Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

    В момента офертата е Cross C20. Даже брутална оферта. По-висок клас части почти навсякъде.
    Вече е в мен и го тествам. Прекрасно колело. Recon-a е с въздушен патрон, работещ...безупречно. От 100мм става на 120мм за 15мин.

    Имай предвид при HT2-ката, че Elixir единицата е проблемна. Доста.
    Последно редактирано от Вико; 28-04-15, 17:45.

    Коментар


    • #17
      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

      На мен ми казаха, че elixir 1 не е лош. Защо така мислиш? Сега ще се разровя и ще ги разуча.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #18
        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

        3x10 ми идва в повече. Т'ва за Кроса де.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

          Никак не са излишни. Супер идват комбинациите. Имаш много сила и нагоре и надолу.
          http://www.mtb-bg.com/index.php/prod...s-traction-g30 Тук са описани много от възможностите, нищо че е друг модела.

          Коментар


          • #20
            От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            3x10 ми идва в повече. Т'ва за Кроса де.
            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
            Никак не са излишни. Супер идват комбинациите. Имаш много сила и нагоре и надолу.
            http://www.mtb-bg.com/index.php/prod...s-traction-g30 Тук са описани много от възможностите, нищо че е друг модела.
            И на мен ми се струва че е жестока изгъзица 3х10! Някой знае ли броя на зъбите на предните и задните венци да видиме дали няма да се окаже, че се припокриват яко предавателните отношения....
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #21
              От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

              Следя темата от начало. Имам велосипед от малък, а преди повече от 15 години си купих най-евтиния 26" от Метро. Това нещо е с 3х6 скорости. На изкачванията слизам да бутам, а в Слънчев бряг, където е велосипеда в момента винаги го карам на най-бързата предавка и пак ми е бавен.
              Преди 4-5 години си купих втора употреба някаква неизвества марка lake със 3х7 или 3х8. Оказа се, че на първите 2 най-бавни предавки не мога да пазя равновесие-толкова са бавни, а на най-бързата даже когато спускам по асвалт се изморявам и задъхвам при около 70-75 км/ч.
              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              Никак не са излишни. Супер идват комбинациите. Имаш много сила и нагоре и надолу.
              http://www.mtb-bg.com/index.php/prod...s-traction-g30 Тук са описани много от възможностите, нищо че е друг модела.
              Прочетох рекламата в линка и много се учудвам дали 3х10 са необходими, защото и предавките на моя велосипед първите две най-бавни са ми излишни. При големия брой предавки не се ли скапват по-лесно зъбите и как се регулират, за да включват точно и безпроблемно?
              Имам и други вело въпроси, но да не спамя темата на колегата.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                При 3х8 и 3х10 крайните предавки(най-бърза, най-бавна) са едни и същи, разликата е че при 3х10 прехода е по-плавен и също така са по-тънки и по-леки въпреки повечето плочи. Аз съм ги отписал защото на първия по-сериозен баир ги покривявам и почват да превъртат вериги... 3х8 е истината, хем евтини, хем здрави.

                Коментар


                • #23
                  От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  ...
                  са бавни, а на най-бързата даже когато спускам по асвалт се изморявам и задъхвам при около 70-75 км/ч.
                  Ти си машина. Аз при 35 км/ч се чувствам доста дискомфортно

                  Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                  3х8 е истината, хем евтини, хем здрави.
                  +1

                  То и затова ги изхвърлиха от производство.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                    Така.... колелетата и джиповете са различни работи. 3х10 2х10 1х11 1х10 2х9 всяко си има приложение. Всичко различно от изброеното от мен не си струва парите и е морално остаряло. Няма да навлизам в детайли, ще стане много дълго. Рамката на ХТ2 в момента е една от най-модерните и хубавите на РАМ. Някъде видях, че смятате 27.5 размера за боклук. Не е така. Това е най-добрия размер за хора със среден ръст ( 175-185) като в зависимост от телосложението на колоездача без проблем се залага и на 26 инча. 29 инчовите велосипеди са бързи, стабилни, поддържат добра средна скорост и това е. Не са маневрени и като цяло са предназначени за едри, здрави и тежки карачи (чувството върху 29ка е малко като върху кон). Имай предвид факта, че HT2.3 като най-ниско възможно ниво на окомплектовка няма да издържи планинско каране повече от няколко месеца, както и SunTour-a с който ти я продават си практически без вилка. Това е така защото са пълни боклуци направо от завода, но пазарния трик е да ти предложат по-добра рамка, малко по-добри части и нещо стоманено, тежко и неработещо подобие на окачване с цел да се свали цената. Първата работеща вилка за планинско която не е пълен болкук е RockShox Xc30/32 с пружина , следва Rock Shox RECON с въздушен патрон и RockShox Sector трите струват съответно 300-350лв; 400-500лв; 600-800лв; в зависимост от конкретната модификация. Сега и две думи за AVID значи Еликсир 1 е спирачка която спира добре, но има много проблеми с течове и гълтане на въздух... и то щедро. Поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                      1х11 не струва ли към 2хил. лв. само комплекта команда, курбели, верига, дерайльор, обтегач и касета? Или бъркам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                        Факт 1х11 е все още Racing only. Струва си парите. За планина АМ/Еnduro по-хубаво няма. Но с 1х10 или най-добре 2х10 постигаш мнoго добро съотношение цена качество. 2х10 обаче изисква поставянето на водач, за да не пада веригата на спускания което утежнява ситуацията осезаемо. За любителско крос кънтри 2х10 е идеалния вариант на пазара в момента. A s 3x10 се чувствам супер еластичен без натоварване правиш всичко, но пък плочите идват повечко и ТЕЖАТ.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                          Добре че не си падам по "Racing Only" и модерните работи

                          Колега JoeQ, един въпрос - ти на колко месеца сменяш задна касета и верига?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                            Не карам еднакво интензивно, но да речем на 1 сезон. Сега карам 1х10 при интензивен сезон с много каране издържа за сезона. В случая с 2014-та която валя само дъжд, почти нямах километраж (за радост на портфейла). Но може да минеш и към основния въпрос. Предполагам ще питаш дали се износва твърде бързо веригата и предавките когато са 10 скоростите. Отговорът е относителен. Веригата е значително по-тънка и се усуква повече. Тя издържа половин сезон максимум 1, но пак зависи колко газ даваш, какъв стил караш и т.н. Ако катериш много веригата отлита без време.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Ти си машина. Аз при 35 км/ч се чувствам доста дискомфортно

                              ...
                              От 10-тина години на пролет като се постопли времето вечер тръгвам от къщи по пътя за хижа Младост. Като набера издържливост изкачвам в началото на лятото 5 км. за 40-45 мин. В края на есента го правя за около 25 мин. Спускам за 5 мин. Ако оставя велосипеда по инерция макс. скорост ми е 62-64 км/ч. На 2-3 завоя намалявам със спирачки. Но предпочитам да въртя и надолу.
                              Сори за спама.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #30
                                От: Няколко въпроса за RAM HT TWO.3

                                Първоначално публикуван от JoeQ Преглед на мнение
                                Не карам еднакво интензивно, но да речем на 1 сезон. Сега карам 1х10 при интензивен сезон с много каране издържа за сезона. В случая с 2014-та която валя само дъжд, почти нямах километраж (за радост на портфейла). Но може да минеш и към основния въпрос. Предполагам ще питаш дали се износва твърде бързо веригата и предавките когато са 10 скоростите. Отговорът е относителен. Веригата е значително по-тънка и се усуква повече. Тя издържа половин сезон максимум 1, но пак зависи колко газ даваш, какъв стил караш и т.н. Ако катериш много веригата отлита без време.
                                И сега да ти кажа защо съм фен на "отживелите" 3х8. Карам целогодишно. За една година правя около 8-10к км. , т.е. две смени на касета + верига. На 3х8 това е 40-50лв на смяна, а за 3х10 100-120лв. Друг важен момент, е че обичам да катеря(прав на педалите) и тежа 95кг. Колко мислиш кара тънката верижка на 3х10 и виждал ли си огънати зъбчатки? За мен това е излишък от предавки, водещ до много и постоянно превключване плюс силно занижена здравина и просто мода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X