Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ню Мексико, САЩ, 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ню Мексико, САЩ, 2015

    Този път мисля да започна още докато съм тук, да не стане като с Армения и Индонезия, които още им се каня да ги показвам.
    Та 3 седмици в Албъкърки, Ню Мексико, САЩ. Полетът е от 18 Април рано сутринта, до 18 Април следобяд, ама местно време, т.е. 9 часа разлика. Прекачания в Лондон и Далас, с чакане по час и половина. За почти навсякъде е повече от достатъчно, само се надявах в Лондон да няма закъснение с кацането. Изтеглих карта на Далаското летище, че както разбрах там ще трябва да си вземам чекирания багаж, да минавам митница и пак да го мятам на линията. Надявах се всичко да мине гладко... да, да, ама не. 'Що да е скучно, като може да е интересно.
    Първо полета закъсня още в София. Качиха ни на самолета с 30мин закъснение. Съвсем леко ми направи впечатление, че не сме на Embraer 190 както трябваше, а на Airbus 320. След малко пилота се извини за закъснението и каза, че трябвало да сменят самолета защото, другият трябвало да мине "допълнителен технически преглед" - разбирайте "нещо дето не трябва да свети, светна и сега го проверяват", или както една мацка до мен каза "Тая сутрин май са се опитали да го запалят и не са успели". Стиснах палци пилотът да даде повечко зор на машината и да успея да си хвана връзката за Далас. Естествено, поради закъснението и поради редовния натоварен трафик над Лондон допълнително закъсняхме. С хвърчане между гейтовете успях 5 мин преди излитането на самолета да налетя на усмихната служителка на US Arlines от азиатски произход, която викаше на всички тичащи "US Airlines, US Airlines?". Викам и "Ъхъ". "Ей там" ми посочва гише на American Airlines. Ясно полета замина.
    Нареждам се аз, стигам до гишето, пак със служителка от азиатски произход (май индийски) която ми погледна билета и каза "Ааааааа, тоя полет замина". Викам си "Дубрютру, аз чий го диря тук мислиш". Придадох си тъжно-учудена физиономия и я питам "И ко прайм ся?". А тя "Не се притеснявайте, сега ще сменим полета". "Не думай". "Ама вика, първо трябва да отидете до охраната да".... и тук го смотолеви. Отивам при "охраната" (пак с някакъв си произход, ама вече африкански) и викам "ей оная ме прати за нещо си". "Охраната" седи на едни гишета тъкмо отпред и се оказа нещо като преден пост на митницата. Къде ще ходите, какво ще правите, колко ще седите, колко ще лежите... такива ми ти работи. Леко ме подразни малко надменното му поведение, ама пък се държеше професионално. Както и да е - минах през него и пак на гишето. Прехвърлиха ме на следващия полет за след 5 часа с 5 часа престой в Далас. Викам си поне ще има предостатъчно време и няма да хвърча по летищата, а и ще пристигна същия ден, макар и късно вечерта.
    Излетяхме нормално и кацнахме по разписание. Слязох в Далас и се почна. Уж нормална опашка при митничарите, ама се точи като охлюв. Дрън, мрън, пляс, минавай... Дрън, мрън, пляс, ади при колегите за изясняване... малко повече от час. Току прекарат някой най-отпред, че има полет за хващане - значи има организация. Аз нали съм с 5 часа чакане не се притеснявам. Иде ми най-после реда - къде, защо, как, май ти е закъснял полета... отпечатъци, снимка, приятно изкарване, минавай.
    Отивам, вземам си чекирания багаж и пак на митница. Тоя път явно съм им се сторил много надежден, та нито искаха да го отварям, нито нищо. Минах много брзо, метнах го на линията и ади към гейта. На гейта обиколка по магазините, където видях много интересни подскачащи мексикански бобчета - боб в кутийка, който наистина подскача с пукащ звук. Викам му на оня - колко време подскачат - 3-4 години. Погледах, погледах, ама реших, че сувенири ще купувам накрая.
    Кафета, сандвичи и дойде време за полета. Между временно се изви много хубава гръмотевична буря. Нагласям се аз на гейта, ама от 22.00 го смениха на 23.00. Все още сме в норми, няма проблем. От 23.00 стана на 00.45. Бах маа му, после 01.45. Тук някъде почнах да псувам на глас. Оказа се, че сме чакали самолета с капитана, после стюардесите да дойдат с друг полет и накрая ги събраха. И точно тогава ги осветли прозрението, почти като светкавиците навън. Така събрания екипаж няма право на нощни полети и ще се лети на другия ден в 8!!! Е няма такава тъпотия даже и у нас!
    Не ми е за първи път и очаквам като навсякъде по света да предложат хотела на летището. Да ама обявяват, че ще има одеяла и вода. Ай честито!
    Не ми беше за мен, аз се оправям сравнително добре, ама такива гледки ме карат да благославям с цяло гърло хамериканската гостоприемност:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07350.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:6087585

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0063.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:6087586

    Като обявиха, че ще има одеяла се оказа, че няма достатъчно, та тръгнаха да носят. Момичето от горната снимка явно е легнало преди да донесат, та взех две и отидох и се опитах да я събудя, ама или беше заспала дълбоко, или реши да не обръща внимание на някой си посред нощ на летището. И в двата случая реших, че няма да е добре, да я завия без предупреждение, та така си остана момичето.
    Аз пообиколих терминала и намерих нещо като легло, на което успях да дремна 3 часа:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0060.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:6087588

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0061.jpg
Прегледи:1
Размер:93.0 КБ
ID:6087587

    На сутринта излетяхме почти навреме, тъй като се оказа, че първия пилот, който са успели междувременно да сменят, дойде с малко закъснение... Да казвам ли нещо?
    Хубавата част, беше че на борда имаше WiFi. 30мин - 3$, целия полет 9$, един ден 12$. Напълно културни цени.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0064.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:6087589

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1382412_10204086698907314_8957935356332763068_n.jpg
Прегледи:1
Размер:41.1 КБ
ID:6087590

    Над Тексас се виждат разни проблясъци на земеделското творчество, а после се чудят кой им рисува по нивите...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0065.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:6087591

    Следва пустинята Чихуахуа:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07351.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:6087592

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07354.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:6087593

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07355.jpg
Прегледи:1
Размер:107.2 КБ
ID:6087594

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07370.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:6087595

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07387.jpg
Прегледи:1
Размер:40.3 КБ
ID:6087596

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07408.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:6087597

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07415.jpg
Прегледи:1
Размер:63.5 КБ
ID:6087598

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07433.jpg
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:6087599

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07436.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:6087600

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07440.jpg
Прегледи:1
Размер:73.7 КБ
ID:6087601

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07445.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:6087602

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07456.jpg
Прегледи:1
Размер:106.1 КБ
ID:6087603

    Кацайки в Албъкърки се оказа, че не могат да отворят вратата на самолета, защото "за първи път кацат на тоя гейт". Викам си, ей ти хубав шанс да излезеш през аварийния изход и да се хвалиш после, ама не - след 5 мин я отвориха.
    На лентата багажа го нямаше, но хубавата част беше, че е дошъл преди мен. Следват снимки от Albuquerque International Sunport и приключвам за днес.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0070.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:6087613

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07461.jpg
Прегледи:1
Размер:95.2 КБ
ID:6087604

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07464.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:6087605

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07465.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:6087606

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07470.jpg
Прегледи:1
Размер:90.6 КБ
ID:6087607

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07473.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:6087608

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07474.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:6087609

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07477.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:6087610

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07480.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:6087611

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07482.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:6087612
    Последно редактирано от silverfox; 25-04-15, 06:43.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Ню Мексико, САЩ, 2015

    Aбонaт.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Ню Мексико, САЩ, 2015

      С нетърпение чакам продължението!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Ню Мексико, САЩ, 2015

        Отдавна не съм бил в Америка!

        Коментар


        • #5
          От: Ню Мексико, САЩ, 2015

          И аз да се абонирам....
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #6
            От: Ню Мексико, САЩ, 2015

            Еми така е в САЩ––голям цирк е по летищата, и то доста неприятен... Аз винаги се подготвям мислено за какви ли не неприятни изненади при пристигане.

            Коментар


            • #7
              От: Ню Мексико, САЩ, 2015

              Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
              Еми така е в САЩ––голям цирк е по летищата, и то доста неприятен... Аз винаги се подготвям мислено за какви ли не неприятни изненади при пристигане.
              Самолетите ги нямат за нищо особено, по този случай те и съпътстващата ги инфраструктура се експлоатират със същото внимание, грижа и организация като напр. автобусите, автогарите и спирките на метрото
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                С American Airlines винаги е приключение

                Коментар


                • #9
                  От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                  Голф игрището ми хареса!
                  HONDA DOMINATOR 650
                  ОРЕЛ ASTRA
                  РСПБЗН-Приморско

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                    Пу, за мен, спящата кака! Чакам продължение.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      С American Airlines винаги е приключение
                      Поне имат симпатични стюардеси за разлика от лелките в Юнайтед

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                        ... Юнайтед
                        Е там пък са....

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                          Започва обещаващо Чакам продължението!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                            А да не се чудиш защо вече избягвам остро да летя с Делта и как едва не ме арестуваха на летището в Атланда,тьпи тьпи ма по права линия почти се справят та са ги наели с хора да работят.
                            На дьлги полети си носи малка вьзглавничка на Снугпак,че да не ти рьби раницата под главата

                            Да беше завил каката,не те е срам,от сега я болят яйчниците като я гледам.



                            Давай още и ако ти писне оная пустиня прави един завой и ела в тая пустиня,Калифорнийски цици имаме тука
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ню Мексико, САЩ, 2015

                              Като гледам как са обработили нивите,си мисля,че на тия тракторите по права линия не вървят! Абонирам се! А за каката-не си прав-завий я бре!!
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X