Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не мога да реша! Моля за съвет .....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не мога да реша! Моля за съвет .....

    Здравейте колеги, от известно време чета усилено подфорума и не мога да взема решение. Искам да си сменя вярната Фероза с Дискавъри, защото Ферозата ми идва малка вече. Ще ползвам главно джипа за лек офроуд и експедиции. Никога не съм бил хардаджия, но пък и не съм се отказвал да мина от където съм решил заобикаляйки ровове, които могат да бъдат заобиколени. Първоначално се бях ориентирал към Дискавъри 2, но сега се чудя и за Диско 1. Та молбата ми е ... да ме ориентирате към кое от двете да залитна и да започвам да си търся моя джип. Имам желание след като го намеря да го лифтна малко и да сложа по-големи гуми без да режа нищо по възможност. В последствие лебедка, брони и шнорхел и така .... Благодаря на всички отзовали се предварително.


    П.С. Да .. бюджета ми е максимум до 10 000 лева.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

  • #2
    От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

    Здравей колега, разликата между 1 и 2 не е малка и си прав, че трябва да се синтезира, за да се ориентира човек в избора си.
    Най-общо казано Диско 1 няма електроника и разходите за поддръжка/части е значително по-малка.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

      Здравейте колега,
      това, което сте описали е Дискавъри 1. Заради цената и особеностите на окачването Дискавъри Две не влиза в описаното от Вас. А и аз лично бих предпочел Дискавъри 1.Надеждениздрававтомобил,лесноисравнителноевтиносетуннигова(поръчват се от Англия части на прилични цени).А и още в стоков вид си е бая всъдеходен и в същото време сравнително комфортен и удобен. Имайте в предвид, заради размера и спецификите си е кола за спокойно каране.
      Ето тук нещо с доказан произход от грижовен собственик - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=197634
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #4
        От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
        Дискавъри, ......
        .Едно (може и автомат)...ела ми на гости
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          Здравей колега, разликата между 1 и 2 не е малка и си прав, че трябва да се синтезира, за да се ориентира човек в избора си.
          Най-общо казано Диско 1 няма електроника и разходите за поддръжка/части е значително по-малка.
          Електрониката е едно от нещата, които ме накараха да се замисля и за единица, а твоето май беше с блокаж, ако не се лъжа, което също е плюс за мен.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #6
            От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Здравейте колега,
            това, което сте описали е Дискавъри 1. Заради цената и особеностите на окачването Дискавъри Две не влиза в описаното от Вас. А и аз лично бих предпочел Дискавъри 1.Надеждениздрававтомобил,лесноисравнителноевтиносетуннигова(поръчват се от Англия части на прилични цени).А и още в стоков вид си е бая всъдеходен и в същото време сравнително комфортен и удобен. Имайте в предвид, заради размера и спецификите си е кола за спокойно каране.
            Ето тук нещо с доказан произход от грижовен собственик - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=197634
            Злати, благодаря ти за мнението! Моля карай на ти ... преди три години се запознахме с теб на един от съборите на форума, но не сме се виждали от доста време та сме се позабравили!
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • #7
              От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              .Едно (може и автомат)...ела ми на гости
              Дядо, нещо не съм фен на автоматите, но ти благодаря за мнението. За минаване със сигурност ще мина покрай теб. Ще нося и пияни вишни
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                Електрониката е едно от нещата, които ме накараха да се замисля и за единица, а твоето май беше с блокаж, ако не се лъжа, което също е плюс за мен.
                Всички единици са с блокаж на междинният диф.
                При двойките - може да има, може да има, но да не е изведен на лостчето или да няма...
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                  Ако багажното пространство е важно, багажникът на 2-ката е с 19см по-дълъг. ТД5, противно на очакванията, без чип не върви много повече от 300тди (може да поддържа по-висока скорост на равно, но само толкова). Механиката на 2-ката с нищо не е по-калпава от тази на 1-цата (те са си на 90% еднакви). Не те съветвам обаче да взимаш случайна 2-ка от пазара, още повече "нов внос". Ако се сетиш да питаш нещо друго за 2-ка - ще помагам, доколкото мога
                  Аз на твое място бих обмислил сериозно и тази възможност: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=197624
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                    Благодаря Димо! Четох и твоята тема за "новия внос". Багажника не е водещ. По скоро механиката и надежноста. До тук 1-цата води пред двойката за мен главно заради по-малкото електронни системи и блокажа на междуосевия диф. Миналата седмица ходих до Люлин 7 до Кауфланд има един сервиз. Пред него непрекъснато има Дискавърита и Дифендери, та до като дъщеря ми беше на британика спрях да разпитам. Пича от сервиза беше отзивчив и поразказа доста, но при него като чели беше водещо комфорта, който бил по-голям при 2-ката. В крайна сметка стигнахме до извода, че всичко зависи от парите с които разполагам, но дори и да взема 1-ца няма да сбъркам. А за възможноста която предлагаш го видях и него, като го пуснаха в продажба, но е автомат. Разбира се не съм капацитет и сигурно не дооценявам уникалноста на машината, но ... просто не обичам автомат.
                    Последно редактирано от Жоро Танев; 07-05-15, 20:43.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                      Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                      ... А за възможноста която предлагаш го видях и него, като го пуснаха в продажба, но е автомат. Разбира се не съм капацитет и сигурно не дооценявам уникалноста на машината, но ... просто не обичам автомат.
                      Там, в последващите постове, се говори за предстоящо възстановяване на фабричната окомплектовка с ръчна кутия - затова го подсказвам като вариант. Автомати и аз не обичам много
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                        ...но ... просто не обичам автомат.
                        Абе и аз не бях. Обаче напоследък все повече започвам да ставам Та чисто приятелски съвет - не бързай да отписваш автомата. Особено пък за типа експлоатация, който си описал в началото.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                          Да дасм и моите 5 стотинки за автомата - имал съм бензинов Класик автомат - супер удоволствие е да се кара, на практика няма минуси. При дизела има и плюсове и минуси. С автомата колата е малко по-тромава и двигателя работи на по-високи обороти. Аз лично за дизела бих предпочел ръчката а за бензина - автомата. Лично мнение, карал съм ги всички варианти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                            Ако ще возиш, жена, деца и куче, комфорта не е без значение.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не мога да реша! Моля за съвет .....

                              Най-младата единичка,която успееш да намериш ще е на 17,5 години...
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X