Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery TD5 Turbo

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery TD5 Turbo

    Здравейте,
    преди няколко дни станах собственик нa LR Discovery TD5 (2003-та).
    Общо взето ми се струва тромава, т.е като че ли набира бавно,няма ускорение/мощност.
    На място без товар се изфорсира без проблем,пробвах до към 4К оборота,като дебелия мек маркуч към кулъра се надува и втърдява много,не мога да го свия като го стискам тогава,обаче свирене от турбото не чувам нито на ниски нито на високи обороти.
    Маркучите от/до турбото съм ги огледал без да съм ги свалял и изглеждат наред,свистене от спукано или смучене на въздух не чувам от тях.
    Под товар (в движение) обаче ми се стува че по бавно се изфорсира и бавно влиза в обороти.
    Иначе пробвах и в движение вдига без проблем 3,5-4К обороти (~3K оборта около 110-120км/ч мисля) и усещам че има още запас но не съм натискал повече.
    Чернилки и пушеци при изфорсиране не забелязвам,в движение под товар при "намачкване" на газта леко прпушва за 3-4 сек.
    Ходих при познат със малко по старо диско,покара го и той и казва че джипката за него си варви и набира, обаче и тои не чувал турбото ( със/без вдигнати капаци).Неговото свисти дори и на обороти,като при леко подаване на газ си засвирва силно.
    Искам да отбележа,че нямам познания на Дискавъритата до момента, но от около 10 години ползвам като служебен Дифендри.
    Карал съм може би над 30 Дефендъра,както стари така и чисто нови,като на всички им свирят турбините ( на по старите модели по силно,на новите се чуват леко под товар само).
    Мой колега го покара и той ми казва че му се струва тромаво/мудно в сравнение с дифендрите ( особено с новите със 6-тата скорост) .

    Това което направих до момента е смяна на въздушен маслен/горивен филтър, резултат няма.
    Някой ако има предположение/я /идеи моля да сподели за да не влизам в някакви измислени филми

    п.с.
    Между другото колко са маслените /горивни филтри при Дикавърито. Масления който видях и смених е до турбото, горивния е над гредата отзад зад дясното колело.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 11-05-15, 12:50.
    Use since:
    OpenBSD 3.x
    FreeBSD 4.x
    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

  • #2
    От: Discovery TD5 Turbo

    Най вероятно не ви работи дебитомера. Но, направете диагностика и ще си каже със сигурност.
    Маслените филтри са два - тоя който сте сменили, + т.н. центробежен - пак от същата страна, но в предната част на ДВГ.

    Коментар


    • #3
      От: Discovery TD5 Turbo

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Най вероятно не ви работи дебитомера. Но, направете диагностика и ще си каже със сигурност.
      Маслените филтри са два - тоя който сте сменили, + т.н. центробежен - пак от същата страна, но в предната част на ДВГ.
      Има и центробежен маслен филтър пред турбото в дясно от главата.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Discovery TD5 Turbo

        Ако напишеш и къде сте ти и колата, ще е по-лесно да те пратим при някой, оборудван с тестер.
        За да се разбере дали има нещо нередно и, ако има, какво е, трябва да се четат "живи данни" в движение.
        Иначе, ако ще врачуваме, нещата изглеждат горе-долу така, подредени по вероятност:
        1. Ошашавен дебитомер (изключи го и покарай, за да видиш има ли разлика)
        2. Зацапан MAP-сензор и задръстен входен колектор - развий датчика и провери.
        3. 2003г е вероятно колата да е с катализатор. Ако той е задръстен също предизвиква "тромавост"... а и да не е задръстен пак тормози.
        4. Модулатора на уейстгейта може да е блокирал в отворено положение - предизвиква тромавост в ниските обороти.
        Не споменаваш дали колата е автомат или с ръчни скорости.
        Свистенето на турбината не е признак за коректната ѝ работа - щом втвърдява маркучите, значи си работи добре.
        Последно редактирано от stargazer; 11-05-15, 10:49.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Discovery TD5 Turbo

          От Хасково съм.
          Ходих в един сервиз,казват че и за тях турбото не работи и ме препращат към техен човек в Пловдив.
          Няма да се хвърлям още от сега на там, иска ми се първо да я закача някъде за диагностика,тука пробваха ама немогат да го хванат,викат езотика било
          Колата има катализатор и е с ръчни скорости, със съединителя май също ще имам ядове
          По точки 1/2/4 утре ще имам време и ще пиша тогава.

          Съобщение от модератор:
          Моля, напишете си в профила от къде сте.
          ...ЦЪК





          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #6
            От: Discovery TD5 Turbo

            Първоначално публикуван от kosh Преглед на мнение
            От Хасково съм.
            Ходих в един сервиз,казват че и за тях турбото не работи и ме препращат към техен човек в Пловдив.
            Няма да се хвърлям още от сега на там, иска ми се първо да я закача някъде за диагностика,тука пробваха ама немогат да го хванат,викат езотика било
            Няма екзотика, а няма професионализъм. Необходим ти е разбирач с наноком за тоя модел.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Discovery TD5 Turbo

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Ако напишеш и къде сте ти и колата, ще е по-лесно да те пратим при някой, оборудван с тестер.
              За да се разбере дали има нещо нередно и, ако има, какво е, трябва да се четат "живи данни" в движение.
              Иначе, ако ще врачуваме, нещата изглеждат горе-долу така, подредени по вероятност:
              1. Ошашавен дебитомер (изключи го и покарай, за да видиш има ли разлика)
              2. Зацапан MAP-сензор и задръстен входен колектор - развий датчика и провери.
              3. 2003г е вероятно колата да е с катализатор. Ако той е задръстен също предизвиква "тромавост"... а и да не е задръстен пак тормози.
              4. Модулатора на уейстгейта може да е блокирал в отворено положение - предизвиква тромавост в ниските обороти.
              Не споменаваш дали колата е автомат или с ръчни скорости.
              Свистенето на турбината не е признак за коректната ѝ работа - щом втвърдява маркучите, значи си работи добре.
              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Няма екзотика, а няма професионализъм. Необходим ти е разбирач с наноком за тоя модел.
              Вчера имах време и тествах по точка 1,не усетих някаква разлика.Забелязах обаче че една част ( не и знам името ) която е свързана с турбото чрез късо лостче около една педя не се движи изобщо при никакви обороти,а мисля че би трябвало защото мисля че регулира въздушна клапа.Утре ако имам време ще я снимам и постна тук.

              Иначе относно диагностиката, в Хасковско кой е разбирача с наноком за тоя модел ?
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery TD5 Turbo

                Дебитомера е!
                Актуатора на уестгейта трудно ще се задейства на място. Освен това е функция на работещ дебитомер.
                И не е неоходимо "нано" - незнам кво си. Даже универсалните китайци Лаунч, Автобос и т.н. се справят добре с ДВГ. За Бош да не говорим.
                Казвам го от опит, моя Лаунч се справя повече от достатъчно с ДВГ.
                Последно редактирано от Аndro 160; 14-05-15, 06:55.

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery TD5 Turbo

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Дебитомера е!
                  Актуатора на уестгейта трудно ще се задейства на място. Освен това е функция на работещ дебитомер.
                  И не е неоходимо "нано" - незнам кво си. Даже универсалните китайци Лаунч, Автобос и т.н. се справят добре с ДВГ. За Бош да не говорим.
                  Казвам го от опит, моя Лаунч се справя повече от достатъчно с ДВГ.
                  По принцип не е невероятно уейстгейтът да е блокирал (на моя му се е случвало два пъти), но това се случва обикновено при умрял модулатор.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery TD5 Turbo

                    Миналата година ви занимавахме с Ради с подобен проблем, сменихме уеътгейтите и колата си тръгна.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Discovery TD5 Turbo

                      Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                      Миналата година ви занимавахме с Ради с подобен проблем, сменихме уеътгейтите и колата си тръгна.
                      Какво сте сменили точно? Самият уейстгейт е вграден в изходното коляно на топлата страна на турбината и аз поне не знам начин да се смени без посещение на специализиран сервиз за турбини или поне без демонтаж на турбината. А и на него няма какво да му се повреди, освен да клеяса, поради липса на управление. Да не би да говориш за модулатора - онова трипътно "нещо" закачено под компресора на климатика?
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Discovery TD5 Turbo



                        те това.
                        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Discovery TD5 Turbo

                          Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение


                          те това.
                          Те това е точно тъй-нареченият "модулатор".
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Rover Discovery TD5 Turbo

                            Как се пробва този модулатор?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Rover Discovery TD5 Turbo

                              Първоначално публикуван от icodi Преглед на мнение
                              Как се пробва този модулатор?
                              Принципът е, че трябва да стои проходим от долния вход (тръбата м/у турбото и интеркулера) към горния изход (гофрирания маркуч от филтъра към турбото) при ниски обороти, а при достигане на определено налягане да отвори страничния изход (към актуатора на уейстгейта). Това елиминира плавното отваряне на уейстгейта още при сравнително ниско налягане от турбото. Какво идваше на буксата като напрежение трябва да се чете в RAVE - аз вече не помня. Помня, че при липса на контакт е отворен страничният път, при подаване на контакт, но без запален мотор - горният. Това евентуално може да се ползва за някаккъв прост тест, ако разбира се съм го запомнил добре.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X