Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно PayPal

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно PayPal

    Здравейте
    Възможна ли е следната ситуация:
    Продавам нещо на човек в чужбина ,той ми плаща през PayPal предварително.Пращам му стоката с негов транспорт (не с куриерска фирма).И когато получи стоката отказва плащането все едно е недоволен от нея и аз оставам без стока и без пари.Не съм запознат с PayPal за това ако може някой да отговори ще съм му много благодарен

  • #2
    От: Въпрос относно PayPal

    Когато отвори случай , че си иска парите то вероятността да си ги получи е голяма . Ще ти дадат 2 седмици от Пей -Пал да удостовериш че си изпратил стоката - такава каквато е по описание и количество . Как ще докажеш това обаче като на практика си му предал стоката чрез негов куриер . Трябва да имаш документи за всичко и пак си има риск .

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно PayPal

      Това е схема и за кражба, не си първия не си последния. Продаваш нещо в БГ сайт и искат да го пратиш в чужбина за тяхна сметка.... даже наскоро АТВ някой искаше да купи, първо адреса за досатвка е един, в последния момент става друг... ИЗмама си е 100% отвсякъде това.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно PayPal

        И на мен ми се случи. Искаха да купят трактор. Писах им, че сделка може да има само при плащане в кеш.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно PayPal

          Става въпрос за лодка ,която продавам.Явно това е практика и аз се усъмних понеже купувача ми писа ,че иска да я купи на база 2-те снимки ,които съм показал без да я вижда на живо.Зададе ми няколко несъществени въпроса и заяви,че иска да я купи възможно най-скоро на посочената от мен цена и ,че ще осигури транспорт до Истанбул и всички такси ще ги поеме той.Това звучи прекалено хубаво и наивно за да е истина.Или този е някакъв мултимилиардер за който 5000 евро за джобни пари или е измама.Благодаря ви от земята до небето ,Снощи не съм спал от притеснения и размишляване .И то ми прати смс на телефона да му пиша на емаил.Абе страшно съмнително е всичко .Дано няма хора ,които се връзват на подобен вид измами

          Днес му отговорих,че двата начина да купи лодката ми е да дойде лично да я види и плати в кеш или да ми преведе парите в баковата ми сметка предварително(не в PayPal) и тогава да си организира какъвто иска транспорт до където иска.Той ми отговори,че ще видя парите преди да дойде "агента" му.На което отвърнах,че не е достатъчно само да ги видя

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно PayPal

            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
            Здравейте
            Възможна ли е следната ситуация:
            Продавам нещо на човек в чужбина ,той ми плаща през PayPal предварително.Пращам му стоката с негов транспорт (не с куриерска фирма).И когато получи стоката отказва плащането все едно е недоволен от нея и аз оставам без стока и без пари.Не съм запознат с PayPal за това ако може някой да отговори ще съм му много благодарен
            С, което посмъртно не можеш да докажеш, че наистина си пратил стоката, а той я е получил. Т.е. пред PayPal увисваш и те му връщат парите отмахи. Единствено чрез официален спeдитор/фирма имаш официална документация, че си пратил нещо и той го е получил срещу което е длъжен да се подпише. Остава варианта да заяви, че стоката не отговаря на заявеното и да направи рекламaция. Но тогава пъk трябва да ти я върне по надлежния път пак документирано.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно PayPal

              Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
              ..........И то ми прати смс на телефона да му пиша на емаил. .......
              E-mail - a да не е: patriciajonny@gmail.com ?
              Последно редактирано от Ivanov; 21-05-15, 14:12.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно PayPal

                Точно !И на вас ли ви праща?
                Re: Boat

                от: Patricia Jonny (patriciajonny@gmail.com)
                дата: 20.05.2015 21:08
                до: Ronnie Coleman (stiopa_z@abv.bg)
                I'm satisfied with the condition. I won't be able to come and view it myself because I am currently away for work.but if can you guarantee that it is in a good condition, I will meet up with your last price. I know there are other buyers patronizing you already. This is more reason why i would like to get this as soon as possible.i will pay you through PayPal as it is the fastest & easiest way for me to make payment at this moment, do not worry about PayPal charges, i will take care of that and about the transportation, i shall arrange for a transport agent to come to your home directly for the pickup and transport it to my home in Istanbul after i have made all the necessary payment and you have confirmed this on your account.
                So if you accept this transaction, you should send me your info requested below if you have an account already with PayPal:-


                Name :
                PayPal Email :
                Mobile Number
                amount:


                or you should send me a PayPal money request, so that i can proceed with the transfer and then we can arrange for my shipping company to come for the pick up, after you receive your money. I will need the address too for the pick up to be arranged.
                i expect your reply soon.
                Thank you .
                Последно редактирано от stypkata; 21-05-15, 11:59.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно PayPal

                  Мисля, че ако се направи паричен превод през пейпал, а не плащане, тогава няма как да си ги вземе обратно, ти можеш да си ги изтеглиш веднага към твоята сметка. Разбира се, има ограничения по 500Е на ден, но не е проблем.
                  Но след като и друг е получил мейл от същия "купувач", работата си е партенка и не се занимавай да не глътнеш вода.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно PayPal

                    Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                    E-maila - a да не е: patriciajonny@gmail.com ?
                    Същия в момента овърта и мен,за ТРАКТОР,никакъв пазарлък,но поиска Фотосесия на трактора
                    Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно PayPal

                      Първоначално публикуван от giavol Преглед на мнение
                      Същия в момента овърта и мен,за ТРАКТОР,никакъв пазарлък,но поиска Фотосесия на трактора
                      Пиши му да идва и да гледа, и парите в кеш.

                      И повече няма да имаш хабер от него.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно PayPal

                        Имаше тема някъде във форума по този въпрос. Моля потърсете я. Пей пол адреса е мирор и в последствие получаваш фалшив мейл от Пей Пол. Ти изпращаш а пари няма!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос относно PayPal

                          измама 419 или нещо такова...разисквано е многократно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос относно PayPal

                            Първоначално публикуван от Ivanov Преглед на мнение
                            Пиши му да идва и да гледа, и парите в кеш.

                            И повече няма да имаш хабер от него.
                            Друго направих аз.Казах му ,че искам да докаже сериозността си като ми преведе 200 евро капаро в банковата ми сметка и ако го направи ще му пратя лодката.Отговори ми,че поради естеството на работата си не можел да отиде до банката а нямал онлайн банкиране и единствения вариант да ми преведе пари било през PayPal и ако съм нямал все още да съм си бил направил.Само минутка отнемало и ми дава линка на paypal

                            Коментар


                            • #15
                              И тоя линк те праща навсякъде но не на истинския пейпал.

                              Прочее кажи му тогава да ти плати по Уестърн Юниън или по Мъниграм, и да прати парите на следния адрес:

                              I N T E R P O L
                              Attn: Nice Try, Scu'm
                              "Dumb Sc'ammers" division
                              "Had fun, now f'uck off" secretariat

                              200, quai Charles de Gaulle
                              69006 Lyon
                              France

                              Fax: +33 (0)4 72 44 71 63

                              При мен работи, повече не се обаждат. После само си преглеждай имейлите за засилен спам с вируси.
                              Последно редактирано от Goblin; 22-05-15, 01:18.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X