Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз в клуба - Kia Sportage Grand (Wagon)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз в клуба

    Първоначално публикуван от hamido Преглед на мнение
    Колега хубави снимки, все едно си го обявил за продан. Благодарение на Форума и на колегите Тук ,доизкусурих бая неща. Иначе от Замунда си свали ръководството за Киата, много е полезна на руски е, благодарение на схемите си реших проблема с ел. стъклото отпред до шофьора. Успех.
    намерих го в замундата, но никой не сийдва за съжаление и няма как да си го изтегля. Иначе с руския няма дерт.
    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
    08868пет4три18

    Коментар


    • #17
      От: И аз в клуба

      Хайде пуснах сийда,пробвай пак да свалиш

      Коментар


      • #18
        От: И аз в клуба

        Много добре изгежда. Най-новото табло и маска ... В крайна сметка колко коня е?

        И при мен централното действа с малко закъснение. Дори имам произволни прищраквания, без да съм го изкомандвал аз. Пусти мързел - все не намирам време да разхвърлям и да видя какво е. Така, че ако откриеш проблема пиши. Най вероятно проблема е в микроключетата, които са в шофьорската врата. Там най-вероятно няма машинка, а само управляващи контакти.

        За клаксона - пробвай какво напрежение стига до него. Проследи свързващите букси по трасето. Но съм имал и случай с блокирала мембрана вътре - пръскане с WD-40 в охлюва реши проблема ...

        Внимателно с маслото в задния диференциал - той вероятно е LSD, така че маслото в него задължително трябва да е специализирано масло за LSD диференциали.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: И аз в клуба

          Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
          Хайде пуснах сийда,пробвай пак да свалиш
          Мерси много, тръгна да сваля
          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
          08868пет4три18

          Коментар


          • #20
            От: И аз в клуба

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Много добре изгежда. Най-новото табло и маска ... В крайна сметка колко коня е?

            И при мен централното действа с малко закъснение. Дори имам произволни прищраквания, без да съм го изкомандвал аз. Пусти мързел - все не намирам време да разхвърлям и да видя какво е. Така, че ако откриеш проблема пиши. Най вероятно проблема е в микроключетата, които са в шофьорската врата. Там най-вероятно няма машинка, а само управляващи контакти.

            За клаксона - пробвай какво напрежение стига до него. Проследи свързващите букси по трасето. Но съм имал и случай с блокирала мембрана вътре - пръскане с WD-40 в охлюва реши проблема ...

            Внимателно с маслото в задния диференциал - той вероятно е LSD, така че маслото в него задължително трябва да е специализирано масло за LSD диференциали.
            ДА, аз специално исках с това табло и затова се примирих с факта, че е 118 к.с. Исках 128 к.с. ама като няма ....
            За централното и при мен ги има тези прищраквания когато им скимне като обаче само се чуват прещраквания без да реагират ключалките и ще си поиграя сериозно с централното и с машинките, но първо да минат обслужването и регистрацията. А и ме дразни малко факта, че се заключва само от шофьорската врата та и това смятам да променя.
            Относно диференциала доколкото и аз разбрах би трябвало да е с LSD и освен, че ще сменям маслата ( в диференциала и в двигателя) днес като я оглеждах по-подробно отдолу на канал забелязах, че в диференциала има някакъв датчик и кабела към буксата му е скъсан или отрязан. Доколкото четох по темите това май бил ABS така, че и това ще трябва да оправя.
            Относно маслото за диференциала има ли някое което е за препоръчване като по-добро?
            KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
            08868пет4три18

            Коментар


            • #21
              От: И аз в клуба

              За заден с LSD 75/140. Ако ще сменяш маслото и на раздатката ми звънни, аз като го сменях вместо 2 бутилки съм си поръчал 4 и сега имам 2 нови не разпечатани.
              08888 седем шест 888

              Коментар


              • #22
                От: И аз в клуба

                За централното вариянта е монтиране на машинка в шофьорската врата, която да се управлява от аларма или модул за централно с дистанционни.

                Понеже мястото за задния номер е някакво нестандартно (само на Гранд), то отзад слагат квадратен номер. Но той стърчи под бронята. Аз когато купувах Кията, още при пробата из едни чукари, изкривих номера. Та при регистрацията ги помолих да го монтират без рамка, за да е максимално прибран нагоре. И мисля, че стана с около 2 см. по-високо от предишния номер. Съобрази се с това, че сега му е времето.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                  При над 270 посещения на темата без коментар явно ще се мъча сам (с помоща на приятел с гараж с канал).
                  Като за начало днес започнах с подготовката и реших да си направя снимки на последователноста на действията...ако объркам нещо при сглобяването да знам кое как и защо . А и кой знае може и на някой друг да му се окаже полезно.
                  Първо махаме топката на скоростния лост и на раздатката след което внимателно отделяме декоративната лайсна с кожените маншони пред подлакатника.
                  Лайсната е закрепена с 6 скоби, 2 отзад, 2 в средата...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:370.5 КБ
ID:5817384
                  ... и 2 отпред.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:412.4 КБ
ID:5817385
                  Ето ги и 6-те с изглед отдолу.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:355.2 КБ
ID:5817386
                  След това дърпаме предните седалки максимално напред и развиваме 2-те видии които държат подлакатника (оградените в червено).
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:489.9 КБ
ID:5817387
                  Подлакътника се маха като повдигнем задния край ...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190629_182739.jpg
Прегледи:1
Размер:422.2 КБ
ID:5817388
                  ..и изтеглим напред подлакътника.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190629_184551.jpg
Прегледи:1
Размер:296.8 КБ
ID:5817389
                  Това е отдолу и имам питане някой знае ли за какво е тази бяла букса там?
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190629_185159.jpg
Прегледи:1
Размер:564.8 КБ
ID:5817390
                  Продължаваме с премахването на пластмасата на средната конзола като тя се крепи с 3 видии, Едната се вижда като разкараме подлакътника,
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:347.2 КБ
ID:5817391
                  втората е отпред от ляво,
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:400.5 КБ
ID:5817392
                  3-та е отпред отдясно
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:401.7 КБ
ID:5817393
                  Развиваме ги махаме пластмасата и после разкарваме и ето това дунапрененото.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190629_184937.jpg
Прегледи:1
Размер:297.0 КБ
ID:5817394
                  Продължаваме с развиването на ето тези 5 гайки (оградени в червено) и болта който е отпред в ляво(ограден в синьо).
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:441.8 КБ
ID:5817395
                  Следва премахване на ето този гумен маншон като тука да си призная се поизпотих та се качвах в къщи да чета в нета как аджеба се измъква нагоре.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190629_190243.jpg
Прегледи:1
Размер:373.8 КБ
ID:5817397
                  Оказа се лесно за тези които знаят вече. На местата посочени с червени стрелки се освобождава гумата от пръстените...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:457.1 КБ
ID:5817398
                  ...ето така...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190630_001951.jpg
Прегледи:1
Размер:485.5 КБ
ID:5817399
                  ...и после се вдига нагоре.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190630_002120.jpg
Прегледи:1
Размер:498.6 КБ
ID:5817400
                  А ето така изглежда отдолния край.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190630_002147.jpg
Прегледи:1
Размер:578.7 КБ
ID:5817401
                  Разкрива се ето тази гледка.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190630_002511.jpg
Прегледи:1
Размер:510.3 КБ
ID:5817402

                  Сега утре с прахосмукачка или с компресор ще поразчистя каквото мога през отвора и ще разкача кабелите. Ако успея ще откача и предния кардан да го махна и във вторник вкарваме Kia-та в гаража за да я подхващаме отдолу.
                  KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                  08868пет4три18

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                    В този случай предпочитам да извадя двигателя - не влизам във филми с работа по интериора , карданите и други такива. По лесно и бързо е.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                      И тази идея ми дадоха, но мисля, че ще е доста по-сложно за изпълнение та затова минах на този вариант
                      KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                      08868пет4три18

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                        Разкачен акумулатора, разкачени всички кабели и букси хванати към скоростната кутия и раздатката, свалени защитните кори отдолу.
                        Преден кардан свален,задния само откъм раздатката...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190711_204758.jpg
Прегледи:1
Размер:588.7 КБ
ID:5817613

                        ...след което с леко повдигане със завъртане на раздатката над гредата (леко само на приказки)...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190711_204812.jpg
Прегледи:1
Размер:525.3 КБ
ID:5817614

                        ... и отпускане на предния край на скоростната кутия върху една греда на канала.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190711_204830.jpg
Прегледи:1
Размер:538.4 КБ
ID:5817615

                        Много мръсно и омаслено (ще падне чистене)...
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190711_204842.jpg
Прегледи:1
Размер:581.8 КБ
ID:5817616

                        ...като положението отпред не е по-розово.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190711_204545.jpg
Прегледи:1
Размер:542.7 КБ
ID:5817617

                        Омасляването май идва от гарнитурата на капака на клапаните, като вече е взета нова и е следващото което ще се смени след съединителя
                        Предстои сваляне на стария съединител, слагане на новия и последващо сглобяване в обратен ред.
                        KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                        08868пет4три18

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                          Ваденето на двигател с лебедка е много по лесно от сваляне на кутия с раздатка в канал. Освен това се спестява разглобяване на чупливи пластмаси по интериора. Това ще го разбереш при монтажа....
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                            Смени си и о пръстена на датчика на разпределителния вал. Поръчай си оригинална гарнитура, с другите пак тече.
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                              Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                              Смени си и о пръстена на датчика на разпределителния вал. Поръчай си оригинална гарнитура, с другите пак тече.
                              Същото ми го казаха и в магазинз и съм взел оригинална гарнитура
                              KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
                              08868пет4три18

                              Коментар


                              • #30
                                От: Смяна на съединител на Kia Sportage Grand (Wagon)

                                И все пак даже и с оригинална шанса да протече е голям.
                                Затова, колкото и да мразя произволното мазане със силикони, докато не нанесох двустранно "Виктор Рейнц" течовете при мен не спряха.
                                Може би на нов капак и качествена гарнитура няма да има проблем,но на тия стари и изметнати капаци в болшинството случаи без силикон не става.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X