Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за чарколя за лодка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

    Ако успяваш да качваш лодката само на ръкохватка, слагай я. Като се скапе електриката, ще ти остане само хамалогията по електрификацията и пак ще имаш лебедка. Ще и се радваш докато работи.
    I get High by going Down

    Коментар


    • #32
      От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

      Аз дискретно да попитам тия 80 ампера откъде ще дойдат?

      Коментар


      • #33
        От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
        Ако успяваш да качваш лодката само на ръкохватка, слагай я. Като се скапе електриката, ще ти остане само хамалогията по електрификацията и пак ще имаш лебедка. Ще и се радваш докато работи.
        Това ми се въртеше и на мен в главата. Освен това, лодката я вкарвам/изкарвам 2 пъти в годината. Е дано поне 10 пъти да проработи таз лебедка

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Аз дискретно да попитам тия 80 ампера откъде ще дойдат?
        Ето тук са ми питанките. За това в началото мислех за отделен акумулатор.

        Коментар


        • #34
          От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

          Първоначално публикуван от Бай Гуджан Преглед на мнение
          Ето тук са ми питанките. За това в началото мислех за отделен акумулатор.
          Акумулаторът не е източник. Освен ако не купуваш нов всеки път като трябва да изтеглиш лодката, в който случай е много скъп източник.

          Ако ще се ползва ток от колата ти трябва кабел 25 или 35 кв.мм от акумулатора в предната част. Може и да е външен - като за подаване на ток ама не като тия дето ги продават по бензиностанциите, защото те нито са достатъчно дълги, нито достатъчно дебели. Ама пък той тежи толкова че като го изкараш 1-2 пъти ще предпочетеш кротко да си въртиш ръчката. Казваш че не искаш дупки по колата, кабелът не се очаква да е монтиран по нея.

          Коментар


          • #35
            От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

            Аакумулатора на колата е в багажника в негово си отделение, но ми се иска да изведа някъде, пак скрити, други клеми, за които да хващам щипките. Просто не искам да вдигам цялата кора в багажника, а само малка част от нея. Кабела ще бъде хубав и колкото трябва дебел .
            Ето това е багажника: (не обръщай внимание на стрелките, те са за друго)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:how-to-disable-bmws-active-sound-design-without-altering-sound-system-functionality_1.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5667239

            Коментар


            • #36
              От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

              Сещам се само за една марка автомобили на които акумулаторът легитимно е там ама щом си решил да е тя - така може.

              Лошото е че там няма хубав (надежден, пожаробезопасен, за вменяема цена) начин да си изведеш клеми на сгодно място. Вариантът с клеми за електрожен изведени навън е добро начало ако има как да ги опазиш от вода, сол и кал.

              Коментар


              • #37
                От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                Това е друга снимка на акумулатора, като червената стрелка показва погледа от вън, на вътре в багажника, зелената-мястото, на което си мислех да изведа допълнителните клеми. Това е доста по-лесно достъпно място, което е като джоб и се намира точно зад "транеца" на колата и няма да трябва да махам цялата кора барабар с багажа, ако има, за да свържа кабелите с акумулатора, а само една малка и лесна за вдигане "коричка".
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f10_trunk_005.jpg
Прегледи:1
Размер:172.0 КБ
ID:5667240

                Коментар


                • #38
                  От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                  И аз имам една такава от втория ден я зарязахЛодката я качвах почти цялата на треилера след малко опити.
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #39
                    От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                    На някой плитки слипове не става, просто няма дълбочина без да вкараш и колата и лебедката е нужна. Кабела с достатъчна дължина и накрая му женските клеми. Седи си навит в багажника, като ти трябва го разпъваш и закачаш за лебедката, която е със мъжките клеми с много къс кабел. Според мен 25мм2 ще стигне.
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #40
                      От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Сещам се само за една марка автомобили на които акумулаторът легитимно е там ама щом си решил да е тя - така може.

                      .
                      И аз се сещам за още една марка.

                      Там си е.

                      не е тая от снимката.
                      Ама заради мястото на един акумулатор да се сменя колата - май не е това темата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                        Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                        На някой плитки слипове не става, просто няма дълбочина без да вкараш и колата и лебедката е нужна. Кабела с достатъчна дължина и накрая му женските клеми. Седи си навит в багажника, като ти трябва го разпъваш и закачаш за лебедката, която е със мъжките клеми с много къс кабел. Според мен 25мм2 ще стигне.
                        Можеш ли да дадеш някакви линкове за такива мъжки и женски клеми, че нещо не мога да се ориентирам кое какво е .
                        Тъй като лодката ще я вкарвам и изкарвам и с други коли или "жипки", ще трябва да направя кабелите доста по-дълги, за да достигам до акумулатори, които са отпред. Ако се вземе достатъчно дебел кабел, ще има ли някакво ограничение за дължината му?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                          Само за картинка
                          http://www.tashev-galving.com/431835...A-%D0%BA%D1%82
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #43
                            От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                            По-горе са мъжките. Тези на втория ред, най дясно са женските. За кабела - да даде акъл някой по знаещ. Според мен 25 мм2 ще стигнат, даже и да са 7 метра дълги.
                            Ако сложиш 35мм2 като спре лебедката ще си направиш супер кабели за даване на ток.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #44
                              От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                              25 ще стигнат ако са 2 метра. Ако са 7 работата е по-друга.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Няколко въпроса за чарколя за лодка

                                Малко по-малко ми се избистря картинката. На ремаркето ще монтирам тези женски клеми, а от другата страна на кабела ще сложа щипки, за да може да се включвам към акумулатора на различни возила.
                                Ясене, ако наистина кабела е 6-7 метра, колко трябва да му е сечението?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X