Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

    Първоначално публикуван от dadybg Преглед на мнение
    .... като е възможно купуването на джипа да е от Италия.
    Ако става въпрос че имате възможност директно да огледате дадена джипка в Италия, то наистина има голям шанс да попаднете на джипка с минимална или без ръжда, което хич не е малък фактор, возил съм се дълга база Патрол и Pathfinder, братовчед ми кара служебно такова, с три деца и ходи на рафтинг с дълги лодки закрепени по тавана.... и двата са достатъчно големи за вашите цели НО, Патрола е по-здрав като цяло но и вози по-камионесто, а Pathfinder си е по-комфортен, по-нов, пълен ел. пакет и т.н. но бюджета ви няма да стигне определено.... Така че остава според мен патрола като опция в Италия да погледнете на място и да покарате пробно.... Ако се спрете на патрола, колегата Чавдар и Андро, ще ви дадат безценни съвети какво да гледате, какъв двигател и т.н. има изписани цели теми само за патрола, успех

    Коментар


    • #17
      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

      Хюндай Теракан, с багажник на покрива.
      Багажника е огромен и освен кучето(нюфаунленд към 50 кила), остава място и за багаж.На задната седалка спокойно се возят двама възрастни и дете на столче.
      Спокойно влиза в бюджета и ще бъде след 2000-та.
      Гори 9-11 нафта.Без значение градско/извън, пълен или празен.С много кротно каране на извънградско е смъкван и до 8.
      Това от личен опит.
      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #18
        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

        Защо не споменавате Нисан Патрол, за мен този джип е върха. Мощен с 2.8 и 3 л. дизелов мотор и голям.
        Влиза в бюджета също.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
          Защо не споменавате Нисан Патрол, за мен този джип е върха. Мощен с 2.8 и 3 л. дизелов мотор и голям.
          Влиза в бюджета също.
          Не влиза в бюджета или ще е тоталка за тези пари !
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

            Продадох си гранда точно поради причината че не ми е достатъчен багажника. 2 възрастни с две деца (едно вече го броим възрастен) и куче - немски дог, багажника свърши. Гумата ми стоеше на покрива а бутилката ми беше на мястото на резервоара. Взех си ван гранд вояджър и сега място има за всичко. Обаче дизел, защото ако сложа бутилка пак почвам да правя компромиси с багажника. Има такива 4х4 с 3,3 бензин мотор, може и да ти свърши работа. Аз лично не намерих джип който да ми върши работа - да му е сравнително нормален данъка, да има място за бутилка и да остава достатъчно място. Американците имат много големи джипове но разхода и поддръжката ме отказаха. За 6-7 пъти в годината извънградско и по черно, да караш камион в града не си заслужава. Дано да съм бил полезен.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #21
              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

              То ако е само да си предлагаме, без оглед на всички изисквания, кво и е на една 95-ца 125 магарета?

              Коментар


              • #22
                От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                Аз мисля, че на вътрешен обем, всички отстъпват на Дискавърито.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                  Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                  Защо не споменавате Нисан Патрол, за мен този джип е върха. Мощен с 2.8 и 3 л. дизелов мотор и голям.
                  Влиза в бюджета също.
                  В 2.8 няма никаква велика мощност, за сметка на това вероятността да прави глава не е хич малка, ако го купува за посочения бюджет и от Италия. А трилитровия изобщо не му трябва, поради пословичната си ненадендност с последствия - тотал щета, отделно дето отново няма от къде да го намери за тия пари в състояние, струващо си покупката.

                  Истината е че ако иска нещо читаво, трябва да вдигне още малко бюджета, иначе ще ги даде за ремонти, независимо какво купи.

                  За 8000 читаво терано 2.7 може и да намери, без ръжди от Италия и почти никаква вероятност за механичен проблем. Въпреки това, сигурно ще има да се пипва я предница, я някоя друга дреболия от сорта. Паджеро - 3.0-3.5 бензин, или 2.8 дизел, ама пак - рядко ми попадат в полезрението читави екземпляри поне по отношение на ръжди. Тераканите не знам за какви пари вървят, но също ми се виждат вариант.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                    То ако е само да си предлагаме, без оглед на всички изисквания, кво и е на една 95-ца 125 магарета?
                    Обикновено цената. До сега не съм видял нещо за под 10 бинки, дето да си струва да се купи, предвид състоянието му - или са здраво ръждиви, или вътре е тотална смрад, или не е ясно двигателя колко е в ред, или са чукнати тук-там видимо малко, но като се позагледаш - не толкова малко.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Не влиза в бюджета или ще е тоталка за тези пари !
                      Под 2000г има и бая запазени екземпляри, следя непрекъснато, ама ..................
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                        Под 2000г има и бая запазени екземпляри, следя непрекъснато, ама ..................
                        По-евтините обикновено са двуврати.., а и като се видят отблизо на живо и покарат неприятната истина излиза наяве. Доста съм ги гледал и пробвал и излиза, че евтиното има защо да е евтино.
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                          Не знам защо битува убеждението, че италианските коли (джипове) са зле поддържани.
                          Вярно е, че италианците са по-мърди в генерален план (спрямо робото-педантичните северни нации), но имам директни наблюдения и нещата не са баш така.
                          За да си купиш кола (джип) без ръжди, по-добре е да е от южна Италия, щото Ломбардия и на север, не се различава особено по климат от Австрия и Швейцария.
                          На юг са по-мърди, но и температурите са високи, особено лятото.
                          Така че изправна охладителна система е правило.

                          Вярното от целия мит е, че не щадят колите, защото ги имат за средство за придвижване и изкарване на пари.
                          Обратно на изконната българска привързаност към возилото, което избираме толкова педантично, всякаш ще го караме 20 години.
                          Което не значи, че не се поддържат подобаващо.
                          Разликата е, че там се прави нещо когато се счупи и не се наливат скъпи супер-дупер масла и добавки.
                          Както и маслото се сменя според предписанията ( и марката) на производителя, а не като Ганьо, който си обича колата повече от съпругата и ги сменя превентивно на минус няколко хиляди.

                          И не вярвайте на километражите изобщо.
                          Свидетел съм как на чисто нова баничарка от магазина и се навъртяха 76 К за една година.

                          Извинявам се за офтопика!

                          ПП:
                          За 14 години в Италия, не съм видял някой колега или познат да си кара колата ( независимо лична или служебна), с вода в охл система, макар че не изключвам да има и такива мърди.
                          То и тук ги има, ако това е въпроса.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            Аз мисля, че на вътрешен обем, всички отстъпват на Дискавърито.
                            Диско 2 не е голямо като товарен обем.
                            2 метра греда не влиза в багажника а трябва да сваляш седалки.
                            Което и да е комби среден клас има по голям (полезен обем в ниското а не под тавана) и удобен за товарене багажник.
                            Той питащия не се е вясвал отдавна ама все пак да се изкажа да търси ван 4х4.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              ... да търси ван 4х4.
                              Защо не и пътнически бус 4х4 ? Ама пак малее бюджета..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                                И от мен.Да погледне и корейките.
                                Аз лично съм с Санта Фе 1.дизел.2.0.Автомат,багажника може да се ползва за склад.Има теглич,висок клиренс,при добро желание може да се натисне до максималната 160.Място колкото щеш.Колегата,ако не уточни,сам за себе си сам какво му е нужно,никой от форума няма да му помогне.Та, според неговите изисквания,най добре ще е микробус или някой стар 50 местен Чавдар,преобразен като двустаен панелен апартамент.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X