Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем Ford Ranger 2,5D диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем Ford Ranger 2,5D диференциал

    здр колеги искам да помоля за за информация колко зъба има пиниона и короната на задния диференциал на форд Реинджър 2.5 чист дизел (мисля около 80 конски сили) 2000 год защото моя са го сменили с някъкав на мазда б2500 и съм сигорен 4е несъответстват.благодаря предварително.

  • #2
    От: проблем Ford Ranger 2,5D диференциал

    Здравей,
    На Форд Рейнджър и Мазда В2500 производство 1998-2006 г.се е поставяло главно предаване със следните предавателни числа според вида задвижване и двигателя:
    4x2
    4x4
    3.909 WL–3
    F2 CIS
    4.444 F2 CARB 4.444 WLT–3
    WL TURBO
    G6
    4.100 WL 4.777 WL

    Коментар


    • #3
      От: проблем Ford Ranger 2,5D диференциал

      Здравейте колеги, нов съм във форума.Вместо да отворя нова тема реших да ползвам тази.
      Значи имам следния проблем,на скоро се сдобих с форд рейнджър 2.5 тд 2004 година.Проблема е с диференциала,след доста четене разбрах че ЛСД се проверява като се вдигне задницата и като се завърти едната гума другата също би трябвало да се завърти в същата е направих го обаче при мен не е така.Завъртам гумата дясната другата се завърта в противоположна веднага без забавяне ,завъртам лява дясната не мърда малко по силно и се завърта в противоположна посока.Е добре викам нямам ЛСД или е счупен.Реших да го тествам по друг начин ,вдигнах дясната гума само запалих 1 предавка леко лашка 2 по силно 3 по силно 4 по силно ама не пада от крика впрочем и го подпрях с камъчета малки ама не пада .А като си го карам на кал 4x2 гледам боксуват и двете заедно. Понякога зацепват по бързо понякога неще .Има изобщо ЛСД или ако има е повреден .А и забелязах че наскоро е сменян уплътнение на дифа .Възможно ли е да не работи както трябва с неподходящо масло.Ако повреден моля за препоръка сервизи ,майстори в град ,област Бургас и кошницата е европейско изпълнение не USA.

      Коментар


      • #4
        От: проблем Ford Ranger 2,5D диференциал

        Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
        Другото нещо което ми е ултра странно е регулировката на ЛСД-то.Значи теста е следния:
        -с фабричния крик вдигам едната гума във въздуха
        -паля и подържам 2500 об.1-ва-не пада от крика; 2-ра-не,3-та- не;4-та-долу сме
        -последното се получава и на 3-та при 3500 об.
        Някой има ли идея това така ли трябва да бъде?
        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Е то там се калиброва от натягането на пружините. Ако много ги натегнеш и дисковете са нови поднася за щяло и нещяло.
        Първоначално публикуван от Peter TurboD Преглед на мнение
        Колеги, аз съм с Форд Еверест 2006 год, което е почти 100% еквивалент на Рейнджър. LSD-то е 40%.
        Мога да потвърдя написаното по-горе. На подемник при леко завъртане на едната гума и другата се върти в същата посока, при рязко завъртане вече се въртят срещуположно, т.е. 30-40% ефективност на
        ЛСД-то.
        При по-голям пробег, слаб контрол на налягането на задните гуми и износване на фрикционните пластини са възможни описаните симптоми:
        "Завъртам гумата дясната другата се завърта в противоположна веднага без забавяне ,завъртам лява дясната не мърда малко по силно и се завърта в противоположна посока.А като си го карам на кал 4x2 гледам боксуват и двете заедно."

        Коментар


        • #5
          От: проблем Ford Ranger 2,5D диференциал

          Това по скоро е 3-4% а не 30...Натяга на фрикционните дискове се мери с динамометричен ключ през главината на колелото.Повечето си имат спецификации колко НютонМетра трябва е ограничено приплъзването...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: проблем Ford Ranger 2,5D диференциал

            При мен явно LSD е умряло ,има ли начин да го съживя с натягане само или трябва да сменя фрикционните дискове (пластини) и следователно сервиз майстор който да го направи като хората в област Бургас.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X