Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заварчик за тръби за парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заварчик за тръби за парно

    Здравей,

    Търся надежден заварчик за тръби за парно.
    Конструкцията е вертикален щранг, от него на заварки излизат хоризонралните тръби.
    При местене на радиаторите водопроводчика е напъвал хоризонталните.
    Една от тръбите се е откъснала изцяло, на няколко от другите заварките са се пукнали и тече. Викнал негови момчета да оправят нещата, но тече.
    Днес са идвали пак да си оправят нещата, но уви - пак тече.

    Търся сигурен човек, който да се наеме да свърши работата.
    Ако някой има координати - моля на лични за да не става реклама.
    Благодаря предварително!
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    От: Заварчик за тръби за парно

    За тази работа ти трябва оксиженист (газо пламъчно заваряване) а те вече са почти затрити като специалност .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Заварчик за тръби за парно

      Без да съм хващал електрожен само съм гледал при подобна ситуация, един приятел заварява към 5 пъти няколко цепнатини и все течеше и накрая извика баща си заварчик с
      амнайси години стаж от корабостроителния и със все същия електрожен и електроди от първия път всичко спря да тече)
      подпис : Драги ми смехурко;))

      Коментар


      • #4
        От: Заварчик за тръби за парно

        За това търся човек с опит. До тук са ги правили 4 пъти, снощи щяха да пълнят инсталацията да се види дали тече.
        Не знам какво е станало, чакам да се обадят.

        Благодаря на всички, които се отзоваха!
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          От: Заварчик за тръби за парно

          Не искам да звуча излишно драматично, но си мисля че няма да намериш такъв човек. Не и в смислен срок, на смислена цена и при смислена тежест на организацията. Предлагам ти да помислиш върху вариант с някаква водопроводчическа технология - срежете щранга, нещо там холендри, компенсатори (едни бързи връзки на цанга) и пр. от този род, изводът с тройник.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Заварчик за тръби за парно

            Водопроводчикът го глед, умува го, нещо не беше щастлив от този вариант.
            Тръбите са доста плътно до стените и трудно ще се вкара инструмент за да се нарежат резби.
            Инсталацията е на 40 и кусур години, не знам колко метал е останал от тръбите.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Заварчик за тръби за парно

              Това нещо с цангата не изисква резба от едната страна, може да го направите с две такива и тройник м/у тях (цангите към срязовете). Бая толуп ще се получи, ма си заслужава този компромис според мен. И най-сложната операция напрактика ще е рязането.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Заварчик за тръби за парно

                Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                Водопроводчикът го глед, умува го, нещо не беше щастлив от този вариант.
                Тръбите са доста плътно до стените и трудно ще се вкара инструмент за да се нарежат резби.
                Инсталацията е на 40 и кусур години, не знам колко метал е останал от тръбите.
                Точно такъв проблем го решихме при Куздов,по този начин. Криво е , но трябва да се получи и при теб. Металните тръби ако са открити , мисля че ще имат достатъчно материал за целта, поне от други такива връстници на тръбите. След срез , много внимателно се отместват една идея да влезе главата. Ако няма друг начин , може да се направи и гнездо в стената.Най-тегави са в панелните жилища , но и там става. Ако си в масивна сграда, там тръбите със сигурност са ОК.
                Това е сигурният начин.

                Коментар


                • #9
                  От: Заварчик за тръби за парно

                  Панел е, тръбите са открити. Има по 2-3 см до панела грубо.
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заварчик за тръби за парно

                    Значи са в нормално положение като за панелка. Може да помислиш и върху варианта да се подмени щранга включително под и над теб , т.е.резбите да стават в съседите.Така преодоляваш и двете най-рискови зони в подовите панели.Съседите на свой ред може и те да решат своя участък и т.н.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заварчик за тръби за парно

                      С това започнахме, съседите отказаха да се пипа при тях.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заварчик за тръби за парно

                        Едва ли не може да се завари, проблема е че са се изредили много майстори да пробват, ако можеш пусни снимки на проблемните места .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заварчик за тръби за парно

                          Те...едни и същи момчета идват
                          В общи линии си оправят от предходното идване.
                          До колкото видях са заварявали с електрожен, имаше доста начупени електроди.
                          Местата разбира се са на най-кривата страна - между тръбите и стената.
                          Ще видя дали ще мога да снимам нещо.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заварчик за тръби за парно

                            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                            С това започнахме, съседите отказаха да се пипа при тях.
                            Тогава остава да си решиш въпроса само при теб. Същинската операция за щранговете е за двама души които знаят какво правят и имат необходимото, между 2 и 4 часа , ако няма усложнения.Ако възникне усложнение, то ще е локален проблем в метала, просто се премества мястото на резбата. Още толкова време за оглед и набавяне на материали-стъклофибър и фитинги.И пълна ревизия на връзките до радиаторното тяло. Независимо , че някой нещо е правил там.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заварчик за тръби за парно

                              Изнамерих две снимки за подобен случай , с по-голям диаметър.


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8308567.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5661529Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9028578.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5661530

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X