Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPS за автомобил - заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

    Ползвам Айфон 6+ с Google Maps и Google Earth както и Гармин с ОФРМ (купен за 140 $ от Щатите и карта сложена в БГ) за в колата.

    Скоро ходихме до Китен и Царево както и се губихме из разни странджански селца и горички.
    1. Айфона (навигация) става за БГ ама ако имаш ГПРС сигнал с интернет, иначе върши работа донякъде само ако е свалил картата преди да изгуби ГПРС сигнала.
    2. За офроуд евентуално ползваш и Google Earth в комбинация с Маpsa и се случват донякъде нещата.
    3. Гармина с ОФРМ е най доброто за офроуд според мен, имаше едно пътче между Визица и Фазаново дето другите не го намираха.

    В заключение за мен:
    1. В градска(голям град) среда един смартфон/таблет стига, ако си и сложиш легален софтуер (Примерно Сиджик) става още по добре. Само дето за около 2-3 часа навигация ми дърпа 500 мб интернет ?!
    2. В селска/горска среда ти требе истински ГПС с истинска карта на него (да не я търси по интернет постоянно)
    3. Ако тръгвам нанякъде където ще ми трябва ГПС, задължително си нося Гармина зареден предварително с подходящата карта.
    Поздрави
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

      Модел Гармин за около 200 лева / може и 300 че не помня модела който пращах /и коя карта какво показва в Първомай?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        В заключение за мен:
        1. ... Само дето за около 2-3 часа навигация ми дърпа 500 мб интернет ?!
        Има доста апп-ове който са offline, дърпаш си който ти трябват карти през wifi-то,че е по-бързо и от там нататък нет не ти трябва,за да ползваш навигацията.

        Коментар


        • #34
          От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Ползвам Айфон 6+ с Google Maps и Google Earth както и Гармин с ОФРМ (купен за 140 $ от Щатите и карта сложена в БГ) за в колата.

          Скоро ходихме до Китен и Царево както и се губихме из разни странджански селца и горички.
          1. Айфона (навигация) става за БГ ама ако имаш ГПРС сигнал с интернет, иначе върши работа донякъде само ако е свалил картата преди да изгуби ГПРС сигнала.
          2. За офроуд евентуално ползваш и Google Earth в комбинация с Маpsa и се случват донякъде нещата.
          3. Гармина с ОФРМ е най доброто за офроуд според мен, имаше едно пътче между Визица и Фазаново дето другите не го намираха.

          В заключение за мен:
          1. В градска(голям град) среда един смартфон/таблет стига, ако си и сложиш легален софтуер (Примерно Сиджик) става още по добре. Само дето за около 2-3 часа навигация ми дърпа 500 мб интернет ?!
          2. В селска/горска среда ти требе истински ГПС с истинска карта на него (да не я търси по интернет постоянно)
          3. Ако тръгвам нанякъде където ще ми трябва ГПС, задължително си нося Гармина зареден предварително с подходящата карта.
          Поздрави
          Аз на Айфона съм с IGOl! Напълно достатъчен ми е навсякъде. И абсолютно не дърпа трафик, не му е нужен интернет. А не да не кажеш, че не го използвам.
          За Тропчо - съгласен съм, че поотделно всяка джаджа е по-добра, но когато пътувам практически всяка седмица със самолет да помъкна вместо смартфона навигация, телефон, компютър и фотоапарат ще ми дойде много!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #35
            От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

            И аз давам глас за навигација на телефон. Имам големо искуство и со двете работи, и мислам дека е сосема доволно еден "iGO" на телефонот и секогаш си ready. И ти остануваат 200-те лева за друго. Поздрав
            Последно редактирано от ISG; 15-05-15, 14:11.

            Коментар


            • #36
              От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

              Първоначално публикуван от nebojsaMKD01 Преглед на мнение
              И аз давам глас за навигација на телефон. Имам големо искуство и со двете работи, и мислам дека е сосема доволно еден "iGO" на телефонот и секогаш си ready. И ти остануваат 200-те лева за друго. Поздрав
              Добре дошъл във форума.

              Сиджик дърпа картата за БГ предварително и нататък работи и офлайн,гоогле мапс си иска нет постоянно,преди час от Брезово през Белозем към Пловдив ползвах гоогле мапс до момента в който загуби нет между селата,после сиджик продължи щафетата.Няма такъв трафик от 500 мб.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                Първо се извинявам, че отсъствах от темата и не отговарях. Просто пътувах последните дни и нямах възможност.
                Иначе след като изчетох всички колоритни отговори, това което разбрах е че, с GSM навигация, в по-големите градове е ОК, иначе я свърши работа, я не.
                Отделна GPS навигация, е малко излишна в моя конкретен случай от това, което разбрах.

                Благодаря за отговорите ви и проявеното чувство за хумор (макар и малко странно на моменти ).
                Може да считаме темата за приключена и ако модераторът реши да бъде заключена.
                Последно редактирано от ISG; 19-05-15, 11:18.

                Коментар


                • #38
                  От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                  Щом си пътувал, и си стигнал до там, дето си тръгнал... навигация почти не ти трябва.

                  Ако ходиш там, дето никога не си ходил - може и с хартиена карта, ама..

                  Някак си е по-изискано да се загубиш с навигация, отколкото с хартиена карта..

                  Отговорил си си на въпросите, всъщност.

                  Коментар


                  • #39
                    От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                    И моите впечатления от две навигации, работещи едновременно в движещ се автомобил: Гърция, непознат маршрут, едното устрийство-Нуви 205, дърто като света със стара карта на европа и таблет с OSM/openstreet maps/ с последна версия на картата в офлайн режим. Докато андроида, вършещ чудесна работа при пешеходни маршрути се чудеше и закъсняваше с пресечките, дъртата машина беше винаги актуална като инструкции. 205-тицата преизчисляваше с доста добра скорост непознатите маршрути, претърпели реконструкция след ъпдейта на картата и в крайна сметка се движехме по нейните указания успешно по старите селски пътища. Не знам дали заради честотата на засичане на сигнала или по друга причина, гарминът си свърши чудесно работата за разлика от таблета. Предимства-бързина и скорост на преизчисление при шосейна скорост. Таблета и телефона с програма на базата на опънстрийтмап си ги ползвам по чукарите-предимствата са чести ъпдейти и туристическа маркировка, която на гармина-а я има само във версията на геотрейд за България. В резултат на гореописаното си ползвам телефона за туризъм и гармина-а за пътуване извън страната или по места в България, където не съм ходил / до колкото останаха такива/.

                    Коментар


                    • #40
                      От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                      Моля препоръчайте Гармин за автомобил 300-450лв.
                      Благодаря предварително.
                      Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                      Коментар


                      • #41
                        От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                        Nuvi 2455 например, сега е на промоция в Гармин, онлайн поръчката спестява някой лев и ми дойде миналата седмица с доживотно обновяваща се карта на Европа и Офроуд картата на България за 324 лева. Компактен, без кой знае какви екстри, напълно достатъчен за това, което е правен. Екранът е 3.5 инча, но това и търсех за да го размъквам и вън от колата като се наложи из Европата

                        Коментар


                        • #42
                          От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                          Само една идея,
                          Има евтини 7" китайски таблети с андроид. Поддържат и руските спътници, може да сложиш каквато си искаш програма и карта с камери, отделно голяма памет за музика и мултимедия филми.... радио ...., Блутут за говорене, възможност да се върже към автомобилното радио.
                          И много други възможности, идеята е цял мултимедиен център с допълнително ГПС, а когато спреш на бензиностанция с Free WIFi можеш да го ползваш за интернет поща и т.н
                          А камрата може да се ползва и като видеорегистратор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Бенц, преди да намразя ГПС на телефона, платих доживотен лиценз, ъпдейт на камери и намквоси за "Роут 66", същите неща за "Сиджик" и т.н., които неща струват повече от което и да е устройство. Сега съм си оставил телефона за "бъзикни", а си говоря по телефон, дето нито дъщеря ми, нито синът ми няма да го погледнат. За мен, концепцията Телефон- Компютър- ГПС- Видеорегистратор– Геймпад- Вибратор- Кафемашина- Хладилник.... е несъстоятелна.
                            Ако погледнеш на андроидския ГПС и като резервен телефон, всичко си иде на мястото, та кеф ти Here.com кеф ти Гугле и т.н.

                            Иначе и аз мъкна едни стари нокии
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • #44
                              От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                              Абе не знам. Веднъж тръгнахме по Гармина (балиму модела, но си беше пресен, с прясна карта) да търсим един офис в Софето, някъде по Оборище беше. Тоя гад ни затресе до президентството и рече "оправяйте се, аз бях до тук". Оправихме се, но псувах доста.
                              Втори път тръгнахме по същия Гармин да търсим адрес в Пловдив. И то адрес, дето е на една пряка от място, на което съм живял. Гадината много упорито се опита да ни прекара през Пазарджик (идваме от Стара Загора!). След тоя случай, Гармина беше дисквалифициран.
                              Година по-късно, като ми се поохлади леко омразата към подобен вид играчки, тръгвам с жената за Първомай. Не, не се бъзикам. проверявам по Гугъл мапс. Оня ми вика :"Цепиш по магистралата, завиваш на пътния възел еди-кой-си и след 5 минути си в Първомай." Аха, някой друг път. Стигаме до пътния възел, обаче той ... ЛИПСВА! В смисъл, от към Пловдив има такъв разклон, но от моята страна - мантинела и точка. Е, врътнах едни 60 км отгоре (при условие, че СЗ-Първомай общо си е 67). И от тогава в България електронни навигации не използувам. Ако чак толкова не знам къде отивам - "картонения ГПС" и напред, досега не съм се губил.

                              Виж, за Европа е полезно. Но там пък и телефона, стига да не е съвсем смотан, върши добра работа.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #45
                                От: GPS за автомобил - заслужава ли си?

                                Общо-взето ГПС-то е един голям шит.Имам някакво гарминско нюви(закупено ново),което като ми потрябва най-редовно изписва,че няма намерен адрес,с малко кандърми някой път зацепва.Виси ми на джама най-вече заради камери и засади.Някой знае ли как по-дяволите да накарам тъпата уфсъ,да ме води по околовръстните на градовете(последният път ме прекара през центъра на Букурещ на връщане от летището)!?
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X