Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

    След размишления и четене на теми във форума се спрях на тези две джипки по моите критерии- втора кола за лек офроуд, лов- след 2000г., задължително къса база за по-добра проходимост а и естетично изглеждат по-добре... и цена около 5000....

  • #2
    От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

    Стигнах до следните изводи:
    Киа-само кабрио мек таван и евентуално твърд допълнително- двигател Мазда 2.0 128к.с. и 118к.с. с по-нова електроника- доста пъргави ми се видяха, с ремък и се препоръчва ГИ за монтаж , вакумни хъбове- при проблем се заменят с ръчни.
    Гранд Витара има и кабрио за мен не е проблем да е с мек таван - 1.6 94к.с- карах една видя ми се много тромава и го отписвам, 2.0 128- доколкото разбрах с верига пак е хубаво да е с ГИ- не съм карал още такава, автоматични хъбове...нз може ли се слагат ръчни.
    Та като цяло Киа-та ми грабна повече погледа и ще е доста по-пъргава си мисля... но съм заклет фен на японски машини и затова искам вина ми да започва с J макар, че в днешно време и това не е гаранция за качество.
    Така че всеки съвет ще ми е от полза за двете машини- първо гледам ръжда- май Гранд Витара от Италия трудно се намира...

    Коментар


    • #3
      От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

      Като цяло са един клас машини с близки възможности.

      Мен ако питаш - Кия. Ама сигурно Витараджиите ще ми скочат на веждите.

      Кията има по-здраво шаси. С кормилна кутия е, докато ГВ е с кормилна рейка. Предното окачване ("довен ядец" му викаха по Дискавъри чанел) за мен е по-добро от Витарското. Частите за Кия са по-евтини от Витарските, макар, че и те са по-евтини от т на повечето джипки.

      ГВ включва предния мост с някакъв включвател, който работи с въздух. Един вид пак очаквай проблеми както с вакуумните хъбове на Кията. Най-често от разхерметизация на системата. Та този включвател трябва да се блокира за постоянно и чак тогава да се сложат ръчни хъбове.

      Ако държиш на твърд таван, то задължително търси Джипка с такъв. Защото после твърдия таван се намира трудно и е скъп.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

        Първоначално публикуван от tison Преглед на мнение
        След размишления и четене на теми във форума се спрях на тези две джипки по моите критерии- втора кола за лек офроуд, лов- след 2000г., задължително къса база за по-добра проходимост а и естетично изглеждат по-добре... и цена около 5000....
        Здрасти колега. Не ми стана ясно, защо късата база е по-проходима от дългата?
        Иначе, успех в търсенето и намиране на твоята джипка.

        Коментар


        • #5
          От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

          Имам Киа и се заглеждам по Гранд Витара, само, че 2.5. Като цяло която и да вземеш няма да сбъркаш.
          Предимствата на Витарата са по-бавните предавателни числа(за което не съм сигурен и трябва да се провери) - съответно по-добре понася малко по-големи гуми, второто предимство е малко по-ниското тегло.
          Във всичко друго поне за мен Киата е по-добре.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

            По въпроса на колегата за късата база мисля, че всеки джип къса е поне малко по-проходим от дългата предвид междуосието....ама така или иначе искам с 2 врати. Направи ми впечатление, че 2.0 ГВ се продават само в Германия поне по обявите из чуждите сайтове, 1.6 излизат само в Италия- това малко не ми харесва, че съм патил от ръжди... и една друга оферта ми излезе за Пинин 2.0 пак 129к.с супер-селект... макар да знам че си е много назад като джип и е труден за ремонти мотора. Определено трябва да е парт-тайм и бързи-бавни скорости да не се излагам пред колегите ловци и май клоня към Кията- ама с тез 4-5 оферти в БГ от които гледах вече 2 ще е трудна работата...

            Коментар


            • #7
              От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

              Сакън, недей! В Пинина няма място за пушка, трябва да караш на отворен прозорец и цевите да стърчат навън. Или да я връзваш на покрива

              Съжалявам, че не мога да помогна да разрешиш дилемата си, обаче се абонирам за темата. 15-годишното Пининче нещо много го изяде ръждата, и започнах да се оглеждам за заместник. Работата отива към твоята дилема, Гранд Витара или КИА, ама около 2005-а година.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

                Много ясно, че витара преди 2002 г.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

                  И Киата и Витарата стават, но трудно се намират читави. Аз съм за дългата база, има повече място за багаж.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

                    Първоначално публикуван от tison Преглед на мнение
                    След размишления и четене на теми във форума се спрях на тези две джипки по моите критерии- втора кола за лек офроуд, лов- след 2000г., задължително къса база за по-добра проходимост а и естетично изглеждат по-добре... и цена около 5000....
                    За лов къса база от посочените марки си е мизерия-/незнам за какъв дивеч ловуваш,но все пак..../.
                    Проходимостта по ловните полета и в гората е най-силно зависима от клиренса на джипа-/пътния просвет/,а не от това дали е къса или дълга база!
                    В щатен вид и двете са с мизерна проходимост-/поне в моите очи/,та си искат задължително повдигане и гуми 75-77см. реална височина за да станат за влизане в гората.
                    Та според мен стори това с някоя от двете марки,но дълга база за да ти е удобно и практично и да си я ползваш колата.
                    Аз дотук за година и не малко километри в гората съм доволен от КИА.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

                      Аз съм за Киа.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        За лов къса база от посочените марки си е мизерия-/незнам за какъв дивеч ловуваш,но все пак..../.
                        Проходимостта по ловните полета и в гората е най-силно зависима от клиренса на джипа-/пътния просвет/,а не от това дали е къса или дълга база!
                        В щатен вид и двете са с мизерна проходимост-/поне в моите очи/,та си искат задължително повдигане и гуми 75-77см. реална височина за да станат за влизане в гората.
                        Та според мен стори това с някоя от двете марки,но дълга база за да ти е удобно и практично и да си я ползваш колата.
                        Аз дотук за година и не малко километри в гората съм доволен от КИА.
                        За лов ми трябва да се придвижа сам до ловната хижа в гората или до мястото си в пусията за прасета- за други по сериозни подвизи ползваме УАЗ-ката на един колега... пътищата са прокарани от дървосекачи с Виетнамки в гориста местност- лошото е че наблизо има и кариера и тежките машини правят на коловози пътя и по-ниските джипки опират в средата- най-масовите, които се справят са Терано 2 и Паджеро 2 къси бази, но на мен не ми харесват предвид че са по-старички и основно дизели, държа и на шосе да върви прилично, защото не ми е близо от града затова изключих ветераните Самурая и Ферозата

                        Коментар


                        • #13
                          От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          И Киата и Витарата стават, но трудно се намират читави. Аз съм за дългата база, има повече място за багаж.
                          Kaкво трябва да се гледа като се купува джип Кия от автокъща?Какви съм и проблемните зони?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Киа Спортидж 2.0 99г.-или Гранд Витара 2.0 99г- къси бази

                            Проблеми с охл.уредба,поради НЕ това,че самата тя е проблемна,а заради немърливо отношение на предишните собственици-/каране с неработещо виско,ползване на вода в радиатора и мръсен и запушен такъв,като цяло/.
                            Та е задължително да понатовариш мотора по черно,да видиш как се държи температурата,сработва ли виското и явяват ли се мехури въздух в разширителния съд.
                            Мотора е доста преоразмерен откъм охлаждане и при лек пробив в гарнитурата въобще не вдига температура,така че това,че стрелката ти не мърда при зор не е гаранция,че всичко е нормално!
                            Затова очите на "6" в разширителния съд!
                            Другото е проблемни вакуумни или инерционни хъбове-/в зависимост от годината на производство/,но това се лекува за минути,като се подменят с ръчни.
                            Силно желателно е колата,като цяло да се огледа на канал/подемник-шаси,окачване,купе-/пази се от свежо и дебело боядисани шасита/.
                            Това е най-накратко на първа мисъл от мен,като любител...-Соти и колегите с повече опит с марката да се включат за повече съвети-/ако желаят/!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X