Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде из Азия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някъде из Азия

    Опасност,
    че то къде няма опасност? Самото качване на мотоциклет, вече представлява сериозна опасност за здравето или дори живота на човек.
    Относно ИДИЛ, мисля, че нещата се представят доста изопачено. Аз новини не гледам и за мен такава опaсност няма. В Германия живея в момента, но досега имигрант не съм видял , нито един. И какво значи " имигрант" ? Та аз самият съм такъв. Наистина ли някой тук мисли, че тези, които идват от Изток, са по-малко хора или по-малко заслужават щастие от всички нас? И, че са дошли в Европа да убиват, грабят и изнасилват? А не просто да търсят по-добър живот?
    Сигурен съм, че ще се представят много такива случаи, но той и другарят Героги Димитров беше палил Райхстага, а после се беше защитавал на чист немски език...
    По-големите от нас, ще си спомнят за комунистическата пропаганда. Оказа се обаче, че не е било точно така нали?

    Нима не сте чували за "магията на киното" в случая телевизията? Същите работи слушахме и за Централна Азия (не ходете, там само мисюлмани, някой ще ви заколи...),
    а деиствителноста се оказа съвсем различна. Местните ни прибираха в къщите си, хранеха ни, поиха ни и ни изпращаха с усмивка и то напълно безплатно.

    Пък ако станем известни, по всички телевизии облечени с оранжев гащеризон, то такъв ни е бил късмета.

    Все пак благодаря за съвета!
    Последно редактирано от ramar; 12-01-16, 10:33.

    Коментар


    • От: Някъде из Азия

      Октомври месец се върнах от Мароко, след 3 седмично обикаляне там, спане на палатка и къмпинги. Карах (с автомобил) през почти цялата държава. Два дена се мотах на по-малко от 20км от алжирската граница. Нищо от глупостите, с които ни заливат медиите не видях или усетих. Така че, смело и напред!
      Не очаквайте същото отношение от местните в Мароко, каквото се видели в Централна Азия. В Мароко всичко е комерсиализирано и човешкото у хората се е поизгубило.
      Пожелавам ви много незабравими моменти в Мароко! Ако мога с нещо да съм ви от помощ - на драго сърце.

      Коментар


      • От: Някъде из Азия

        Първоначално публикуван от pegasoto Преглед на мнение
        Октомври месец се върнах от Мароко, след 3 седмично обикаляне там, спане на палатка и къмпинги. Карах (с автомобил) през почти цялата държава. Два дена се мотах на по-малко от 20км от алжирската граница. Нищо от глупостите, с които ни заливат медиите не видях или усетих. Така че, смело и напред!
        Не очаквайте същото отношение от местните в Мароко, каквото се видели в Централна Азия. В Мароко всичко е комерсиализирано и човешкото у хората се е поизгубило.
        Пожелавам ви много незабравими моменти в Мароко! Ако мога с нещо да съм ви от помощ - на драго сърце.
        Мерси за инфото и за пожеланията. Така и предполагах, че ще е. Всякаква помощ е добре дошла. Ще те помоля да оставиш телефон за връзка на лична.

        Коментар


        • От: Някъде из Азия

          Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
          Опасност,
          че то къде няма опасност? Самото качване на мотоциклет, вече представлява сериозна опасност за здравето или дори живота на човек.
          Относно ИДИЛ, мисля, че нещата се представят доста изопачено. Аз новини не гледам и за мен такава опaсност няма. В Германия живея в момента, но досега имигрант не съм видял , нито един. И какво значи " имигрант" ? Та аз самият съм такъв. Наистина ли някой тук мисли, че тези, които идват от Изток, са по-малко хора или по-малко заслужават щастие от всички нас? И, че са дошли в Европа да убиват, грабят и изнасилват? А не просто да търсят по-добър живот?
          Сигурен съм, че ще се представят много такива случаи, но той и другарят Героги Димитров беше палил Райхстага, а после се беше защитавал на чист немски език...
          По-големите от нас, ще си спомнят за комунистическата пропаганда. Оказа се обаче, че не е било точно така нали?

          Нима не сте чували за "магията на киното" в случая телевизията? Същите работи слушахме и за Централна Азия (не ходете, там само мисюлмани, някой ще ви заколи...),
          а деиствителноста се оказа съвсем различна. Местните ни прибираха в къщите си, хранеха ни, поиха ни и ни изпращаха с усмивка и то напълно безплатно.

          Пък ако станем известни, по всички телевизии облечени с оранжев гащеризон, то такъв ни е бил късмета.

          Все пак благодаря за съвета!
          Далеч съм от мисълта да Ви отказвам от това прекрасно начинание

          Просто Ви давам още един аспект на подготовката, основно касаещ маршрутите.
          Иначе аз информацията не я взимам от телевизията, а от източници на които имам вяра.

          Поздрави и ще следя развитието с интерес.
          Before anything else, preparation is the key to success.

          Коментар


          • От: Някъде из Азия

            Навсякъде живеят хора.Бих казал, хората по Ориента са по хора от белите хора,които според мен създадоха целия този хаос.
            Бил съм и в Сирия, Йордания, Тунис, Египет,Иран и може би в 80% от целия Ориент, и съм очарован най вече от хората. Знам, че в Мароко е малко по различно, но все пак ще се надявам на изненада.
            Аз не мисля, че е опасно да се пътува със мотор, дори напротив, хората ти се радват искат да ти помогнат, кой както може.
            Обичам да пътувам из Ориента, тези идеи са мои, и се радвам че има с кой да ги споделям.
            Преди всяко пътуване в този свят, всички ме увещават"ей сега,ако не те таковат НА",просто се изисква малко смелост,за да видиш толкова готини неща, които няма в така нар. Цивилизован свят.
            Димитър Анастасов
            d.anactacov@gmail.com

            Коментар


            • От: Някъде из Азия

              Не съм чел всички предходни коментари, но ме интересува - смятали ли сте горе-долу какви пари ще излезе цялото начинание? Самият аз желая да направя нещо подобно.

              Коментар


              • От: Някъде из Азия

                Подкрепям казаното от Митака на 100%.

                Коментар


                • От: Някъде из Азия

                  Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                  Навсякъде живеят хора.Бих казал, хората по Ориента са по хора от белите хора,които според мен създадоха целия този хаос.
                  Бил съм и в Сирия, Йордания, Тунис, Египет,Иран и може би в 80% от целия Ориент, и съм очарован най вече от хората. Знам, че в Мароко е малко по различно, но все пак ще се надявам на изненада.
                  Аз не мисля, че е опасно да се пътува със мотор, дори напротив, хората ти се радват искат да ти помогнат, кой както може.
                  Обичам да пътувам из Ориента, тези идеи са мои, и се радвам че има с кой да ги споделям.
                  Преди всяко пътуване в този свят, всички ме увещават"ей сега,ако не те таковат НА",просто се изисква малко смелост,за да видиш толкова готини неща, които няма в така нар. Цивилизован свят.
                  Преди две години бях в Ирак,обиколихме от Багдад до южната граница почти до персийския залив,мотор не видях никъде.После питах и ми казаха че в Ирак е забранено да караш мотор,имаше руски мотори,пригодени с малки ремаркета на юг в шиитските провинции,видях и единствената катастрофа при целия автомобилен хаос с такъв мотор.Бях на границата между Ирак и Иран ,ориента е неуписуема,трябва да я почустваш,завиждам за това приключение.
                  Хората са силно не образовани,това беше потвърдено и в личен разговор с министъра на културата,министъра на съобщенията,както и шефа на гранична полиция с които имах честа да се запозная.Истински и с голяма любов към България,за тях ние живеем в рая.
                  Последно редактирано от Roninn; 14-01-16, 00:36.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Някъде из Азия

                    Павлине, приказките за оранжевите гащиризони......пу, пу, пу....да не чуе дявола. Съгласен съм с теб и Митака, но само до известна степен. Медала винаги има и обратна страна. Арабите са съвсем различни от хората в средна Азия /бившите съв.републики и Иран/. Всъщност иранците нямат нищо общо с арабите и се обиждат, ако ги смяташ за такива. Говоря от позицията на човек, живял близо 10 години в арабския свят /Либия/ и посещавал нееднократно, по всякакви поводи и съседните Египет, Тунис и Алжир. Арабите се ръководят предимно от личния си интерес и за тях е въпрос на вътрешна гордост, ако може да те прецакат и да извлекат полза от белия човек. Двуличието е просто в манталитета им. Особено при младото поколение. Не че няма изключения. Техните закони на гостоприемството повеляват докато си им в къщата да са добри домакини, но навън ти си никой. Приятелството с белите се основава повече на основата на личната изгода. Може да им направиш сто услуги, но ако веднъж им откажеш може да станеш и враг. Навътре в пустинята, ако си закъсал никой няма да ти откаже вода и храна, но ако си турист трябва да си плащаш. Особено при туристическите дестинации. Там е така, плащаш - получаваш, не плащаш - гледаш жално. Не говоря празни приказки - живял съм сред тях 10 години. Контактувал съм с най-различни - бедни, богати, обикновени, на високо обществено положение - въобще всякакви. Това, че ще те ти даде чаша чай или вода е нещо обикновено и не значи нищо. Просто обикновен жест за добър ден. Но за всичко останало е както в нашия свят. Трябва кеш или кредитна карта. Като евентуален участник в това пътешествие, нямам никакви илюзии за местните. Мароко е силно туристическа дестинация и в този смисъл комерсиализацията е на ниво.
                    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                    Коментар


                    • От: Някъде из Азия

                      Моето мнение, без да го натрапвам на никой е, че хората са такива, каквито ги виждаш. Ако мислиш, че са лоши - със сигурност ще бъдат.
                      А специално за Мароко? Никога не съм бил там. Ще отидем, ще покараме, ще срещнем хора и тогава пак ще говорим.

                      Коментар


                      • От: Някъде из Азия

                        Електронният вариант на книгата " Посока Изток - Магията на Централна Азия " е вече готов. Формати: epub, mobi(kindle), pdf, lrf, pdb, txt и Online Reader.
                        227 страници и повече от 200 снимки. Към момента може да се закупи от сайта на Smashwords: https://www.smashwords.com/books/view/615444. Цената е 5,99$ (малко над 10лв). Трябва да си направите регистрация и тогава може да заплатите чрез PayPal или кредитна/дебитна карта. След плащане на сумата, ще получите емейл, от който автоматично да изтеглите книгата в желаният от вас формат. Плащане по банков път е също възможно, при интерес моля пишете на лични.

                        Коментар


                        • От: Някъде из Азия

                          Страхотно, току що я свалих. Имах малко затруднения с конвертирането на файла, но сега всичко е наред. Ще се насладя на разказа. Поздрави.
                          Издържах вчера, ще издържа и днес...

                          Коментар


                          • От: Някъде из Азия

                            Първоначално публикуван от ramar Преглед на мнение
                            Електронният вариант на книгата " Посока Изток - Магията на Централна Азия " е вече готов. Формати: epub, mobi(kindle), pdf, lrf, pdb, txt и Online Reader.
                            227 страници и повече от 200 снимки. Към момента може да се закупи от сайта на Smashwords: https://www.smashwords.com/books/view/615444. Цената е 5,99$ (малко над 10лв). Трябва да си направите регистрация и тогава може да заплатите чрез PayPal или кредитна/дебитна карта. След плащане на сумата, ще получите емейл, от който автоматично да изтеглите книгата в желаният от вас формат. Плащане по банков път е също възможно, при интерес моля пишете на лични.
                            На Български ли е книгата?
                            0887 246718

                            Коментар


                            • От: Някъде из Азия

                              На български е и много хубава. Редно е да подкрепим труда и усилието на нашите пътешественици.

                              Коментар


                              • От: Някъде из Азия

                                Да, естествено, че книгата е на български. Съжалявам за объркването, може би трябваше да уточня още в началото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X