Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi L200 ел. проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi L200 ел. проблем

    Здравейте.
    На снимката в червено съм оградил един електромагнитен вакум клапан ...той каква функция изпълнява?
    Реших от него да взема захранване и го подадох на клапаните които управляват муфата на предния мост и стана нешо с ел системата...
    Сега не иска да запали, не се чува и подкачващата помпа да работи....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:L20 OKK Mits L200 3-20130730-112619.JPG
Прегледи:1
Размер:266.3 КБ
ID:6087830

  • #2
    От: Mitsubishi L200 ел. проблем

    Къде има бушони освен в двигателният отсег и при шофьора долу?
    А релета никъде не видях?

    Коментар


    • #3
      От: Mitsubishi L200 ел. проблем

      Проблема го реших със запалването -беше изгорял 20А бушон в двигателният отсек.
      Но сега търся защо не достига захранване до вакуум клапаните за блокажа на предното-дали има бушон или реле за там?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6aa6558s-960.jpg
Прегледи:1
Размер:163.3 КБ
ID:5657042

      Коментар


      • #4
        От: Mitsubishi L200 ел. проблем

        Здравей , не няма реле, клапаните се захранват от електронния модул за упр. на 4х4.........той се намира зад жабката по долу и навътре......една черна кутийка с размери колкото на кутия за цигари или по малка......но все пак си проверете датчиците на раздатката за положение на лоста ,те следят лоста в кое положение е и от там ел . модула управлява клапаните.......

        Коментар


        • #5
          От: Mitsubishi L200 ел. проблем

          Прав си от датчика на раздатката е защото ми мига зелената лампа.
          Но не мога да откача буксата на датчика и съм намислил да срежа кабелите за да развия датчика

          Коментар


          • #6
            От: Mitsubishi L200 ел. проблем

            Първоначално публикуван от krumtenev Преглед на мнение
            Прав си от датчика на раздатката е защото ми мига зелената лампа.
            Но не мога да откача буксата на датчика и съм намислил да срежа кабелите за да развия датчика
            ....коя лампа ти мига........ако са двете лампи на предния мост, то тогава като вкл. на 4H започват да мигат предните лампи, това се дължи на датчика, който следи муфата на предния диф дали е зацепил предния мост, а тя пък се следи от датчика.......най сигурно е да се провери е, като откачиш предния мост от помпата и на ръка да го вкл. а едновременно с това да мериш с мултицет веригата през датчика.......ако всичко е ок, то би трябвало да вкл..........

            Коментар


            • #7
              От: Mitsubishi L200 ел. проблем

              на моя Л200 има само една зелена лампаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1038-251113-154026-921-PTIMG.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5657242
              преди като го купих при лост на 2Н не мигаше зелената лампа, а светваше постоянно когато дам лоста на полжение 4Н
              Сега при положение 2н мига въпросната зелена лампа

              Коментар


              • #8
                От: Mitsubishi L200 ел. проблем

                Друго да питам въпросната муфа на предния диф. не е ли за блокаж на диференциала
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210430929.jpg
Прегледи:2
Размер:66.2 КБ
ID:5657244
                Понеже при мен до тази муфа не достига вакуум и муфата не се движи ,но имам предно предаване
                Не обръщай внимание на снимката не е на моя джип (понеже е смачкана мембраната)
                Последно редактирано от krumtenev; 30-04-15, 11:01.

                Коментар


                • #9
                  От: Mitsubishi L200 ел. проблем

                  Разбрах как действа тази муфа.Когато буталният прът се предвижи към диференциала се изключват полуоските от диференциала.
                  При обратното си движение което се получава от пружина в диференциала се зацепват двете полуоски към короната на диференциала.
                  Значи аз досега съм карал с изключено двойно от раздатката но с зацепен диференциал с полуоските.
                  Как мога да си реша проблема като подам захранване към вакуум клапаните- ще го взема от някой бушон и ще пусна едно ключе в купето

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mitsubishi L200 ел. проблем

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:311dc44s-960 - Копие copy.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5657439
                    много трудно е да развиеш датчика....ключа няма място да се завърти ....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mitsubishi L200 ел. проблем

                      .......затова се откача ск. кутия от гредата на която седят тампоните й........

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mitsubishi L200 ел. проблем

                        Друго направих с една шпилка 200 мм почукнах датчика в основата му .... и той заработи ! ( да видим до кога )

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mitsubishi L200 ел. проблем

                          Просто ползвай двойното от време на време. Е така, за профилактика.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X