се налага да карам разхода ми е на мото час в задръстванията - стигал съм през зимата и 37/100. Сега дизеловия ван по същата схема на каране - междуградско 7,1 нафта в града около 13/100. Обърни го в левчета и виж къде е заровено кучето. Само си помисли 4х4 ван с газова бутилка и винаги да търсиш къде да мяташ резервната гума за разлика от 1-2 лв на 100 км... струва ли си. А кога ще си избиеш газовата след 2-3 години? Не знам, прави си сметката добре, да не се окаже, че тъкмо си избил газовата и почват едни ремонти и го продаваш...
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #39
                    От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                    Е, аз това от кога го говоря.
                    Щото разликата е наистина там някъде като пари на 100км. А газов инжекцион си е една сериозна сума + първоначалната инвестиция.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      ...А газов инжекцион си е една сериозна сума + първоначалната инвестиция.
                      + евентуални проблеми я от боклучави компоненти за по-евтино, я от калпави газаджии.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Е, аз това от кога го говоря.
                        Щото разликата е наистина там някъде като пари на 100км. А газов инжекцион си е една сериозна сума + първоначалната инвестиция.
                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        + евентуални проблеми я от боклучави компоненти за по-евтино, я от калпави газаджии.
                        Хайде да се спрете и да не обръщате и тази тема на за/против газови уредби! Всеки си прави сметките и си избира това, което го устройва.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                          В момента карам пасат 5.5 1.9tdi седан.Разход гориво смесено е 7/100 ,но няма нужното пространство и така необходимото 4х4 за работата по ниви и ливади.Готов съм разхода да е около 15-16/100 газ,но да отговаря на нуждите ми.Гледам сега вановете на Chevrolet astro и transport,както и Chrysler Gr.voyager 3.8/4х4,някакви мнения относно тях?Изглеждат достатъчно големи и удобни,но дали ще се справят при кални коловози или черни пътища и "разходки" по ливади с половин метър трева?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                            Първоначално публикуван от dadybg Преглед на мнение
                            но дали ще се справят при кални коловози или черни пътища и "разходки" по ливади с половин метър трева?
                            Звънни........
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #44
                              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                              Първоначално публикуван от dadybg Преглед на мнение
                              В момента карам пасат 5.5 1.9tdi седан.Разход гориво смесено е 7/100 ,но няма нужното пространство и така необходимото 4х4 за работата по ниви и ливади.Готов съм разхода да е около 15-16/100 газ,но да отговаря на нуждите ми.Гледам сега вановете на Chevrolet astro и transport,както и Chrysler Gr.voyager 3.8/4х4,някакви мнения относно тях?Изглеждат достатъчно големи и удобни,но дали ще се справят при кални коловози или черни пътища и "разходки" по ливади с половин метър трева?
                              При тоя разход на газ ще ти трябва 80 л. бутилка. Като я монтираш, обемът ще намалее наполовина и пак няма да ти стига. За описаните терени си трябва джип и след като се убедиш лично в това, пак ще пуснеш същата тема...
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                                Не знам дали ще се справят с половин метър трева, но към разхода прибави още 10 литра и ще си "почти познал" крайния резултат, това за Астро и Вояджър 4Х4. Напълно споделям мнението на traper, но пък Дедо Владо може да знае и нЕкои положителни черти на хамериканците .
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X