Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на GPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на GPS

    Искам да си закупя гпс устройство защото скоро ще ми се налага да ходя до Италия пък и като екстра никога не е излишен.Основно ще го исползвам за асфалтирани пътища но тъй като имам и мотор (засега разполагам с 50цц ендуро)искам да става и за любителски офроуд.Насочил съм се към Garmin Nuvi 250W или нещо подобно но цената на целия апарат + карта на цяла европа ако може да е и версия 9 на сити навигатора + бг карта и ОФРМ да не надхвърлят 1000лева и да говори на БГ(не горя от желание да има там разни мп3 календари конвертори...).Снощи във форума намерих видео материал за това как да си начертаеш маршрут на ОФРМ картата с мапсорс но ставаше въпрос за garmin 60SCX дали и на някое нуви е възможно примерно да си начертая маршрута и да го вкарам в апарата.А възможно ли е или нещо не съм разбрал че има гпс-си с функция която ти позволява приемрно ако минеш по офруд маршрут който го няма на картата ти в гпс да го настроиш да зашише откаде си минал и така да изградиш самия маршрут на гпс картата.Ми общо взето това искам засега ще се насоча към асфалтовите пътища и ще превъзмогна недостатъците за офроуда пък като намеря по добра машинка може и 60-ката да взема.
    if you're gonna be a bear be a grizzly.

  • #2
    До: Помощ при озбор на GPS

    Можеш да начертаеш и прехвърлиш пътя на нувито, като при 60-ката.

    Нувито на мотор не е добра идея да ползваш, ако нямаш излишни пари за ново... Освен това не може да записва от къде си минал извън пътищата.

    Има модели, който имат възможностите на Нуви, че и отгоре(например записват от къде си минал) и стават за мотор... Това са Zumo. Обаче моделът(550), който има пълна карта на Европа и стойка и за автомобил и за мотор струва над 1000(точно днес питах sabin за него, така че информацията е прясна )... Но пък мисля, че си струва парите, предвид факта, че идва със стойки и кабели и за кола и за мотор(оказва се, че са доста скъпи да ги взимаш по отделно), а в допълнение на това е и влагоустойчив.

    С други думи - само за в кола и по асвалт можеш да вземеш Nuvi. Ако искаш офроуд и мотор(включително и по асвалт) то тогава или 60-ка или Zumo. 60-ката обаче идва без стойка и кабел за кола и там трябва да предвидиш още един към 200 лева, както и без пълна карта на Европа, която е още близо 400... Така че, ако няма да го ползваш и за пешеходни преходи в планината пак Zumo-то е по-изгодно.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Помощ при озбор на GPS

      Зумото идва 1400 само с карта на европа в Геотрейд.Благодаря за изчерпателния отговор мисля че засега ще се насоча към нуви.Имам и един въпрос.Не схаващам каква е разликата м/у ритураща и навигационна карта или нещо подобно.Виждам също че нуви има изглед 2д и 3д предполагам че картата за бг няма да мога да я гледам 3д(не че е голямо предимство).А също си свалих и бг топографски карти тях ще мога ли да ги кача на нувито защото това нуви към което съм се насочил няма вътрешна памет предполагам че ако ги кача на някаква флаш карта.
      if you're gonna be a bear be a grizzly.

      Коментар


      • #4
        До: Помощ при избор на GPS

        Рутираща карта е полупреведено, а навигационна карта напълно преведено . Т.е. едно и също нещо са. Второто попринцип е по-правилно да се казва, но рутираща не е единствената чуждица промъкваща се направилно в речта ни...

        Зумо 550 при sabin май е 1200 лева или поне така ми каза на ЛС вчера(може и да е печатна грешка, но тия дни като намеря време ще мина да видя)... А при покупка заедно с картата на България имаш още 5% отстъпка и от двете.

        Картата на България ще можеш да я гледаш 3D. Това си зависи от приемника, а не от нея.

        Можеш да качиш колкото си искаш карти(или поне колкото свободно място имаш) на карта с памет, но е възможно да ти се налага да ги включваш и изключваш, за да не се объркват по между си.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ при избор на GPS

          Значи е най-изгодно да си купя приемника + картата от Сабин благодаря за информацията
          if you're gonna be a bear be a grizzly.

          Коментар


          • #6
            До: Помощ при избор на GPS

            вече може да изтриете темата
            if you're gonna be a bear be a grizzly.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ при избор на GPS

              Първоначално публикуван от sharkdata Преглед на мнение
              вече може да изтриете темата
              Колега, идеята на форума не е да се трият темите когато вече са изчерпани, ами да останат, защото утре ще се появи някой със същите въпроси, ще си намери темата и ще я прочете без да пита и хора знаещи по въпроса като Zaarin в случая, които са отделили време да Ви отговорят, няма да се повтарят, повярвайте никак не е приятно да пишеш едно и също по десет пъти, на човек му писва. Затова триенето на теми тук не се практикува, освен ако съдържанието им не отговаря на идеите на форума.
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                До: Помощ при избор на GPS

                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                Колега, идеята на форума не е да се трият темите когато вече са изчерпани, ами да останат, защото утре ще се появи някой със същите въпроси, ще си намери темата и ще я прочете без да пита и хора знаещи по въпроса като Zaarin в случая, които са отделили време да Ви отговорят, няма да се повтарят, повярвайте никак не е приятно да пишеш едно и също по десет пъти, на човек му писва. Затова триенето на теми тук не се практикува, освен ако съдържанието им не отговаря на идеите на форума.
                if you're gonna be a bear be a grizzly.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ при избор на GPS

                  Първоначално публикуван от sharkdata Преглед на мнение
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ при избор на GPS

                    За сметка на това могат да се заключват (при това с изтриване на последните мнения, които нямат общо с темата). Поздрави

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X