Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

    Здравейте, имам няколко въпроса относно смяна на компоненти по окачването на въпросния Jeep. Общо взето ми трябва някой с опит в София, който да ми смени следните неща:

    1. Тампони на кривата щанга отпред (track bar). Знам че се рециклира цялата щанга с някакви тампони от Митцубиши и ставала "вечна".

    2. Избиване и сменяне на тампоните на долните предни носачи. За смяна са и четирите. Има ли вариант да се сменят с някакви по-яки или варианта е нови оригинални носачи?

    3. Избиване и сменяне на двата тампона на А рамото (горен носач) отзад. Пак същия въпрос - могат ли да се сменят с по-хубави.

    Смятам да карам джипа, така че искам да се направи както трябва от някой, който вече е правил въпросната процедура. Знам, че има механици в тоя форум, искам да чуя и тяхното мнение по въпроса.

  • #2
    От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

    Всичко може сдига да имаш желание. Има фирма в България която изработва дадените компоненти и то усилени доста и на доста по приемлива цена от оригиналните , аз съм с такива. Не мога да напиша името на фирмата тук за да не стане реклама, ако искаш ми звъни, да ти ги кажа, и да им се обадиш да ти пратят. А за смяната щом си от София може да отидеш при Еди Рангелов или Дядо Владо, при които от двамата да отидеш няма да збъркаш.

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

      Дядо Владо ми е много далече, аз живея в Дружба, а той до колкото знам е в Костинброд. Прати ми моля на лично коя е фирмата и връзка с нея.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

        Правилен отговор
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

          Първоначално публикуван от cene Преглед на мнение
          , аз живея в Дружба.............
          Виж Влади333 , от форума е и е от Дружба,в смисъл , сервиза му е там.Мисля че ще ти свърши работа.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
            че и в събота също.
            .....тази събота (утре) е ретросъбора около "Александър Невски", ако не вали съм там (т.е. "оффлайн" до към 13.00ч)......
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

              Ще помоля всички, които ми бяха писали ЛС да го направят пак, защото не ги получих заради глупавото правило за три съобщения във входящата кутия.

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                Тук се приготви за една година дразнещо тракане "Афтърмаркет" тампоните са полиуретан с метална вложка и... мамата си трака в прекия смисъл... После утихват, ама не се знае защо - може тампоните да са си "позаминали".
                Какво препоръчваш в такъв случай? Оригинални? Искам да чуя повече мнения по въпроса. Джипа се кара предимно по асфалт, но имам и един три километра черен път, доста лош нагоре в планината по който карам кажи речи два пъти в месеца.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                  Първоначално публикуван от cene Преглед на мнение
                  Какво препоръчваш в такъв случай? Оригинални?
                  Нищо не мога да препоръчам, аз съм обикновен потребител, и то с WK и тракането беше при него. В разни теми из форума обаче има сходни оплаквания от притежатели на WJ. Гледам и дядо Владо (щото му отрових живота с мрънкане заради тропането ) в разни теми е почнал да препоръчва смяна с цели оригинални носачи (намират се и неоригинални, но с гумени тампони), защото само гумени тампони, без носачите, на пазара и из интернета - няма.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Нищо не мога да препоръчам, аз съм обикновен потребител, и то с WK и тракането беше при него. В разни теми из форума обаче има сходни оплаквания от притежатели на WJ. Гледам и дядо Владо (щото му отрових живота с мрънкане заради тропането ) в разни теми е почнал да препоръчва смяна с цели оригинални носачи (намират се и неоригинални, но с гумени тампони), защото само гумени тампони, без носачите, на пазара и из интернета - няма.

                    Има имаа..........FABARM питай!Та и сайт има!Ама да не праим реклами!Та и по-добри били!
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                    0888854582
                    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                      Една фирма в Пловдив ги прави гумените тампони. Колегата FABARM ми ги каза и на мен. Засега, не мога да намеря отзиви за тях, освен от него. За носачите всички тампони ги предлагат гумени. Долните (овалните) били усилени. За биалетките тампони нямат, само цели биалетки но, само стандартна дължина. Затова се съмнявам, дали ги правят те или ги препродават. Аз ,така иили иначе, съм решил до ги пробвам. Биалетките и тракбара, полиуретан. Има и две немски фирми, които знам че, предлагат гумени...а, мисля че, Рокауто също имат.
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                      0877стоидевет215–Радослав

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                        Само тампони за тракбара (панхарда) не взимаите от тях, нестават каквито и да вземете, иска си цяла щанга с тампони заводска от скорпионите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
                          Е, той по-горе "Коча" си е направил лека рекламка, ако това имаш "из-на-в-предвид".
                          "Коча ", не си прави реклама, 'щото му не требе! Потрошил съм няколко Джипа, за да разбера, кое става и кое не, и предавам опит(безплатно)! Когато смените всичко по предницата на WJ-я с нови,,, подсилени, хеви-дюти..... и тем подобни "гумени", и ви се доще да нямате ШИМИ и да си карате нормално(без чести ремонти), ще разберете че има какво да вземете като съвет от мен..... най-простия пример, ако ви 'шимясва' предницата, не сменяйте демпфери и др. , сменете панхарда(диагоналната щанга) и не с тампони от тук!!! Мога да пиша още много, за проблеми и решения, но нямам навика, и времето да си чеша пръстите, заради неправилни въпроси и неправилни предположения!
                          Eвгени Филчев
                          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                            Еми аз тва казах иска си цяла щанга , и не става с смяната на тампоните и.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за смяна на окачване на WJ 2002 CRD

                              Първоначално публикуван от kocha Преглед на мнение
                              ... Когато смените всичко по предницата на WJ-я с нови,,, подсилени, хеви-дюти..... и тем подобни "гумени", и ви се доще да нямате ШИМИ и да си карате нормално(без чести ремонти), ще разберете че има какво да вземете като съвет от мен..... най-простия пример, ако ви 'шимясва' предницата, не сменяйте демпфери и др. , сменете панхарда(диагоналната щанга) и не с тампони от тук!!! ...
                              Де не е чак такава драма с тази кола при употреба съгласно предназначението й! За 5 години съм имал шими 1 път заради разбита сайлент втулка на щангата и кормилен накрайник. Беше сменена втулката, не цялата щанга. Нямам по предницата никакви хеви-дюти чарколяци.

                              Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                              Еми аз тва казах иска си цяла щанга , и не става с смяната на тампоните и.
                              Виж по-горе!
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X