Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за автомобил - заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Грамотен съм, оправям се с Линъкс (хич да не е , от 2 години мие основна ОС), оправям се Уиндоус до към версия 8.1, изключая мобайл 7, с която съм се отказал да постигна каквото и да било разбирателство. Оправям се криво-ляво с Андроид. Разбирам английски, руски, с лек напън - и малко френски.
    От ГПСа искам следните неща:
    1. Да не се налага да му обяснявам 2 часа какво точно искам от него. Обикновено за толкова време вече съм пристигнал по картонения и хабя в пъти по-малко нерви.
    2. Да има достатъчно 'акъл' в кухия си процесор, че да не ме кара да въртя като пумпал - пример: миналата година, в Пловдив, от Карловско към Тракия, на два пъти ме вкарва в някакви квартални улички и двата пъти на първото кръстовище ме караше да правя обратен завой. Не, че и без ГПС не знам пътя, просто реших да го тествам. Някакъв Самсумг беше, с ИГо.
    3. Да не струва колкото комплект гуми за джипка. Виждал съм машинки от по 60-80 евро, които може и да мислят малко бавно, докато измислят маршрута, но за сметка на това от там нататък са безупречни. Виждал съм и "големи" марки за по една чанта пари, които могат да ти изкарат нервите до степен да ги преквалифициращ на балистично тяло с траектория към най-близката стена.

    Така по-добре ли е?
    Гармин втора употреба от рода 2ХХ С инсталирана карта офрм вариянт сити.Гледай модел с директен усб кабел в устройството без захранването да минава през стойката.За настройките питай ,за 5 мин. ще ти кажа какво и как да пуснеш.Други желания от гпс-а ?

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Като единственият (предполагам) в темата с LG G3 мога да се съглася с факта, че ако държиш да имаш сериозна навигация в колата ти е по-добре с отделно, евтино устройство. Ако става дума за някоя бегла насока от време на време - може и G3-то. Защо?

    Телефона загрява лятото и една минута on-screen време е един процент от батерията.
    Сериозна навигация е ако разполагаш с поне две или три устройства или карти в мпс-то,всеки телефон ще издържи повече от които и да е автомобилен навигатор на батерия.В раницата имам гармин 765Т ,на таблото таблет с google.maps и Sygic на телефона само Sygic,гармина до сега не съм го вадил,стои за резерва.Таблета се закачва за не повече от 7 секунди,броиш до 7 и той е закачен със сателитите.Подръжка онлайн ,десетки глезотии,работи в пъти по бързо ,да не се повтарям в тая тема,сменил съм 3-4 различни автомобилни гармина,всичките имат съществени недостатъци които при таблета ги няма.Същия таблет се връзва с блутоот каската на мотора ,върви музика намаля леко ,казва си командите и музиката продължава.гармина спира музиката ,изяжда първите две фрази и се чува само ... дясно... от примерна фраза завийте на дясно примерно.Аз гармин нито друг само гпс никога няма да си купя ,казах поне десет причини,който иска да открива топлата вода тепърва да го прави.Да не споменавам шума на гарминските недоразумения от към хардуер,да не споменавам за това че точно 765 моделите при връзка с смартфон през блутоот забиват до степен хардуерен ресет и то на поне трима познати със точно 765 двама участници от този форум на които им оправям гпс-те след това.



    Това се чува в каската от таблета стерео,ако ми остане време ще ви направя сравнение с гарминско устройство и спирам да убеждавам всички.Да не споменавам че през таблета си говоря по телефона в каската докъто карам мотора,сменям песни,слушам радио и ако река ,и форума ще ми рецитира в каската,веднъж настроено не пипаш нищо.Дори таблета знае кои плей листи да ми пуска ,когато е на мотора.С приложението fusion гледам булсатком навсякъде където има мобилен оператор или wifi все едно съм си в къщи ,даже и на мотора разбира се,дори на мотора имам прозрачен водоустойчив джоб с размер 7 инча за таблета.


    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Виждьл сьм ГПС та да питам - модел който ползваш?

    Жокерче - гледай да е около 200-250 лева,че и това се пита.В Пловдив ясно как работи,в Пьрвомай как е?
    765Т Нуви 255 и още два или три от серията 2хх,впрочем имам още два 765 и трети за части,единия 765 е брандиран с името волво.Ползвам изцяло таблет.Първите два 765 съм ги плащал на 560 лв.Единия волво го купих втора употреба от един ром,тоя за части го купих от колега от форума скоро.В Първомай работи както навсякъде другаде ,където картата е ок.
    Последно редактирано от Roninn; 22-05-15, 20:06.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #62
      От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

      Не съм ползвал скоро навигация на отделно устройство, защото скоро не съм пътувал на място, което не познавам. Този Вторник ще ползвам точно LG-то с HERE! картите на Nokia (линка е към официалната страница в playstor-а). Мисля, че ще се получи добре. Проблема е съвсем простичък - нещо си заграява съвсем сериозно - до положение да иска да се изключи или да намали абсурдно много осветеността на екрана. Няма нужда да си гений за да се сетиш, че с климатика в посока предното стъкло ще си го охладиш приемливо - просто го споменавам.

      Всъщност намерих стойка за нещото, както и зарядно за кола. Не са мои и нямам идея от къде са дошли, но ако някой се интересува няма проблем да поразпитам.

      Коментар


      • #63
        От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

        Двойно на цената пък и това Където картата е ОК .....ми навява странни мисли.

        Кьде е ОК картата и какво е ОК?Показва ли имена на улички в маки градове?

        Че последно пращах един на чичовото,той пък едни години е работил снимач на едно самолетче с буркан на носа и трънка по трънка знае страната както и малко от съседните.Коментара му няма да го пиша,че е нецензурен.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #64
          От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          Двойно на цената пък и това Където картата е ОК .....ми навява странни мисли.

          Кьде е ОК картата и какво е ОК?Показва ли имена на улички в маки градове?

          Че последно пращах един на чичовото,той пък едни години е работил снимач на едно самолетче с буркан на носа и трънка по трънка знае страната както и малко от съседните.Коментара му няма да го пиша,че е нецензурен.
          Точно на теб ли да обяснявам какво зависи от картата и какво е офрм

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic
          Вещно укривателство
          Чл. 215. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., доп. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага укрие, придобие или спомогне да бъдат отчуждени чужди движими вещи, за които знае или предполага, че са придобити от другиго чрез престъпление или чрез друго общественоопасно деяние, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години, но с наказание, не по-тежко от предвиденото за самото престъпление.
          Не съм крал,подтиквал или организирал подобно нещо,нито съм го квалифицирал като имот,не съм знаел да е краден,нито съм поръчвал на някой да го краде,не съм набавил облага а съм го платил ,и то от сергия на 3 метра от КАТ Пловдив.Единственото престъпление към мойта личност е че съм станал в 06:00 часа в неделя за да отида там
          Последно редактирано от Roninn; 23-05-15, 19:36.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

            Здравейте, поздравления за форума, който чета от време на време, но за първи път ще пиша.

            И аз съм в дилема за отделна навигация или таблета. Онова, което ме притеснява за таблета е нуждата от интернет и съответно повече пари в роуминг. А при навигацията е без значение нета и дали съм в БГ или Сърбия. Правилно ли разсъждавам, защото не съм много наясно с офлайн картите и какво могат те.

            Коментар


            • #66
              От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

              Първоначално публикуван от ops5 Преглед на мнение
              ...И аз съм в дилема за отделна навигация или таблета. Онова, което ме притеснява за таблета е нуждата от интернет и съответно повече пари в роуминг. А при навигацията е без значение нета и дали съм в БГ или Сърбия. Правилно ли разсъждавам, защото не съм много наясно с офлайн картите и какво могат те.
              Не разсъждаваш правилно, защото нямаш никакъв проблем да използваш офлайн навигация и на таблет с Андроид. Има повече от 1 вариант: HERE (има опция сваляне на карти на таблета за офлайн навигация); IGO; Garmin Street Pilot и др.
              Т.е. и с таблета можеш да си навигираш без каквато и да било връзка с Интернет. А, за разлика от отделната навигация, таблета може да се използва и за други цели.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Не разсъждаваш правилно, защото нямаш никакъв проблем да използваш офлайн навигация и на таблет с Андроид. Има повече от 1 вариант: HERE (има опция сваляне на карти на таблета за офлайн навигация); IGO; Garmin Street Pilot и др.
                Т.е. и с таблета можеш да си навигираш без каквато и да било връзка с Интернет. А, за разлика от отделната навигация, таблета може да се използва и за други цели.

                Благодаря,

                Преди време съм ги теглил някои, но и така не съм ги разглеждал. Сега ще видя да дръпна пак някое от изброените. Само да не е като Карти на Андроида. Там офлайн само показва къде съм. Не ме навигира къде наляво къде надясно. Има и малко закъснение и съответно е чуденка по кой път да хвана.

                Коментар


                • #68
                  От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                  Изтеглих HERE и си ме прокара от Гърция до София през Самуиловата крепост, Рупите и Сандански без ядове. Хареса ми макар моя адрес в София да не го откри по номер. Ще пробвам с някоя по-голяма улица да видя знае ли й номерата.

                  Спестих значи 5-600 лв . Благодаря.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X