Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък ентусиаст :))

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък ентусиаст :))

    Здравейте на всички! Аз съм на 16г.(1998г.) ,183 см висок и съм 71 кг. Смятам да си изкарам категория А1 (350лв) и да си взема ендуро 125 кубика. За момента имам само 400 лв след като продадох предишният си мотор МЗ ЕТЗ 151 ,но идва лято и ще събера около 1200 лв от бачкане за мотор. Насочил съм се към Yamaha Dt125 прочетох много за нея както и тук така и в др. форуми , също така гледах и много клипове спрямо моторчето и от това което съм видял и прочел е доста добро. Но имам няколко въпроса:

    -Ще ми прави ли кефа отстрана на силата която предлага? Аз си падам малко луд та искам да може да се изправя на задна и като му дам зора да си вари солидно.

    -Гледах на няколко места колко конски сили е ,но така и не намерих свестен отговор разбрах , че ако е преди 90г. е 15 ,а след нея 27. Ако може да ме упътите.

    -Ще го използвам предимно да ходя на училище да се разхождам на ляво и на дясно.Ще го карам както по асфалт така и по горите. Интересува ме дали по пресечените терени ще ми прави кефа?

    -Какво трябва да гледам като го купувам?

    -И струва ли си Ямахата или да се ориентирам към др. 125 кубиково ендурце?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Малък ентусиаст )

    Струва си, но имай впредвид, че ще ти трябва каска - поне 100 лева и поне още 200-300 лева да обслужиш напълно мотора, освен ако не извадиш късмет и намериш запазен мотор

    Коментар


    • #3
      От: Малък ентусиаст )

      Да не забравяме задължителните ризница, наколенки и ботуши. Щом казваш, че си малко луд, задължително трябва да са върху теб. За инфо, във форума е писано много.Чети и успех.
      WR 250 F, KLX 450 R

      Нито съм вреден,
      нито излишен.

      Коментар


      • #4
        От: Малък ентусиаст )

        Каска имам ,но останалото от екипировката е твърде скъпо... Интересува ме кое е най-доброто 125 ендуро като цяло?

        Коментар


        • #5
          От: Малък ентусиаст )

          Най-запазеното, затова потърси някой, който разбира

          Коментар


          • #6
            От: Малък ентусиаст )

            Аз ще се самоцитирам.
            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            В съседна тема го писах, ама и тук ще го направя.
            Чл. 150а. (Нов - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) За да управлява моторно превозно средство, водачът трябва да притежава свидетелство за управление, валидно за категорията, към която спада управляваното от него превозно средство.
            (2) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., в сила от 19.01.2013 г.) За определяне правоспособността на водачите моторните превозни средства се делят на следните категории, различни от тези почл. 149, обозначени с латински букви:
            .....
            2. категория А1:
            а) мотоциклети с работен обем на двигателя не повече от 125 cm3, с максимална мощност не повече от 11 kW и с отношение мощност/тегло, което не превишава 0,1 kW/kg;
            Та значи не е важна само кубатурата, а и мощността, и отношението мощност/тегло. ...

            п.п. Не познавам кросовите мотоциклети, ама ми се струва, че някой четиритактов може и да става.
            Това понеже явно искаш да си изряден откъм документи де.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Малък ентусиаст )

              Требва да има вътък...
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Малък ентусиаст )

                Е тогава си трябват два мотора. Един с вътък за извън пътя и един без за всеки ден.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Малък ентусиаст )

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Е тогава си трябват два мотора. Един с вътък за извън пътя и един без за всеки ден.
                  то да има ама като дойде време за стягане ...да ви питам тогава
                  KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X