Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Модернизация" на Супер Селект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Модернизация" на Супер Селект

    Здравейте,
    Скапал ми се е датчикът, който командва включването на автоматичната муфа на предния мост. Понеже са намира на раздатката е голямо приключение смяната му. Няма място да се бръкне. Мога да го заместя с едно реле, което да управлявам със сигнал от друг датчик - проблема е решен.
    Чудя се обаче ако го направя ръчно управлението, с ключ, дали има смисъл? Примерно бавни на задна с ремарке си е екстра. Мога да комбинирам релето с ключ и така става още по гъвкаво.
    Някакви недостатъци да виждате?
    I get High by going Down

  • #2
    От: "Модернизация" на Супер Селект

    Никакви. Освен че ще гръмне задния мост
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: "Модернизация" на Супер Селект

      Не виждам причина да не стане. Дали ще цъкаш ключе или нарочен датчик положение през лоста, на клапана му е транспенис.
      От друга страна датчикът е слабо вероятно да се е скапал. Разгледай сноповете и конекторите изотдоле.
      Що пък да гърми заден мост?
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: "Модернизация" на Супер Селект

        Бавните се включват при заключен междинен диференциал.
        Респективно, момента се праща напред и назад.
        Ако тоя момент отиде само назад, може да му дойде нанагорно на задния диф.

        Коментар


        • #5
          От: "Модернизация" на Супер Селект

          Така е. Много резки натоварвания при тръгване и спиране, еле пък и с ремарке.

          Коментар


          • #6
            От: "Модернизация" на Супер Селект

            Светльо знае какво прави и не мисля че ще има проблем. Освен това неговото е с якия диференциал.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: "Модернизация" на Супер Селект

              Това със задължителните два моста при бавни е просто подсигуровка на производителите. Ако някой неук шофьор започне да издевателства над джипа на бавни, и само на задно-на модела и марката ще излезе име като за чупливи.
              И понеже никой не иска антиреклама-машините се правят така,ч е да не може да включиш бавни, ако не си на 4х4.

              Аз съм махнал тази блокировка на руската раздатка, и още не съм видял да се случва нещо лошо...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: "Модернизация" на Супер Селект

                Бавните ще се ползват само за маневри при леки условия заради малката скорост на движение. Ако дифа издържа усилието да мръдне товара на бързи, защо да се строши на бавни (това, че имам запас от момент не ме задължава да го ползвам )?

                Всички връзки са проверени до датчика. Той е проблема.
                Друго да ви идва наум?
                I get High by going Down

                Коментар


                • #9
                  От: "Модернизация" на Супер Селект

                  Откачане на тампоните на гъза на кутията с цел осигуряване на достъп до включвателя и ... друг
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Модернизация" на Супер Селект

                    Бавните са двата моста, защото ще се усложни вариант само за заден или преден мост! С ръчни хъбове пак е на бавни само на заден мост и нищо не ми е гърмяло!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Модернизация" на Супер Селект

                      Колега защо не опиташ да "почукнеш " с един чук (не много силно) датчика с една шпилка .
                      Аз моя така го оправих (въпреки че аз не съм с диференциал а с раздатка)

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Модернизация" на Супер Селект

                        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                        това, че имам запас от момент не ме задължава да го ползвам )?
                        Забравяш, че моментът не идва само през съединителя. Може и обратно през колелата от лашкането на ремаркето по дупките. Тогава все едно удря в стена, поради увеличеното предавателно число.

                        Ама това е само за спорта на спора.
                        Иначе нищо не ти пречи да го ползваш разумно. И аз го правя

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Модернизация" на Супер Селект

                          Карам си витарата "от време на време" на бавните само на задно и съм с мотор 130коня с нейния си мост...Нищо не съм чупил ,а съм я карал всякак...Паджеро с големия диф не би трябвало да има проблеми
                          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Модернизация" на Супер Селект

                            Ползвал съм бавни САМО на заден мост с каравана и платформа,точно заради бавноста .Няма ядове с крехкичкия Опел .
                            РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                            0895шест29410 .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X