Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно тропане в задните главини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно тропане в задните главини

    Става въпрос за c 220 cdi 2006 година. Вчера след нормално каране извънградско при мокро време се появи странен шум в задницата на колата. При дълго каране нямаше нищо, след престой около час се чуваше тропане в задна лява главина, приличаше като на хлабави болтове на джантите. Шумът се появи след каране в дъжд. Шаш и паника на Макс и съвсем леко към сервиза за пълна проверка. Като първо проверих болтовете и корите да не би да има от качена кора от водата. Нямаше вариант да я кача на подемника че беше зает и затова малко се подлъгах с крика. Като вдигна задна лява гума и въртя не се чува никакъв шум, няма и луфтове или проблеми по окачването. Същото е и от дясната страна. Няколко минути чесане по врата и който си разбира от мерцедес веднага даде идеята да се вдигне цялата задница, и тогава стана интересно. Като завъртя колелото и шумът и тропането е страшно. Завряхме се под колата и почна търсене на причината. Естествено първо се хвана шумът в диференциала, по точно на опашката на пиньона. Две минути бях изтръпнали като винкел и ми минаваха страшни цифри из главата. После полека успях да допълзя до висящите лагер и кефа беше пълен, оказа се лагера. Нямаше вариант за смяна, надявам се да е утре като се освободи подемника, но по интересното е че докато си образувах нерви, лагерът взе че изсъхна и на връщане изобщо не се обаждаше. Като го разглобя ще снимам и ще съм сигурен дали това е причината.
    Nissan Patrol 2008
    Mercedes c220 cdi 2006
    Mercedes cls350 cdi 2013
    Mercedes GL 450 cdi 2012

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X