Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво мислите за тази зъбчатка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво мислите за тази зъбчатка?

    Здравейте, онзи ден отворих двигателя за смяна на основни лагери и забелязах, че зъбчатката на втора предавка не изглежда добре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gear.jpg
Прегледи:1
Размер:53.7 КБ
ID:6087619
    Мислите ли, че може да се кара още така или края ше настъпи бързо?
    Благодаря.

  • #2
    От: Какво мислите за тази зъбчатка?

    карал съм с такава зъпчатка и не съм имал проблеми

    Коментар


    • #3
      От: Какво мислите за тази зъбчатка?

      Ако имаш възможност сменяй,така и така си отворил двигателя!
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • #4
        От: Какво мислите за тази зъбчатка?

        Аз не бих затворил двигателя с тази зъбчатка. Смени ги комплект. Дори и употребявани.
        Като гледам и на съседната скорост не е цвете.

        Коментар


        • #5
          От: Какво мислите за тази зъбчатка?

          Аз междувременно измислих една глупост, тъй като тази зъбчатка е крайна и се зацепва само към вала с шлици от вътрешната си страна имам възможност да я обърна наопаки, защото питинга е само в едната посока на зъбите, дали ще се увеличи живота й още малко?

          Коментар


          • #6
            От: Какво мислите за тази зъбчатка?

            А за целите скорости в комплект не мисля, че си заслужава, защото ги намерих най-евтино за 300лв, а имам проблем единствено с тази зъбчатка, дори и тази на вторичния вал, която контактува пряко с нея е перфектна. По скоро или втора употреба само тази зъбчатка или правена.

            Коментар


            • #7
              От: Какво мислите за тази зъбчатка?

              Този питинг не е от задиране, а от натоварване, т.е. тази зъбчатка се натоварва доста. При такъв питинг и продължаващо натоварване с наличие на маслена баня, се появява кавитация - масленият филм влиза в тия микропукнатини, вследствие налягане при контакта на зъбите и се откъртват допълнителни парченца. Ако обърнеш зъбчатката, ще се натоварват зъбите от обратната страна, но като върнеш газта, пак ще работят с увредената повърхност и кавитацията и загряването са неминуеми, а следва задиране и в най-лошия случай откъртване. Затова, ако си на зор, може и да покараш за кратко така, но без да напъваш много на втора, респ. без рязко връщане на газта при каране на втора или без включване с рязко сваляне на предавките при висока скорост на движение. Виж този файл, обяснено е.Питинг.pdf
              Mitsubishi Pajero 3.2 DID --> VW Golf IV 1.9TDi

              Коментар


              • #8
                От: Какво мислите за тази зъбчатка?

                Благодаря за интересното четиво и за съветите. Изпадна ми цял двигател 360cc и май направо ще го купувам и ще гослагам. Ще пиша какво е станало.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво мислите за тази зъбчатка?

                  Не казвам да сменяш комплект скорости.
                  Щях да пиша на дълго и широко, но щом мислиш и за правене, няма да се хабя.
                  Цял двигател за една зъбчатка? Дано да е читав.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво мислите за тази зъбчатка?

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    Не казвам да сменяш комплект скорости.
                    Щях да пиша на дълго и широко, но щом мислиш и за правене, няма да се хабя.
                    Цял двигател за една зъбчатка? Дано да е читав.
                    Ами не е само заради зъбчатката, а просто много ми се иска 360cc кобила, а и така ще имам части в изобилие .
                    Лоша идея ли е да се поръча такава зъбчатка при NHM примерно? А ако ти се пише на дълго и на широко, ще бъда благодарен, пък и може да ме насочиш в правилна посока и няма да се хабиш напразно.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X