Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Qashqai vs Yeti

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Qashqai vs Yeti

    Голямата ми дилема е, коя от двете да бъде Qashqai vs Yeti ???
    Като цяло мога да кажа, че и двете ми допадат и ми трябва някой сериозен аргумент в полза или срещу едната, за да мога да взема правилното решение.
    Разбира се на вторичния пазар има много по-голям избор на Qashqai, отколкото на Yeti.

  • #2
    От: Qashqai vs Yeti

    Сериозен аргумент - субективен или обективен - може евентуално да се изтъкне, само ако преди това споделиш твои конкретни изисквания спрямо автомобила, който искаш да караш? Возия ли те интересува, икономичност ли, качество и адекватност на 4х4 системата ли, мощност ли, багаж-пространство ли, особености по двигателя ли (ремък/верига) и прочее...

    Коментар


    • #3
      От: Qashqai vs Yeti

      На първо място ми е водеща практичността. От изброените 4х4 не ме интересува. Ако търся 4х4 не бих се насочил въобще към споменатите. Кола с малко по-висок клиренс, да не закачам всеки камък или коловоз. Ще се кара 98% по асфалт и рядко по някой лек черен път. Интересува ме надеждноста на двигател, трансмисия и окачване. Общо взето бих прибавил и Дъстър към въпроса си, но не искам да утежнявам темата.
      Возията ми е важна, като стабилност, ясно е че изобщо ако може да се говори за комфорт при тези коли, то съвсем общо, да съществен е.
      Качеството е от съществена важност, не ми се иска да се разправям с ремонти в свободното си време. Ще търся нещо което е до 4 години и колкото се може по-запазено и по-малко карано.
      Честно казано от моя опит с ремък/верига, особено като се взима втора рък,а ремъка излиза по-евтин, стига да не се скъса, смяната на веригата е 3 - 4 смени на ремъка.

      Коментар


      • #4
        От: Qashqai vs Yeti

        Да пераврфазирам мнението на питащият-Qashqai vs Yet.Като цяло мога да кажа-и двете не ми харесват.Сега от мен.Колегата не го интересува 4х4 .Ами да пита в друг форум.За Дачия,Кашкавал.Тук няма да получи подходящо мнение.Така си мисля.

        Коментар


        • #5
          От: Qashqai vs Yeti

          Ако питам за 4х4, бих питал за Паджеро или Патфайндър например. Ама тези легени Qashqai и Yeti ми е ясно, че 4х4 е само за да се надуе цената с едни 5-6 К лева, по високи експлоатационни разходи и нищо повече, освен да може да излезе от някоя кална локва на асфалта.
          Все пак ок нека да започнем от там, ако ги сравняваме като 4х4, кое е по добро като съотношение цена и качество ?

          Коментар


          • #6
            От: Qashqai vs Yeti

            Хм... За Йетито не мога да коментирам, но не виждам с какво увеличаваш експлоатационните разходи при Кашкая с 4х4 ?
            Точно защото не е правен за офроуд, експлоатационните разходи са много близки до тези на лек автомобил...
            Но твърдо не бих си взел кашкай 4х2 - разликата в поведението е ОГРОМНА...
            Не знам комфорта на Йетито, но Кашкая вози доста комфортно и тихо (2.0 бензин)... Като има пъргавина /динамика като на лек автомобил.
            А тъй-като въпроса е едното или другото - ами пробвай ги и виж кое ще ти допадне повече...
            Всеки си има критерии, и ако за един Йетито се доближава до ИДЕАЛА, то на друг Кашкая ще му пасне повече...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Qashqai vs Yeti

              Имаме в семейството един Кашо, 2011,2л бензин, 4х4 - аз го карам когато Ленд Лорда ми не е подходящ. Има само два според мен поне недостатъка - няма достатъчно динамика (освен ако не го вкараш в обороти) и ако поддържаш средна скорост на магистрала близо до ограниченията е малко лаком за гориво. Друго няма като зебележка ,супер сме доволни. Поведение като на стабилна лека кола, отлична водимост, приличен просвет, има блокаж, който определено много помага (пробвано на пясък и кал). Като цяло кола бестселър. За шкодата съм чел само хибави неща и е победител в много сравнения.
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #8
                От: Qashqai vs Yeti

                гледам аватара ти ...това е снимка от серия на топ-гиар... и се сетих пак в същото предаване имаше епизод за Шкода Yeti в който на шега на майтап и тук-таме сериозно я описаха като най-добрата кола в света много интересно беше, ако го изгледаш ще се наклонят везните много.

                Коментар


                • #9
                  От: Qashqai vs Yeti

                  Първоначално публикуван от stako Преглед на мнение
                  На първо място ми е водеща практичността. От изброените 4х4 не ме интересува. Ако търся 4х4 не бих се насочил въобще към споменатите. Кола с малко по-висок клиренс, да не закачам всеки камък или коловоз. Ще се кара 98% по асфалт и рядко по някой лек черен път. Интересува ме надеждноста на двигател, трансмисия и окачване. Общо взето бих прибавил и Дъстър към въпроса си, но не искам да утежнявам темата.
                  Возията ми е важна, като стабилност, ясно е че изобщо ако може да се говори за комфорт при тези коли, то съвсем общо, да съществен е.
                  Качеството е от съществена важност, не ми се иска да се разправям с ремонти в свободното си време. Ще търся нещо което е до 4 години и колкото се може по-запазено и по-малко карано.
                  Честно казано от моя опит с ремък/верига, особено като се взима втора рък,а ремъка излиза по-евтин, стига да не се скъса, смяната на веригата е 3 - 4 смени на ремъка.
                  Преди 3 години ги проучвах, нищо не се е променило оттогава:
                  1. Практичност - и двете са си практични. Шкодата обаче е по-малка и по-ниска (и .. на мен ми прилича на баничарка)
                  2. Кола с малко по-висок клиренс - Нисана. Има разни черни пътища. Понякога се разкалват и се образуват коловози. Всеки сантиметър клиренс е важен дори да няма 4х4, а Шкодата е ниска ...
                  3. Надеждноста на двигател, трансмисия и окачване - не виждам съществени разлики, а и моделите са твърде нови за да има впечатления
                  4. Возията - шкодата е по-ниска и по-стабилна
                  5. Качество - пак не виждам разлика (може би шкодата?)
                  6. Възраст - гледам че всичко ново се кара яко в рамките на гаранцията, така че е въпрос на късмет да намериш колата "карана от възрасна вдовица, само до магазина и обратно"
                  7. Ремък-верига - не смятам, че е критерий за избор, освен ако искаш само да караш без никаква поддръжка.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Qashqai vs Yeti

                    В Йетито само пенсионери съм виждал Главна причина естествено е дизайнът - отвън и отвътре освен че е ултра консервативен и носталгичен, е и удобен за хора с намалена координация - големи педали, лесни копчета, супер удобен лост за скоростите и т.н. При желание може да я натовариш и с много багаж, хващаш баджанака, сваляте задната седалка и редите дамаджани и бохчи. Финес обаче няма, въпреки че в новия модел май има и добавени екстри като затоплени седалки. Но пък имаш два пъти по-голям избор на двигатели от Кашкая, ако си претенциозен.


                    Най-доброто което мога да кажа за Йети е че това поне на бегъл поглед изглежда да е най-добре направената Шкода досега, просто има вид че са вложили повече усилие във всичко.


                    Нисан (освен сериозна репутация за надеждност и прилично усилие за лукс), върви и със собствена система за стабилност, която се грижи да плаваш гладко но стабилно по завоите, дори ако се размечтаеш и забравиш да намалиш скорост.

                    За отношението цена-качество, бих казал че може да си намериш Йети с доста екстри на по-малка цена от Кашкай без екстри.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Qashqai vs Yeti

                      Преди време бях стъпил в Йетито с единия крак, но в карайна сметка други неща ми бяха на главата и се размина. Много добре направена кола, за парите си нова предлага добро качество в сравнение с други подобни. На повечето хора, това което не им харесва е, че е ниска и малкия багажник, но за мен е такава, каквато е! Намирането на такава на вторичния пазар обаче е кът, а също така и на висока цена. Мой познат закупи такава 1.2 с автоматична скоростна кутия за жена си, след време взе 2.0tdi от новия модел за себе си, то се подразбира - доволен е!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X