Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

    Харесал съм си въпросното колело. Ще го карам и по гората, и по асфалта. За възможностите на RAM-а няма да питам, защото четох доста и никой не може да ме разубеди, че това колело не е за мен. Но имам няколко въпроса- висок съм малко повече от 180см, като не съм от пълничките и се чудя кой размер рамка да си поръчам? Другият въпрос ми е за гумите- 27,5 или 29 инча? Засега съм се спрял на размер L с 27.5. Ще се радвам ако някой сподели мнението си. Пък ще почерпя.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

    За размера - L правилно си се ориентирал, но е хубаво да се качиш на колелото. На мен HT1 ми е по-удобно, а разликата в здравината е минимална, но зависи за какво ще се ползва. За размера на гумите отново зависи за какво ще се ползва - дълги преходи 50-100км в планината без да прекаляваш с екстремите 29, а ако си фен на по-техничното каране 26(не харесвам 27.5). 29 е с по-слаба маневреност, но "върви" по-лесно. Аз съм 184см и 95кг и при странично натоварване на 29-ка каплата се огъва видимо доста, при 26 не е така. При 29-ката предната вилка е с по-дълго рамо и лесно се разлуфтва.

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

      27,5 е пълно недомислие, а за планинско и 29 не ми допада, но всеки си има вкус, вземи това , което ти е на сърце, пък после ще го смениш с 26.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

        Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
        За размера - L правилно си се ориентирал, но е хубаво да се качиш на колелото. На мен HT1 ми е по-удобно, а разликата в здравината е минимална, но зависи за какво ще се ползва. За размера на гумите отново зависи за какво ще се ползва - дълги преходи 50-100км в планината без да прекаляваш с екстремите 29, а ако си фен на по-техничното каране 26(не харесвам 27.5). 29 е с по-слаба маневреност, но "върви" по-лесно. Аз съм 184см и 95кг и при странично натоварване на 29-ка каплата се огъва видимо доста, при 26 не е така. При 29-ката предната вилка е с по-дълго рамо и лесно се разлуфтва.
        Аз останах с впечатление, че доста хора са доволни от 27.5. Днес се качих на 27.5, но XL. Като цяло ми е добре, но трябва седалката да е свалена до долу, за да ми е добре. L няма ли да ми е малко? Сега четох, че за ръст 180-190 е размер L. Като цяло клоня към този размер.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

          Имай предвид, че за 27,5 ще имаш много по-малък избор на гуми. А от наличните, ще са основно за offroad. Т.е. ако решиш в някой момент, че асфалта ти преобладава и искаш гуми повече като за там, ще имаш проблем с намирането.
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

            Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
            трябва седалката да е свалена до долу, за да ми е добре.
            Точно това означава че ти е голямо! Важно е като седнеш на седалката и заемеш поза за каране, брадичката да е над или една идея по-назад от капачката на пеперудката, да ти е удобно когато гледаш към нея.
            27.5 е нещо средно, а при мен такива положения са рядкост или съм 120км ливади и леки горски пътеки или 50км много тежко трасе. По-правилно за мен е 26, след време добавяш и едно 29, а след още малко време добяваш и пистово . Избор от гуми за 27.5 ще има след година, две, сега няма.

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

              Благодаря на всички отзовали се. Това за трудното намиране на гуми ще го имам предвид, но като цяло съм твърдо решен да взема 27.5. Намерих един познат, който има размер L, та ще се кача и на него, но мисля, че точно това е правилният размер. Остава да си харесам и цвят.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                Цветовете при Рам-а предполагам знаеш, че е труден избор, предвид възможностите за персонализация
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                  Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                  Цветовете при Рам-а предполагам знаеш, че е труден избор, предвид възможностите за персонализация
                  Като цяло има доста цветови варианти, но аз май се спрях на този.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014_ram_ht2.3_27.5b.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5656983
                  ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                  0878 23 58 34- Радо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                    Добър избор.
                    Ето и моя:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1430164341.228759.jpg
Прегледи:1
Размер:422.7 КБ
ID:5656984
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                      Качих се и на M, и на L размер. Не намирам голяма разлика между двата размера, но ще взема L.
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                        Сега видях предната вилка на снимката, ако имаш възможност смени тоя XCR с някой Rock Shox примерно. Кой и да е Rock Shox е по-здрав от това недоразумение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                          E то си има фабрично - 2.1 - с Рокшокс. Че даже и 120 ход, и въздух/масло.
                          Карай, СР-а ще изкара два сезона.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            E то си има фабрично - 2.1 - с Рокшокс. Че даже и 120 ход, и въздух/масло.
                            Карай, СР-а ще изкара два сезона.
                            Дай ми един СР и ще ти го покажа след 2-3 месеца

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                              Аз мисля като майстора. Ще го карам с тази вилка докато издържи, пък ще я сменя с по-горен клас след време. Четох и за нея доста неща, но най-важното е, че трябва да и се обръща достатъчно внимание, за да си работи както трябва.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X