Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна масла Pajero IV 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна масла Pajero IV 2008

    Здравейте колеги,

    Сдобих се с Pajero 2008 и искам да сменя всички видове масла: диференциали, раздатка, автоматик и моторно масло. Посъветваха ме че тук са най-добрите специалисти така че моля за съвет от къде да купя и къде да сменя въпросните консумативи.
    Предварително благодаря и ще почерпя

  • #2
    От: Смяна масла Pajero IV 2008

    Добре дошъл във форума.
    Честито за придобивката. Някоя снимка няма ли на каляската?
    А по въпроса за маслата - първо не е зле да напишеш какъв мотор и прочие малко подробности, че така малко кат адресирано писмо ... "За дядо - на село"
    Виж си в книжката какви параметри са описани за маслата и после из темите малко търсене какво да сложиш.
    За дифовете маслото е силно специфично - така че внимателно откъде и какво вземаш.

    На моето му поставих и ето таз хубавиня в дифове/ раздатка. (провери кое точно става за твоята)
    http://www.lubegard.com/~/C-112/LUBE...uid+Protectant
    Последно редактирано от Slick; 30-04-15, 19:26.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна масла Pajero IV 2008

      Здравей колега,

      Благодаря за забележката. Моторът е 3.2 Дид 170 к.с., скоро ще пусна и снимки че сега го боядисвам Тъй като не съм голям специалист ми се наложи много да се ровя във форума и досега разбрах следното:
      За дифовете маслото е много специфично, препоръчаха ми един магазин в Дружба и ще ги преслушам след празниците.
      За автоматика смяната е много специфична, засега нямам сервиз където да го направя, четох че колегата Andro 160 бил "баш" майстор, писах му ама не отговаря

      Засега това е което знам. Чакам още мнения

      Коментар


      • #4
        От: Смяна масла Pajero IV 2008

        За автоматика - някои модели кутии имат два типа смени - при едната горе долу се подменя само каквото изтече, и само се долива а при втората се прави пълна смяна с промивка и обема е два пъти повече. Ако нямаш идея как и кога е сменяно маслото - пълна замяна на течността. При следваща смяна живот и здраве може да минеш само с първия вариант.
        И недей да бавиш много смяната на чорбите .. че се забравя и после ..

        Коментар


        • #5
          От: Смяна масла Pajero IV 2008

          Преди 3 дена правих пълно обслужване на такова Паджеро.Филтъра за автомата е специфичен(пък и са 2 модела) и трудно се намира.Ако имате проблеми-дрънкай...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X