Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся истински машинен инженер

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся истински машинен инженер

    Търся истински машинен инженер за позиция "Инженер поддръжка" в голям завод,част от мултинационален концерн.
    Истински инженер означава да е изучавал качествено основите на машинното инженерство и да има солидни познания по тях-Машинни елементи,Теория на машините и механизмите,Студена обработка на металите,Топла обработка на металите,Механика на флуидите,Термодинамика и топлопренасяне...да не ги изреждам всичките...
    За предпочитане са скоро завършили инженери с малко опит или без опит.
    Позицията е на постоянен договор с изпитателен срок.Условията на работа са отлични,дори и за европейските стандарти.Възможностите за професионално развитие са също отлични-работи се с най-доброто оборудване и технологии в света,които съществуват в индустрията.
    Сега непривлекателната част-завода се намира в гр.Разград.
    тел.0888449106
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

  • #2
    От: Търся истински машинен инженер

    Ако има кой да го вкарва в нещата - търси директно от университета чрез преподавателите там. За 6-12 месеца се навлиза учудващо добре в дадената материя. Лошото, че масово "старите" не искат да научат "младите" и това най-много зависи от това дали ще харесат "младия". Като цяло е трудна работа, макар да имам няколко познати подходящи за поста.

    П.П. Може да ми напишеш ориентировъчна начална заплата на лично, да знам има ли смисъл да ги питам изобщо.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Търся истински машинен инженер

      В случая не е така.Търси се точно квалификация,за която се заплаща отлично.
      Проблема е,че през последните 2 години се явяват машинни инженери със специалност индустриален дизайн,индустриален мениджмънт и други подобни,които си нямат и понятие от изредените от мен дисциплини.Т.е. през тези последни няколко години усещам рязко влошаване на качеството на инженерното образование.Може би аз не съм в час с програмите в университетите,но преди 20 години изброените от мен специалности се учеха от всички,които се кичеха с титлата машинен инженер.Днес като чета дипломите виждам,че са застъпени за изучаване,но при интервютата се оказва,че са проформа в огромна част от случаите.Ама то май си зависи от човека до колко има желание да се образова качествено.
      Мотива ми да пусна тази обява и тук е,че има по-голям шанс сред нашето офроуд общество да се намери подходящ мотивиран човек.Ама май съм сгрешил.Иначе обявата си върви по стандартните национални медии.Не искам да ползвам хед хънтъри,защото не ми трябват хора с опит.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #4
        От: Търся истински машинен инженер

        Според мен, изискванията на Младен, са напълно нормални. Търсят се теоретични познания по науки, по които всеки завършил машинен инженер трябва да е полагал изпити. Опита не е изискване, така че не виждам нищо фрапиращо в обявата.
        Успех в намирането на подходящия човек, Младене.
        RAV 4
        F650GS

        Коментар


        • #5
          От: Търся истински машинен инженер

          Първоначално публикуван от Младен Стоянов
          Не разбирам сарказма-хората във форума,които ме познават,знаят че не говоря празни приказки и за да пусна обява не си чеша езика.Обявата е сериозна и не се търси пенкилер,а машинен инженер,който ще участва пряко в поддръжката на машините в завода.Не очаквам да е бог във всичко изредено,но да е учил качествено тези дисциплини и да има солидни базови познания.Използвам вашия пример-като му покажа желязо-въглеродната диаграма да не се чуди какво е това,а да може да каже за какво се използва-не очаквам да знае фазите наизуст.
          Моля,който няма интерес,да не пише в темата за да не се цапа!Благодаря предварително!
          Не е сарказъм ( дори съм забравил как се пише на български- извинявам се за което), предизвикателство е.Когато става въпрос за поддръжка, професионалното е този който е направил завода/инсталациите да е предоставил пълна и подробна техническа документация за поддържането на машините така , че производстения процес да е на шест. Не е нужно термодинамика,...и прочие.Това е задължение на проектанта ! Явно работа е забозана и се търси някакво решение-out sours.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #6
            От: Търся истински машинен инженер

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            В случая не е така.Търси се точно квалификация,за която се заплаща отлично.
            Проблема е,че през последните 2 години се явяват машинни инженери със специалност индустриален дизайн,индустриален мениджмънт и други подобни,които си нямат и понятие от изредените от мен дисциплини.Т.е. през тези последни няколко години усещам рязко влошаване на качеството на инженерното образование.Може би аз не съм в час с програмите в университетите,но преди 20 години изброените от мен специалности се учеха от всички,които се кичеха с титлата машинен инженер.Днес като чета дипломите виждам,че са застъпени за изучаване,но при интервютата се оказва,че са проформа в огромна част от случаите.Ама то май си зависи от човека до колко има желание да се образова качествено.
            Мотива ми да пусна тази обява и тук е,че има по-голям шанс сред нашето офроуд общество да се намери подходящ мотивиран човек.Ама май съм сгрешил.Иначе обявата си върви по стандартните национални медии.Не искам да ползвам хед хънтъри,защото не ми трябват хора с опит.
            Всички дисциплини които си изброил съм ги учил(завърших миналата година), тоест все още всичко това се изучава поне в РУ "Ангел Кънчев". Успех с търсенето.
            TT-Tuning Team
            АСК Добрич

            Коментар


            • #7
              От: Търся истински машинен инженер

              Що нямах такова предложение преди 15 години - тогава отговарях на "сегашните изисквания " .
              Ама вече такова животно , пък особено "по-млади " , да не казвам и кадърни ...
              Трябва някъде къде 7 часа разлика да ги търсите .

              Лошо няма - дано и да ГИ има тия хорица все още в нашите ширини.

              Коментар


              • #8
                От: Търся истински машинен инженер

                Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                Не е сарказъм ( дори съм забравил как се пише на български- извинявам се за което), предизвикателство е.Когато става въпрос за поддръжка, професионалното е този който е направил завода/инсталациите да е предоставил пълна и подробна техническа документация за поддържането на машините така , че производстения процес да е на шест. Не е нужно термодинамика,...и прочие.Това е задължение на проектанта ! Явно работа е забозана и се търси някакво решение-out sours.
                Нищо подобно!Има процедури и инструкции за всичко.Просто хората,които ще се назначат,след година(когато се обучат)-две ще работят като ръководители на екипи от механици.Ще участват и в проектите за разширение на производството-ще работят с проектанти,с фирми доставчици на специфично и уникално тежко оборудване,което се проектира съвместно с инженерния екип на завода.За това ми трябва инженер/и със солидна теоретична подготовка и желание за учене и хъс за работа.Е това е.Работата е уникално интересна и е рай за мотивирани инженери.Аз също съм започнал като редови инженер в тази фирма преди 20 години.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #9
                  От: Търся истински машинен инженер

                  В подкрепа на автора на темата, макар и също малко оффтопик(да се изтрие ако трябва), държа да кажа, че такива хора каквито се търсят съществуват.
                  Рядкост са, но ги има, лично съм виждал и познавам такива хора(макар и само двама-трима). Нито младостта им пречи, нито липсата на опит - вродената любознателност и трудолюбивост ги компенсират.
                  Упрека, че се търси тук такъв човек също не смятам за основателен. Неведоми са пътищата... а тук има всякакви достатъчно ерудирани хора, между които ако няма подходящи, има поне такива познаващи(и можещи да преценят) подходящи хора.

                  Също смятам, че е целесъобразно, за да се събуди достатъчен интерес за подходящи кандидати, да се драснат още няколко реда за естеството на работа, фирмата(може и името, вероятно е известно), както и за първоначалните условия.
                  А за хед хънтърите, у бг и баш в тези специалности... Тук нещата са доста различни, щото има много можещи и знаещи хора, които по разни причини не реализират потенциала си, и не "блестят" в очите на хънтърите. Или най-малкото работят на места където не могат да блеснат.(Просто техничарите не са типични кариеристи).
                  Мисля, че добре разбирам изискванията и аргументите на автора, и не споделям скептицизма на повечето пишещи в темата.
                  Но определено да се изпълнят абсолютно всичките изисквания би било голям късмет. Хората без опит и с достатъчни знания, обикновено са на възраст, на която все още се влияят от прекалено много субективни фактори и работа в Разград, пред възможностите на "целия свят", едва ли ще ги грабне... Вероятно една идея по улегнали и осъзнали реалността хора(все пак с някакъв опит), ще са реалните подходящи кандидати.
                  Толкова от мен. При още малко информация,вероятно ще предам на когото сметна за потенциално подходящ.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся истински машинен инженер

                    Младене, обявата ти е невероятна за сегашните условия в България. За съжаление са много малко такива предложения, още повече за град като Разград. Ако настина държиш на условията който си описал, бих те посъветвал да се свържеш със съответните ВУЗ ове, това е невероятен стимул за току що завършилите машинни инженери, още повече че предстой дипломиране.
                    Nissan Patrol 2008
                    Mercedes c220 cdi 2006
                    Mercedes cls350 cdi 2013
                    Mercedes GL 450 cdi 2012

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся истински машинен инженер

                      Благодаря за подкрепата!Фирмата е Амилум България и има публикувана обява в джобс.бг.Е не знам сега дали не наруших правило за реклама и за цитиране на други сайтове.
                      Работата е сред машините-демонтаж,ремонт,монтаж и пуск и настройки на машини от най-различен калибър и предназначение.Като се започне от малки помпи и тръбопроводи,мине се през шнекове,клапи,миксери,преси и центрофуги и мелници с диамеър от 52 инча,през компресори и вентилатори с диаметър над 2 метра и обороти достигащи 11 000,захранвани от 850кВ мотори и се стигне до огромни ротационни сушилни с дължина над 10м и диаметър над 2м.Разбира се за малките машини може да се работи самостоятелно,а при по-едрогабарините се работи в екипи и със съответната техника.През първите 1-2 години до запознаване със цялото оборудване и придобиване на опит се работи на смени.Прави се и превантивна диагностика на вибрациите,които се анализират по честотен диапазон със съответната техника и обучение.Използва се и ултразвук за анализ на нехарактерни шумове по оборудването,инфрачервени камери за установяване на извънгранични температури.След този период се очаква инженера да се е научил и да владее основните техники и методи за анализ и ремонт на горепосочените машини.Тогава му се поверява да ръководи и планира ремонтите на определено оборудване,както и да прави самостоятелно диагностика на състоянието и да инициира необходимите ремонти при нужда.
                      Това е в общи линии.Ако има по-конкретни въпроси,съм готов да отговарям.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся истински машинен инженер

                        Колегата ми е машинен инженер, но с конструкторска и дизайнерска насоченост. Във фирмата е от по-малко от година и като започна не му беше минала защитата на дипломната работа(на 24г. е). Навлезе бързо в работата се справя доста добре.
                        Голяма грешка на работодателите е, че през изпитателния период дават ниска заплата и изтърват по този начин читавите кадри. Аз например стартирах почти на редовната заплата, ако тогава ми бяха предложили само дори 100лв. по-малко нямаше да приема.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся истински машинен инженер

                          Първоначално публикуван от chrichri
                          ...с други думи-искат, ама не плащат подобаващо.
                          За втори път споменаваш неподобаващо заплащане при положение че за заплащане никой не е отварял дума и просто няма как да знаеш дали е подобаващо или не.

                          Агитката - ако не можете да се усетите че чуждите обяви не са бащиния за безплатно философстване, разполагаме с малко на брой но изключително ефикасни инструменти да го напомним.

                          Щото всичките сте се съдрали да предлагате работа, та чуждите обяви ви станаха проблем. Ако виждате проблем в обявата - конкретно ! Ако не - бара е другаде.

                          По-нататъшни коментари не по обявата, неподплатени с конкретика по самата обява, или с конкретни предупреждения / коментари за проблем / опит за измама / престъпление ще се считат за груб опит за подсичане на чуждата инициатива и за простащина отвъд проявената до тук, и по тях ще се реагира като по такива.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся истински машинен инженер

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            За втори път споменаваш неподобаващо заплащане при положение че за заплащане никой не е отварял дума и просто няма как да знаеш дали е подобаващо или не.

                            Агитката - ако не можете да се усетите че чуждите обяви не са бащиния за безплатно философстване, разполагаме с малко на брой но изключително ефикасни инструменти да го напомним.

                            Щото всичките сте се съдрали да предлагате работа, та чуждите обяви ви станаха проблем. Ако виждате проблем в обявата - конкретно ! Ако не - бара е другаде.

                            По-нататъшни коментари не по обявата, неподплатени с конкретика по самата обява, или с конкретни предупреждения / коментари за проблем / опит за измама / престъпление ще се считат за груб опит за подсичане на чуждата инициатива и за простащина отвъд проявената до тук, и по тях ще се реагира като по такива.
                            Ти ме изпревари с поста си. Имам питане: Как ще ме ангажира колегата, имам предвид финансово, ако се кандидатирам за работа, при положение, че белгийската фирма ми е ддобре позната и при полжение, че съм ПРОЕКТИРАЛ, почти по същото време фабрика със същата дейност, наредил съм машините, обучил съм персонала и съм плащал на такива инженери, каквито търси близо 5 години, работейки на 3 смени?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся истински машинен инженер

                              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                              Ти ме изпревари с поста си. Имам питане: Как ще ме ангажира колегата, имам предвид финансово, ако се кандидатирам за работа, при положение, че белгийската фирма ми е ддобре позната и при полжение, че съм ПРОЕКТИРАЛ, почти по същото време фабрика със същата дейност, наредил съм машините, обучил съм персонала и съм плащал на такива инженери, каквито търси близо 5 години, работейки на 3 смени?
                              Изискванията му са абсолютно ясно изложени.

                              При положение че ги надвишаваш многократно и че явно не си човека за тази позиция поради свръхквалифицираност и опит/стаж далеч по-голям от търсения - обявата няма как да те касае по какъвто и да било начин.

                              Ако по някаква хипотетична причина решиш че трябва да се захванеш именно с тази позиция - ще трябва ти да се приравниш към изложените условия, не той към твоите. При всички положения е най-малкото странно да реагираш все едно а) обявата се отнася лично до теб или до хора с твоя ценз и б) че съответно условията в нея са обидно неизгодни.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X