Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

    Здравей те Колеги!Искам да попитам някой дали може да ми помогне!
    Джипа е Jeep Grand Cherokee Limited 1999г. Дизел 3,1,Автомат!Карам го от около 1г.
    Въпроса ми е:Не бях го карал 2-3дни,наложи ми се да пътувам.Запалих,всичко нормално "работи супер" тръгнах изминах около 3км. спрях и изгасих двигателя,купих си цигари(общо взето се забавих 5мин). Качих се запалих и тръгнах всичко нормално,измих още 3-4км и изведнъж двигателя изгасна както се движех с около 70-80км.ч..Отбих в страни,опитах се да запаля,запали,но работеше странно,опитах да тръгна,но пак изгасна,веднага както отпуснах спирачката.Работи но прекъсва на тихи(пали на половин ключ и менка 0.500оборота,1000оборота,1200оборота и така 1-2 мин. и гасне)Опитам ли се да подам газ стига до 1500оборота,2000оборота и веднага гасне.Смених горивния филтър,надух ме системата няма никъде спукано или задръстено,до филтъра идва нафта!Идва майстор с "PC" за диагностика,но Джипа не работи достатъчно време за да го засече "PC-то"Въпроса ми е някой имал ли е подобен проблем,от какво може да е?
    Моля за помощ и Благодаря предварително отделеното време!

  • #2
    От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

    Диагностиката с ключа казва ли нещо?
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

      Пуши ли нетипично отзад?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

        Диагностика с Ключ:Ако става на въпрос това два пити бързо на контакт и на третия да ми изпише нещо на таблото!Правих го пише:AER BAG това си ми излиза от време на време,но сега ми излиза и CHECK GAGES!Опитах се да си го преведа в Гоогле и ми излезе "Проверка на ипотеки"!Нямам си и представа какво означава.

        А за пушенето,нормално си е!

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

          CHECK GAGES е ламба на таблото, която светва, когато сте на контакт и напомня да се погледнат уредите, както по време на запалване, така и след това. След запалване изгасва обикновенно. Не съм сигурен дали го прави, но ако светне докато двигателя работи, тогава сигнализира за накяква неизправност. Но по принцип за нея също би трябвало да има ламба на таблото.

          Диагностиката с ключа събощава конкретен код/ове, които се явяват един след друг на мястото на одометъра(показанията за пробегът) на километражът. По тези кодове(записани грешки) може да се съди за възможен проблем в някой агрегат. Твърде вероятно е към момента на изгасването на колата, такава грешка да се записва и при вас. Можете да я прочетете след 3(при мен беше 4, когато имах грешки) пъти бързо завъртане на ключа до контакт и връщане, като последния път трябва да остане на контакт.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

            Малко е обидно да идва майстор с "РС", да го гледа и сега форума да казва какво му е!!! Ама карай, свикнали сме ....
            Премерете съпротивлението на датчик КВ.

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

              Аз не знаех за форума,а майстора ми e приятел и си е купил машинката за собствени нужди!Между другото Той(майстора)ме посъветва да потърся подобен форум!
              Извинявам се ако съм обидил някой!
              Извинявам се,но не разбирам много"какъв е този датчик КВ" !
              Последно редактирано от Shopov1; 13-05-15, 22:08.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

                Как е налягането на маслото? "Check Gages " светва от недостатъчно налягане, което е или датчик налягане, или маслена помпа.
                WG Limited 2.7 CRD 02
                WG Overland 2.7 CRD 04/05

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

                  Check Gages - проверете датчиците. Тоест, компа следи показанията на всеки един датчик и при отклонение от нормата включва Check Gages.
                  Обаче, при липса на налягане на маслото ДВГ си работи нормално, а по горе се каза, че пали и гасне. Не е от маслото.
                  Добре, датчик КВ е датчик колянов вал. Обикновенно при излизането му от строя, това се получава. В архивите на форума има няколко такива случая за тоя модел джип.
                  Свалете датчика (намира се на камбаната на скоростите, от дясно и горе) и премерете съпротивлението. После кажете колко е.

                  Коментар


                  • #10
                    На проверката с ключа ми изписва "P1491","done" и после километрите!

                    Утре ще проверя налягането на маслото и ще видя датчика,а за измерването на съпротивлението ще се опитам!
                    Последно редактирано от CarTest™; 13-05-15, 22:06.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

                      Тази грешка няма отношение по въпроса (реле за вентилаторите прекъсване на контролна верига) може да се породи от изключване (изваждане от майстора ) на релето при подаден контакт.
                      Както каза Андро вижте датчика , ако е в ред погледнете сондата в резервоара (не надувайте с въздух под налягане има опасност от повреда на смукателя в сондата )
                      Еди Рангелов : 0885 088 444
                      Няма незаменими има незабравими хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

                        Както казваше един колега от форума:"Jeep–а си търси правилният двигател–бензиновия"
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

                          Привет колеги, от скоро съм горд собственик на Jeep 3.1 TD.Много ми се смяха като си го купих, но на мен ми допада и съм доволен от избора, а времето ще покаже дали съм прав или не.Пиша във връзка с въпросния check gages, направи ми впечатление, че преди латп включа на контакт, не се "застояваше "на таблото, но отскоро не иска да гасне, разбира се като запаля двигателя и всичкп изчезва, колата си върви нормално щ, ДВГ не гасне, но все пак да питам, добре или зле е това? Благодаря предварително

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Grand Cherokee Limited 1999г.Пали и Гасне!

                            Първоначално публикуван от Taranboko Преглед на мнение
                            разбира се като запаля двигателя и всичкп изчезва,
                            Нормално е, звънни да обяснявам......
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X