Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

    Този температурен сензор го има и на други модели, примерно на Jeep Liberty KJ, а мисля и на Grand Cherokee WJ. Контактува с дъното на акумулатора и подава информация на Powertrain Control Module за температурата на самия акумулатор. По него общо взето се коригира зарядния процес при ниски температури - зимно време и при по-високи температури през лятото. А зареждането се управлява от самия Powertrain Control Module /PCM/, като на генератора идват само два кабела директно към четките. Ако има някакъв проблем с презареждане или недозареждане може би трябва да се проследят самите кабели за евентуално окисляване в куплунга, който влиза директно на четкодържателя, някоя връзка с маса или кабели, куплунги към самия PCM. Също така зарядното напрежение зависи от типа акумулатор - Wet, Gel AGM. Дали при Wrangler няма някоя друга настройка за промяна именно според това какъв тип акумулатор е монтиран, макар че OPTIMA-та е заводски поставяна за Jeep.



    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #17
      От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

      Алекс евала , мерси много за помоща, имаш една лимонада от мен като си идвам У Град идните месеци
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

        Било много важно акумулатора да стъпва хубаво върху датчика за да има добър контакт.
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #19
          От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

          Самият датчик е "плаващ" в отвора на стойката и има една пружинна шайба под себе си, която го повдига нагоре и го притиска към дъното на акумулатора. Стига да няма много замърсяване по дъното или стойката на акумулатора, контактът е добър и безпроблемен. Може да се огледа куплунга му отдолу за евентуално проникване на влага и окисляване, макар и това да е малко вероятно. Ако няма връзка с този датчик ще запише грешка в паметта на ECU.
          На снимката се вижда част от пружинната шайба, която го притиска нагоре:
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #20
            От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

            Здравейте,

            Почнах едни нещица, не всички са за Вранглер но понеже са за Джийп ще ги опиша тук.

            Жената взе да се навива да кара Черока и за това искам да му сложа защита под резервоара, мисля да ползвам 6 или 8мм алуминий захванат здраво за псевдо рамата, сега пазаря кой да ми го отреже и огъне в Англия.

            Впрочем, ако някой иска да се заеме с тази задача и може да изпълни заданието по чертежи/точни размери, моля да ми пише на Л.С.

            Работата с Черока е малко особена, искам да защитя резервоара защото е до теглича а и това е слабо място при удар отзад на всички джипове преди 2006та година и според цената или ще направя защита или ако е скъпо много, просто май ще поръчам/купя друг резервоар, който ще е като на нормалните коли в средата на купето някъде между кардана и гредите...

            Отделно от това исках да си направя сейфчета за под седалките на Вранглера, мисля шофьорска и пасажерска са еднакви, та ще правя всичко по две, според както е удачно.

            Освен това мисля да направя стойка за инвертор някъде в багажното за Вранглера.

            Ако успея тия дни да сваля размерите на Черока ще ги постна тук, но като за начало ще постна размерите на багажника на Вранглер Сахара дълга база, десен волан, дизел, 2007 година.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-03-14 19.43.53.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5711324
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02855.jpg
Прегледи:1
Размер:148.2 КБ
ID:5711325
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

              Поръчах сума алуминий, снех някой размери и като пристигне материала се мятам да сглобявам с болтове, отказах се от огъване заради усложняването на задачата и риска от грешки.

              2 x
              Aluminium Plate: 6082 T651 - 8.0 mm - 750mm x 380mm
              1 x
              Aluminium Plate: 6082 T651 - 8.0 mm - 850mm x 650mm
              1 x
              100 mm x 100 mm x 6 mm : Aluminium Angle - 1500 mm
              2 x
              Aluminium Sheet: 5251 H22 - 1.2 mm - 1000mm x 1000mm
              2 x
              25 mm x 20 mm : Aluminium Flat Bar - 1500 mm
              10 x
              Aluminium Flat Bar - Metric Sizes (6082T6) 20 mm x 3 mm - 2000 mm
              2 x
              Aluminium Sheet: 1050A H14 - 1.0 mm - 1000mm x 1200mm
              1 x
              Aluminium Plate: 5083 'O' - 4.0 mm - 1000mm x 800mm
              Листовете алумин и планките са за вътрешна багажна кутия, стойка за хладилник и други дребни заигравки.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #22
                От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                ...искам да му сложа защита под резервоара, мисля да ползвам...
                Това няма ли да свърши работа?
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #23
                  От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Това няма ли да свърши работа?
                  Мерси за съвета!

                  Не, не мисля, това пази само от уроки а и аз вече си имам солиден теглич, много по-добър от това на снимката.

                  Просто искам да защитя резервоара по-сериозно и според мен може да се вместя под 200 кинта местни пари, без труда(моето време).
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                    Бензиново Чероки, 4 литра, 99 година.

                    От къде в двигателния отсек е най-правилно и удачно да взема 12 волта СЛЕД запалване на двигателя за активиране на реле което в последствие да подава 12 волта за захранване на запалка за разни джаджи(СПОТ тракер)?

                    Същия сигнал трябва да се гаси след спиране на двигателя, по обясними причини.

                    За джаджите ясно и лесно, може би от запалката, поне на Вранглера само едната запалка се активира при запален двигател, може би и Черока е така ама от там не ми се ходи до двигателния отсек да активирам сериозно реле което да пуска 30-40ампера за Ел вентилатора, който по някаква причина не работи, не е бушона, явно е кастриран някакси както са кастрирали и климатика предишните собственици. Вентилатора ще го активирам само в идните топли месеци, като захладнее ще го спра или ще оправя както си трябва но сега нямам миг време и нерви за това.

                    Нямам време и мерак да проследявам къде е проблема, искам бързо и надежно решение, моля за съвети отговарящи на конкретните изисквания!
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                      Бушоните в двигателния отсег ли са?
                      Ако да - от бушона за задната чистачка (предполагам има задна чистачка и се активира само на контакт)
                      I'm not Lost, I'm Discovering !

                      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                      Коментар


                      • #26
                        От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Бушоните в двигателния отсег ли са?
                        Ако да - от бушона за задната чистачка (предполагам има задна чистачка и се активира само на контакт)
                        Мерси много Филипе, да бушоните са в двигателния отсек, аз си мислех да взема от запалката, защото едната се активира само на контакт.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                          Става и от запалката, въпроса е в нея ако сложиш да зареждаш нещо - да не и дойде повечко консумацията, макар едно реле едва ли ще е велик консуматор.
                          Пък задната чистачка се ползва рядко, та за това нея предложих
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • #28
                            От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                            Набързо взех сигнал от бобината, от там бяха взели сигнал за газовата, имаше клема, сложих разклонителна клема, реле, предпазител, хубави кабели, хубави връзки и вързах електрическия вентилатор постоянно през 30амперов бушон докато работи двигателя, шуми много ама по-добре от колкото жена ми да прегрее я автоматик я двигател в някое задръстване.

                            Търся да сложа 40 амперов бушон ама са редки за намиране в средния размер, масово в голям размер ама за този размер пък са кът легла за бушони )
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                              Върнах се от почивка и се оказа, че от седене под наклон ми е протекла скоростната кутия, сменях масло и филтри неотдавна и силикона явно ме е издънил или аз не съм свършил добра работа, както и да е, има локва червен АТФ под джипа и трябва да се отваря пак кутията, което би било лесна работа ако не трябваше да се свалят греди на РК и СК, горивни филтри и още сума неща плюс дежурното освинване с масло.

                              Точно заради освинването с масло и невъзможността лесно да се съхрани и използва отново скъпия златен АТФ мисля да изпомпя колкото мога през пробката и след като сваля легена на автоматика да му сложа пробка за източване на маслото, та барем по-човешки се прави тази процедура.

                              Ако някой има съвети или важни неща моя да сподели, аз ще пусна снимки и описания докато правя тия неща?

                              Не намирам лесно гарнитури за тази кутия на острова инак и гарнитура бих сложил, че мразя да работя със силикон, от години това ми е най-големия страх когато ползвам силикон, просто не го признавам за добро решение ама това си е мое мнение.
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Wrangler JK - DIY - Направи Си Сам - конкретни технически задания и съвети

                                Понеже утрото е по-мъдро от вечерта, преди малко докато бях полусъбуден-полуспящ ми дойде просветление - джипа не протече от само себе си или от наклона, това няма как да стане и теоритически... преди месец два имаше голям дъжд тук и бях на едно поле където правят битака в Неделя, наложи се да тегля няколко закъсали микробуси, все големи дълги ванове и около час дърпах един след друг няколко човека, всички бяха с гуми за мъгла и умения да карат на хлъзгав терен под нулата...

                                След смяната на маслото на автоматика карах много време и много километри, не беше протекло и капка, аз редовно следя за течове особено след ремонти, колата седя и в сервиза на дилъра няколко дни и те щяха да забележат ако течеше така при тях!

                                Май ще се наложи да правя основна ревизия на джипа за да не се окаже, че имам и други поражения
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X