Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

    Здравейте! Търся съвет ако някой се е сблъсквал с подобен двигател и подобен проблем. Киа Спортидж - 2.2 чист дизел 95г. Двигателя мисля, че е от осемдесетте години. Смених пукната глава - така го купих. Сега отново я пукна - без видима причина загря, избива тапа на двигателя и пука главата и нямам обяснени на какво може да се дължи. Не е карано така - веднага е спряно. Поне така казва баща ми - негова е Киата и при него се е случило. Охладителната система си работи. Майстора само вдига рамене и така. Ако някой има идея от какво може да е или се е сблъсквал с тоя проблем, моля ви, дайте съвет. А също така искам да попитам и с какъв дизелов двигател може да се смени ако решим да го махнем тоя? Маздовия 2.2 дизел дали ще пасне или някакъв друг? Предварително ви благодаря

  • #2
    От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

    Явно никой не се е сблъсквал с подобен проблем Може ли поне някой да сподели с какъв двигател може да бъде сменен, че тия глави са кът и трудно се намират

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

      Първоначално публикуван от Rampeidj Преглед на мнение
      Смених пукната глава - така го купих. Сега отново я пукна - без видима причина загря, избива тапа на двигателя и пука главата и нямам обяснени на какво може да се дължи.

      Явно никой не иска да хвърля "боб".
      -Имате нужда не от съвет, а от компетентна диагностика за причината. Като начало оглед на тапата, да не е изгнила,а след това търсене на причини за евентуално
      прегряване-помпа,радиатор,термостат,паровъздушен клапан,обезвъздушителната система,вентилатор и т.н. ,че даже и състоянието на дюзите.
      А Варна е "голему селу" и има знаещи .....

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

        Благодаря за съвета колега Диагностика ще се направи със сигурност, явно ще трябва да се смени и майстора. Чух вече доста предположения за възможни повреди. За съжаление автомобила не е във Варна. А в едно много малко село на около 300 км. от там И все пак ми остава въпроса за това може ли да бъде подменен двигателя с друг без много усложнения?

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

          Доколкото знам дизелите в Спортидж са Мазда .От скромния си опит знам ,че и в Мазда пържат главите ,и са консуматив .
          РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

          0895шест29410 .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

            Купете си читава глава и гарнитура, челосайте блока, монтирайте читаво и проблеми няма да имате.
            По презумция се приема, че охладителната система е ОК.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

              Благодаря колеги И аз съм чувал, че са маздови двигателите, но май по едно време са започнали да си ги правят същите от КИА. За това не съм много сигурен, или някой ми го е казал, или съм го прочел някъде. За това, че главите са консуматив - звучи доста неприятно, хем трудно се намират, хем са скъпи.
              Когато сменяхме предния път главата - беше читава. Всичко направено както трябва - поне така каза майстора. И охладителната система тогава също я оправяхме. Може и да има някакъв по сериозен проблем двигателя. Най - вероятно няма да разбера какъв и няма да мога да дам светлина върху случая - свързах се с един колега от форума и има работещ двигател и смятам да го взема цял и да го монтирам. Дано тоя издържи повече

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

                Когато всичко е направено както си е му е реда, проблеми не трябва да има , нито с глава, нито с каквото и да било. Стига с тия митове "главата си е консуматив" и т.н. Проблемите идват с калпави ремонти и немърлива поддръжка.
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

                  Първоначално публикуван от Rampeidj Преглед на мнение
                  ... Може и да има някакъв по сериозен проблем двигателя. Най - вероятно няма да разбера какъв и няма да мога да дам светлина върху случая ...
                  Аз знам какъв е проблема и без да съм виждал колата. Проблема е заложен още при покупката - италянците не са тъпи и ако е било възможно са щяли да го оправят проблема в рамките на допустимата цена, спрямо себестойноста на колата. В случая има крив блок и колкото и читави глави втора употреба да качвате, всичките ще ги спука, Толкова им е ресурса на втората употреба - стига им и едно прегряване.
                  Спасението е освен читава глава и както казах, челосване - шлайф на блока. Обаче, тук работата става дебела - ДВГ долу и разглобяване на съставни части. После ...
                  общо взето се отива на основен ремонт, който по моето скромно мнение ще надхвърли себестойноста на колата.
                  Ето затова италианците не са я ремонтирали и са предпочели да я продадат, или направо подарят, счупена ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

                    Честно казано не знам от къде е внос колата - взех от българин - беше си регистрирана тук. Мисля, че я беше търкалял 2 години. Не съм сигурен. Но както казах - няма да правим основен ремонт на двигателя - направо слагаме друг, май ще излезе по - евтино. Според колегата от който ще го вземам е в добро техническо състояние. Надявам се с това сагата да приключи И отново - благодаря на всички отзовали се.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с двигател на КИА Спортидж - 2.2 чист дизел.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Аз знам какъв е проблема и без да съм виждал колата. Проблема е заложен още при покупката - италянците не са тъпи и ако е било възможно са щяли да го оправят проблема в рамките на допустимата цена, спрямо себестойноста на колата. В случая има крив блок и колкото и читави глави втора употреба да качвате, всичките ще ги спука, Толкова им е ресурса на втората употреба - стига им и едно прегряване.
                      Спасението е освен читава глава и както казах, челосване - шлайф на блока. Обаче, тук работата става дебела - ДВГ долу и разглобяване на съставни части. После ...
                      общо взето се отива на основен ремонт, който по моето скромно мнение ще надхвърли себестойноста на колата.
                      Ето затова италианците не са я ремонтирали и са предпочели да я продадат, или направо подарят, счупена ...
                      +1 Играх целия този филм.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X