Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заваряване на алуминий с телоподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заваряване на алуминий с телоподаващо

    Реших да пусна тази тема за да може всеки да сподели опита си с заварянето на алуминий с телоподаващ апарат.Тънкости,проблеми с които се е сблъсквал и решението им.

  • #2
    От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

    Ако ползваш ДЕЛ селф контрол , заваряването на алуминий е безпроблемно. Е, един резервоар на косачка бая ме озори , ама там дебелината на стената беше по- малко от 1мм , а и алуминият сякаш беше по- специален. Но се завари.

    Коментар


    • #3
      От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

      Последният пост изчерпа темата .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
        Ако ползваш ДЕЛ селф контрол , заваряването на алуминий е безпроблемно. Е, един резервоар на косачка бая ме озори , ама там дебелината на стената беше по- малко от 1мм , а и алуминият сякаш беше по- специален. Но се завари.
        То хубаво ама на какви настройки работи,колко беше телоподаването спрямо напрежението,колко ти беше дебита на газа,какъв тел ползва с магнезий или с силиций?

        Коментар


        • #5
          От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Последният пост изчерпа темата .
          Бате Владо не се хили ми я ни вкарай в далаверата.Ясно ми е че си спец не се скатавай

          Коментар


          • #6
            От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

            Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
            Ако ползваш ДЕЛ селф контрол , заваряването на алуминий е безпроблемно. .
            Въх - не думай.
            ........................
            Иван Маринов
            CRF 250 X
            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

            Коментар


            • #7
              От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

              Колеги не се шегувайте/или умерено/ Темата е интересна за нас незнаещите. Ще я следя с интерес.

              Коментар


              • #8
                От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

                На моя китаец му дават да заварява алуминий, но нямам идея за няколко неща. Телоподаващите, заваряващи алуминий задължително ли ползват шланг с ролка в ръкохватката? Моя шланг е 4 метра, ще успее ли да го избута без да се сгъне? С какъв газ се работи?

                Благодаря за темата!
                Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                Коментар


                • #9
                  От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

                  Здравейте,
                  1. Газа е чист аргон.
                  2. Бронята е тефлонова. Много добре се получава когато последните 150-200 мм са медна или стоманена спирала.
                  3. Дебита на газа е 12 - 16 л/мин.
                  4. Напрежението на работната точка е по-ниско
                  5. Скоростта на телоподаване е по-висока
                  6. Отвора на токовата дюза е по-голям с 0,2 - 0,3 мм от този за черно.
                  Последно редактирано от aig; 29-05-15, 06:50.
                  АИГ-Заваряване ООД
                  Производител на заваръчни апарати "DEL"
                  http://www.aigwelding.com
                  0889 522 036

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заваряване на алуминий с телоподаващо

                    За алуминиев тел с магнезий:


                    Алуминиев тел за заваряване на алумиониево-магнезиеви сплави със съдържание на Mg до 5%. Заваръчния шев е с добра корозионна устойчивост. Област на приложение: корабостроене, резервоари, ЖП транспорт, автомобилостроене.
                    Използва се за заваряване на: Al Mg 3;Al Mg 5;Al Mg Mn;Al Zn Mg 1;G-Al Mg 3 Si;G-Al Mg 5 Si;G-Al Mg10;Al Mg 1 Si Cu;Al Mg Si 0,7




                    Защитен газ: 100% Ar; 75%Ar+25%He; 50% Ar + 50% He







                    Химичен състав на наварения материал: wt -%


                    Al
                    Si
                    Mn
                    Mg
                    Cu
                    до 100%
                    <0.25
                    0.05-0.20
                    4.5 - 5.5 <0.10


                    Fe Zn Ti Be
                    <0.40 <0.10 0.06-0.20 <0.0003
                    Механични характеристики на наварения метал :wt%
                    Мин.Граница на провлачване 110 N/mm²
                    Якост на опън 240 N/mm²
                    Относително удължение 17 %



                    За алуминиев тел със силиций:



                    Алуминиева тел за заваряване на алуминиеви сплави със съдържание на легиращи елементи до 2% и сплави съдържащи до 7% Si. Заваръчния шев е с добра пластичност. При заваряването се постига добър провар.
                    Област на приложение: метални конструкции и автомобилостроене.
                    Използва се за заваряване на:Al Si 5;Al Mg Si 0,5;Al Mg Si 0,8;Al Mg Si 1;Al ZnMg;AlCuMg



                    Защитен газ: 100% Ar







                    Химичен състав на наварения материал: wt -%


                    Al
                    Si
                    Mn
                    Mg
                    Cu
                    до 100%
                    4,5-6,0
                    <0,15
                    <0,20 <0.30


                    Fe Zn Ti Be
                    <0.60 <0.10 0.15 <0.0003
                    Механични характеристики на наварения метал :wt%
                    Мин.Граница на провлачване 40 N/mm²
                    Якост на опън 120 N/mm²
                    Относително удължение 8 %




                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заваряване на алуминий с телоподаващо

                      От мойте любителски опити за заварявене на алуминий стигнах до извода, че си трябва АЦ ВИГ машина, ако искаш да свършиш работа без да си скъсаш нервите . Имал съм и обикновено инверторно телоподаващо, сега имам със селф контрол. За ремонт на нещо счупено и криво според мен не подходяш метода. Докато избереш превилния ток и вкараш в режим машината за дебелината на детайла, а при отливките тя често е различна по целия детайл и си го насрал целия, после трябва да пилиш и на ново. За запушване на дупка в нещо и за прихващане на два детайла става, предполагам и за производство на определени неща ще е много подходящо, понеже има много голяма производителност .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        - Телоподаващите, заваряващи алуминий задължително ли ползват шланг с ролка в ръкохватката?
                        Не.

                        Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                        Моя шланг е 4 метра, ще успее ли да го избута без да се сгъне?
                        Магнезиев (твърд) ще избута предполагам без проблеми, даже и със стандартната броня, колкото да си поиграеш и да пробваш. Сис силициев (мек) тел често има проблеми - зависи както от бронята и дюзата (както Асен спомена), така и от телоподаващия механизъм и настройката му.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заваряне на алуминий с телоподаващо

                          Първоначално публикуван от resora Преглед на мнение
                          То хубаво ама на какви настройки работи,колко беше телоподаването спрямо напрежението,колко ти беше дебита на газа,какъв тел ползва с магнезий или с силиций?
                          Настройката за газа и скоростта на телоподаване може и да съпоставяш между различни машини, обаче останалите настройки (напрежение, индуктивност и други подобни, ако има) са си строго специфични за всяка машина. Крайната цел е да постигнеш режим, при който имаш лъскав шев без шупли (около него черно може и да има - това е от магнезия), и по време на работа дъгата да е къса, стабилна, и да се виждат отлепващите се люспички окис около ваната. Някои телоподаващи изобщо не са способни на това чисто електрически.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заваряване на алуминий с телоподаващо

                            Така да споделя моя опит за сега.Машина Дел Селф контрол 200,шланг тип бинцел МБ25 3 метра с тефлонов шлаух,тел алуминий с магнезий 0.8, газ чист аргон.Асен ми прати водещи ролки за телоподаването специално за алуминий но от бързане забравих да ги взема.Трябваше да се заваряват тръби на водна помпа на водоноска Мерцедес,дебелина на тръбите около 5,7мм.Как започнаха нещата,след пристигане на обекта на клиента се усетих че ми ги няма ролките за алуминий,стана ясно че ще се бачка с нормалните ролки,настроих доста по лек натиск на телоподаващия механизъм и ще се почва с заваряването да ама не стартирам пробно на 25волата по дисплей и телоподаване 35 следва моментално топене на тоководещата дюза вдигам телоподаването на 45 същия резултат пак топене на токодещата дюза/дюзте са спешал за алуминиева тел 0,8 усилени/Звъня на Асен за наставления по телефона/отзивчив както винаги за което съм му много благодарен и задължен/съвета беше като в поста му по горе плюс това да дам потенциометъра,, post gaz,, на максимум,и да си подгрея детаила с оксижен.Послушах съвета му ,подгрях детаила ,post gaz на максимум,вдигнах още телоподаването по дисплея на 70единици,дебита на газта от начало си ми бяха 16 литра.И воала нещата взеха да се получават,получи се опушване в краищата на шефа /след разговор на дълго и широко с Асен се оказа че напрежението ми е било високо/,шева ми се получи с доста голяма височина но това явно се дължеше на по дългото задържане на ръкохватката на едно място.Резултата 4 метра обща дължина водоплътен шев.Нямах място и време да си правя повече експерименти,но експериментите тепърва предстоят Асен ми изпрати алуминиеви планки/пак големи благодарности братле/и при първа възможност ще експериментирам с работа на спокойствие в моята работилница,взел съм и тел с силииций,имам възможност да си правя газовите смеси така,че ще пробвам и смесите пуснати по горе в темата и ще пиша за резултатите.По горе в мнението си съм писал за съотношението волтаж-телоподаване по дисплей на моята машина в дадения случай,значи при заваряване на черно с тел за черно 0,8 съотношението волтаж-телоподаване е волтажа +8 еденици за телоподаване говоря грубо.А при алуминия телоподаването е близо 45 еденици повече от волтажа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заваряване на алуминий с телоподаващо

                              Първоначално публикуван от resora Преглед на мнение
                              имам възможност да си правя газовите смеси така,че ще пробвам и смесите пуснати по горе в темата и ще пиша за резултатите.
                              Имаш хелий под ръка?
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X