Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Rocky 2,8 td /информация преди покупка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Rocky 2,8 td /информация преди покупка/

    В момента съм на кантар за закупуването на джип и един от варянтите е Daihatsu rocky 2,8 td -ако някой кара ,или е карал такъв,да даде малко инфо! Слаби места -какво трябва да се гледа при закупуване ,поведение,разход, и т.н
    предварително благодаря!!

  • #2
    До: Daihatsu Rocky 2,8 td

    Чети форума колега ...
    Отгоре в синята лента има "ТЪРСЕНЕ"
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Daihatsu Rocky 2,8 td

      Гледат се неща като на всички 15-20 годишни коли. Погледни я отдолу за изгнили места, най-вече шасито в задната му част. Задните ресори на почти всички екземпляри са уморени и подлежат на смяна или някаква друга интервенция. Провери скорости, хъбове, бързи, бавни. Ослушвай се за странни звуци от кутиите и мостовете. Общо взето Рокитата са корави машини и сериозни проблеми не би трябвало да имат, ако са обслужвани правилно и навреме. Имат още един често срещан проблем. Опитай да натовариш повече 2-ра скорост - примерно по наклон надолу на моторна спирачка или с ускоряване и рязко отнемане на гас-та. Ако изключва скоростния лост сам, значи проблема е налице, но е лесно решим и може да се оправи сравнително лесно. Това са по-специфичните неща за които се сещам в момента. А иначе стандартните проверки на мотора и други агрегати са ясни.

      Коментар


      • #4
        До: Daihatsu Rocky 2,8 td

        найстина е малко инфото за рокито . а то си е бая готино спор мен.

        Коментар


        • #5
          До: Daihatsu Rocky 2,8 td

          Присъединявам се към казаното от ribaro. Рокитата наистина гният най-вече отзад. В тази връзка не е лошо също така да се сгъне задната седалка и да се погледне пода. Хубаво е също да се провери дали не е изгнил резервоара, няма ли течове от и около него. За жалост, не може да се провери без разглобяване, дали и кога е сменяван централния ремък, но е задължително да се попита. На километража не може да се вярва, защото не е милионен. Обърнете внимание и върху акумулатора - трябва да е 100-амперчасов.
          По въпроса за возията: твърда е, защото е истински офроуд. На асфалт Рокито върви добре и сравнително тихо на скорост 90/100 км.ч.
          Като всеки дизел трака силно, докато е студен.
          Щатните му фарове са слаби, но не съветвам да слагате по-силни крушки, за да не изгорите инсталацията. По-добре допълнителни фарове.
          Успех, ако решите да вземете този джип.
          Но, както пише и във форума, се пригответе да дадете поне още 1000-1500 лв. за смяна на масла, ремъци, лагери и прочее. Частите за този джип са скъпи, защото е рядка марка за България и не винаги се намират.

          Коментар


          • #6
            До: Daihatsu Rocky 2,8 td

            Аз карам Роки сравнително отскоро - август. За около 3000 км средния разход е малко под 9 л/100км (30% извънградско/50% градско/20% извън пътя). Моето обаче има интеркулер.
            Проблемите които съм установил досега:
            - гнило на пода на багажника и единия праг - ще се кърпят. За щастие няма гнило по рамата.
            - уморени/омекнали ресори.
            - неработеща система за регулиране на амовете - беше изхвърлена, заедно със оригиналните регулируеми амове.
            - клеясал хъб на предно ляво колело - оправи се след разглабяне, почистване и сглабяне.
            -неработеща ключалка на задната врата.

            Части се намират сравнително трудно и са скъпи. За пример - 60лв за въздушен филтър.
            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
            Walter Rohrl
            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

            Коментар


            • #7
              До: Daihatsu Rocky 2,8 td

              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
              Части се намират сравнително трудно и са скъпи. За пример - 60лв за въздушен филтър.
              Коелега, само за информация - въздушния филтър наистина струва 50+ лева, но идеално става от Toyota LJ70, който струва около 20лв. Аз като сменях филтър поръчах като за Роки. След като ми го доставиха се оказа, че е доста по-малък от моя и не пасва в кутията. Поисках да видя такъв за тойота 70-ка и стана идеално . Все пак Дайхацу си е половин тойота.

              Коментар


              • #8
                До: Daihatsu Rocky 2,8 td

                Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
                Коелега, само за информация - въздушния филтър наистина струва 50+ лева, но идеално става от Toyota LJ70, който струва около 20лв. Аз като сменях филтър поръчах като за Роки. След като ми го доставиха се оказа, че е доста по-малък от моя и не пасва в кутията. Поисках да видя такъв за тойота 70-ка и стана идеално . Все пак Дайхацу си е половин тойота.
                И аз минах по същия път. Купих за 18 лева филтър "уж" за Роки, обаче не се сетих да проверя на място пасва ли. Когато се прибрах и опитах да го сменя се оказа че е по-малък. След това поръчах Шампион, пак по каталог, но този път с уговорката ако не е същия да не го плащам. На кутията на Шампионския филтър си пишеше - Даихатцу Роки 2.8td, Toyota LC (_J7_) 2.4
                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                Walter Rohrl
                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                Коментар


                • #9
                  До: Daihatsu Rocky 2,8 td

                  Имам Rocki ot 3 години не съм забелязъл да са му много скъпи частите.Всепак става въпрос за джип.Иначе е много корав.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Daihatsu Rocky 2,8 td /информация преди покупка/

                    И внимаваи с шасито много. Вземи едино чукче и чукаи тук и там. То се осеща къде е метал и къде е ослабен метал. Парен каша духа

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X