Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Динамо на Трупер 2.8 тд 88год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Динамо на Трупер 2.8 тд 88год.

    Здравейте, проблема е че от 4 месеца на сам смених 3 релета на динамото и днес изгоря и третото. Питането ми е от къде може да идва този проблем. Майстора казва, че уж всичко друго по динамото е здраво и че релетата били ментета и затова не карат много. И все пак 3 релета чак такива боклуци да са не ми се вярва. Релетата са на Унипоинт.Ако някой има такова динамо да предлага, защото май най-добре да сменя динамото.

  • #2
    От: Проблем с Динамо на Трупер 2.8 тд 88год.

    Опитът ми доказва че до сега не е правен успешен ремонт на такъв алтернатор,не знам защо.Всеки път изгаря малко след ремонта.ако искаш звънни.
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Динамо на Трупер 2.8 тд 88год.

      Няма ли да ти е по-евтино и по-сигурно, ако просто го изхвърлиш и го замениш с друг от най-близката морга? Не знам къде ти е вакум-помпата, че ако е на него са малко по-проблемни за намиране, но все пак.

      Относно 'релетата' - едно, че може като нищо да са ментета всичките и друго - доколко си сигурен, че модула е наистина съвсем същия? На два пъти съм купувал регулатори (за други японци), които си пасват на мястото, обаче не бачкат читаво. И двата пъти се оказа, че имат разлика в -амнайстата буквичка на моделния номер и след смяна с правилния такъв, всичко е било ОК.

      Предвид поста на isuzo, започвам да се чудя дали не е тъкмо това причината - грешка в някой каталог примерно, че и това се е случвало...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Динамо на Трупер 2.8 тд 88год.

        Аз само да спомена за марката Унипойнт. Те са само пакетажници, които си лепят етикета на някакво изделие. Обикновено най-долнопробно китайско. Аз съм сменял два пъти включвател на стартер от въпросната марка, за никакви километри. След което взех на старо от друг стартер и забравих за проблема.

        Та нищо чудно да са ментета регулаторите.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Динамо на Трупер 2.8 тд 88год.

          Извинявам се ,че пиша в толкова стара тема но има в София майстор на алтернатори и стартери който е много в час с ел.схемата на въпросните уреди,казва се Калоян фамилията мисля Радков беше.На ъгъла на Сливница и Раковска.Карам само японски коли и джипове и от 15г.съм му клиент,досега не се е изложил.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X