Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LANCIA DELTA INTEGRALE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LANCIA DELTA INTEGRALE

    Здравейте,
    имаме Lancia Delta Integrale, която има проблем и не можем да установим от какво се е получил. Този проблем се състои в следното: Колата пали, някой път нормално, а някой път чак, като върнем ключа. Също така искам да спомена, че при палене някой път гърми от ауспуха. След като я запалим, опитваме да форсираме, стига до 4000 оборота и повече не иска ,а в другия случай сякаш губи токовете и гасне.

    Колата има нови свещи, измерихме налягянето на горивната помпа и е 2.5, датчика на crankshaft проверихме- и той е наред.

  • #2
    От: LANCIA DELTA INTEGRALE

    Преди години имах такова бижу, докато не тръгна по таван със 160...
    Това е автомобил, който изисква известни познания и ремонтът му не е по силите на всеки цървул.
    За начало би могъл да кажеш откъде си, въпреки че във формата за регистрация има безплатна екстра "местоположение".
    Може да споделиш също така с кой мотор е колата. Със сигурност трябва да се провери контактната кутия. Проблемът може да е в нея, но опита ми с италиански коли еднозначно казва, че при тях проблемът никога не е само един.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: LANCIA DELTA INTEGRALE

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      но опита ми с италиански коли еднозначно казва, че при тях проблемът никога не е само един.
      И обикновено е резултат от гъзоърки майстори разбирачи със златни ръце
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: LANCIA DELTA INTEGRALE

        Колата е с 2.0 мотор. Блогодаря за съвета ! Какво друго можеш да ме посъветваш?

        Коментар


        • #5
          От: LANCIA DELTA INTEGRALE

          И това е факт.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: LANCIA DELTA INTEGRALE

            Здравей колега, както каза колега по-горе - първо се уточни коя версия е Интегралето, понеже има с 8 и 16 клапана мотори, както и в различните години на производство е и с различни компютри, също и дали е с ламбда сонда или не. Пак както каза колегата - кажи и от къде си, понеже има няколко човека в България, които знаят на изуст Инегралетата и евентуално могат да помогнат, защото това наистина не е кола, която може да се прави от всеки цървул. Кажи и колата сега ли сте я взели с този проблем или е вървяла при вас и сега е започнала да прави проблеми? Инъче това, което мога да дам като идея е да проверите дали проблема не идва от паяка (клемореда) на контактния ключ и от там да губи или да не е достатъчно захранването на компютъра и той да се шашка и да прави мизерии. Също така повечето италиански коли вземат плюс за компютъра от болтче завито върху плюсовата клема и ако е с оригиналната оловна клема и е така, то има голяма вероятност болтчето да е уж стегнато, но да е окислено вътре и реално да няма читаво напрежение до компютъра. Както и 2,5 бара на помпата е малко, защото толкова трябва да е в рейката при включен бензинов регулатор и по спомен на празен ход, а инъче помпата трябва дава 3-3,5 бара налягане, като признаците на недостиг на гориво от заминаваща си помпа са същите, като при вас. Но от това, че пали някой път при връщане на ключа все повече си мисля за проблеми с клемореда му. А най-важното в случая е да не се пробвате да карате и форсирате двигателя в това му състояние, че ако този турбо мотор му обеднее сместа и започнат детонации при натоварване, то после буталата не стават и за пепелници, а на вас ще ви се плаче.


            П.П. Колега, всички Интегралета са 2.0 (1995 кубически сантиметра), така, че дай колкото можеш повече детайлна информация!
            Последно редактирано от milcho_michev; 10-05-15, 15:37.

            Коментар


            • #7
              От: LANCIA DELTA INTEGRALE

              Благодаря за отговорите. Пропуснал съм да отбележа,че налягането е измерено на празен ход и е 2.5 и с подаване на газта качва до 3. Двигателя е 2.0 16V. Колата е купена с този проблем.

              Коментар


              • #8
                От: LANCIA DELTA INTEGRALE

                В предната долна греда пред двигателя има един елипсовиден отвор, в които има една живачна ампула, закрепена със скоба. Тя трябва да е хоризонтална.
                Служи, за да спре горивната помпа при евентуално обръщане. При моята тя се беше разхлабила и ме побърка, докато открия, защо колата работи когато си иска.
                При италианките частите на червена и синя кола не са взаимозаменими, та не зная вашата дали изобщо има такава шашкъния. В общия случай проблемите са на ниво ел връзки а не на различните устройства. Както ви е казал колегата започнете от тях. По всяка вероятност, обаче и контактната плочка е заминала. След като контактът се губи докато работи стартерът. Най-лесният тест е като с един проводник подадете напрежение на управляващата бобина на стартера, докато колата е на контакт. Така ще се ориентирате за характера на повредата. Също така налягането наистина трябва да е 2,5, но на рейката с работещ FPR.
                Помпата се сменя лесно. на моята беше вънжен монтаж, там, където на повечето автомобили се намира горивният филтър.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: LANCIA DELTA INTEGRALE

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  ,на моята беше вънжен монтаж, там, където на повечето автомобили се намира горивният филтър.
                  Коя е тая Ланча? Особено пък помпа на калника! Аз съм имал две, в Лондон съм гледал още десетина и на всички е у горивото. И 8 клапанови, и 16 клапанови, и ЕВО, абе, све!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    От: LANCIA DELTA INTEGRALE

                    Най-добрия съвет за всеки собственик на подобна кола е - при специалист, без експерименти в гаража или на паркинга!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X