Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни спирачни апарати П2 2,5TDI помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предни спирачни апарати П2 2,5TDI помощ!

    Здравейте колеги!
    Имам Паджеро 2 2,5 TDI 115 к.с. В началото на зимата, реших да си прегледам спирачките. Пролет, есен и зима при мен си е offroad. От задните останах доволен. Предните апарати /двубутални/ - почистване, преглед, раздвижване, кадето трябва съответните лубриканти. Всичко се движеше добре и спиречките си бяха супер. Забелязах в кухитните на буталата яка корозия и взех че я остъргах. Намерих отвътре едни язви в областта на канала за маншоните и ме светна, че тези бутала си отиват. Започнах зимата с накладки дебели 7 мм. Оня ден, добре че стана на моята улица, наложи се заради свободни щастливи съседски кокошки да спра рязко с около 30 км/ч. Кокошките си тръгнаха за Европа, но след потегляне, на втора пр. колата взе да се дърпа. Лявото колело беше блокирало и се прибрах леко /към 200 м/ на бавните. Свалих левия апарат и гледам, от двете бутала се откършили две гривни точно до канала за маншона. Даже едната станала елипсовидна. И двете бутала, навън излизат, навътре не и не! Вярно, цала зима бях в кал до тавана и колкото можах мих и чистих ама не си е работа. Питам следното: Знам, че се продават комплекти уплътнения, но бутала не видях в нета. Има цели апарати за 600 лева двата. Имам ли шанс да зачистя цилиндрите, да сменя уплътненията и да намеря бутала за смяна поне докато накъткам парите за апарати. Супорти и водачи са добре. Все си мисля, че при 42.8 мм диаметър на цилиндъра, едно лъсване няма да е фатално. Дайте акъл, ще съм благодарен!

  • #2
    От: Предни спирачни апарати П2 2,5TDI помощ!

    При нас рециклират апарати ако стигнеш до там звъни утре да потърся телефон да ти дам

    Коментар


    • #3
      От: Предни спирачни апарати П2 2,5TDI помощ!

      Ако цилиндрите не са ръждясяли, няма какво да даваш 600 лв. за апарати.
      Ремонтен к-т има за спирачните апарати на П2 (по наште магазини) и включва бутала, пръстени, маншони и т.н., тоест всичко за да се рециклира апарата. Цената е смешна в сравнение с цитираната по горе. Само вземи едно бутало, щото през годините има разлики.

      Коментар


      • #4
        От: Предни спирачни апарати П2 2,5TDI помощ!

        Спокойно мога да кажа, че за половината проблем, аз съм се осрал. Това "вазелинче" което ми даде познат хвалейки го /специално за супорти, водачи и др., антизамръзващо, топлоустойчиво, дълбокопроникващо, осигуряващо лек ход на триещи повърхности и т.н./, го намазах вътре в маншоните на водачите и под прахозащитния маншон на буталата. Защо не помолих тогава чичко Гугъл да преведе от холандски? Викам си, препоръчва се в дебелата книга за джипа, дай да се осигуря за зимата. Та, това вазелинче станало на болкит, ама не мяза на силикон - седи на зърна. Вадя буталата и ремонт. С обица на ухото - непознато мазило не турай на муцуната. Благодаря на отзовалите се.

        Коментар


        • #5
          От: Предни спирачни апарати П2 2,5TDI помощ!

          Както ти написаха има ремонтен комплект бутала в магазините . Купувал съм задни , гледах преди че продават и предни . Цена по спомен около 30 лв на страна бяха буталата .

          Коментар


          • #6
            От: Предни спирачни апарати П2 2,5TDI помощ!

            Сменил съм двете задни и едното предно бутала.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X