Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бюджет - 20-25к моля за съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • бюджет - 20-25к моля за съвети

    Здравейте малко съм нов тук четох доста, но все пак искам да попитам за мнения защото нещо не можем да решим на какво да се спрем и се двуомим между няколко модела.Дългата история на кратко с баща ми искаме да си вземем джип(и 2мата сме с леки коли и си нямаме никакво понятие от джипове затова искаме да научим максимално много преди да купим каквото и да било) спрели сме се на няколко различни марки и модели - infinity fx35 / bmw X5 / Cayenne или Taureg от Варна сме такаче тук няма някакви брутални условия с които да се справяме рядко има сняг малко дъжд и не сме офроуд фенове просто естеството на работа ни е такова че ни се налага да пътуваме по 100-200км на ден из областта на Варна и във града и тотално ни е втръснало от ръчки и тн. търсим да си вземем по нещо добро автомат задължително и комфорт просто с тези пътища (във Варна конкретно вмомента) имам чувството че някъде ще ми падне бъбрека вече буквално затова сме решили че е време да оставим леките коли и да се вдигнем малко по нависоко с надеждата за по-добър комфорт. Возили сме се и в четирите от по горе изброените джипове но едно е да се возиш друго е да го усетиш като го караш и когато поддръжката зависи от теб самия,а за тези неща всеки послъгва малко. Аз лично единствено имах възможност да карам infinity fx35 за около 50-60км и останах много доволен но не искам да се хвърля в 1вото което съм опитал както и баща ми.

    p.s. Ако някой има и познания свързани с ауди Q5 са добре дошли макарче чух само лоши отзиви за него модел и то все от хора които дори не притежават такъв джип затова не вярвам много много на празни приказки.
    Благодаря предварително.

  • #2
    От: бюджет - 20-25к моля за съвети

    Явно държите на премиум марка, което автоматично изключва Кия, Хюндай, Франсетата, Опел и Форд. А те до колкото имам наблюдения никак не са лоши, и някоя от тези марки би ви предложила 2-4 год. по-млад екземпляр, което никак не е за пренебрегване. И все пак съм останал с впечатлението, че тук най-паркетния лъв на сув-овете е X5. След това може би Тоарег/Кайен/ML. За Q7 май много не се чува. Екзотиките като Инфинити, Субару и Lexus не ги карат много тук. Ако държите да е по-джип тогава може би Ленд Крузер 120. Аз лично бих се огледал и в Гранд Чероки след 2007.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: бюджет - 20-25к моля за съвети

      Едно сравнение - халдекси, малдекси и други нисани
      https://www.youtube.com/watch?v=mZgp...ature=youtu.be
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #4
        От: бюджет - 20-25к моля за съвети

        Автомобилите към които си се насочил, не са лоши. Даже напротив! Понеже са големи и горят много, а и поддръжката им съвсем не е евтина и точно за това се обезценяват много по-бързо от редовите марки. Така, че за тези пари ще намериш доста добри екземпляри, но секса започва след това! Каско за такава кола е от порядъка на 1500-2000 лева, смяна на масло (само на двигателя) ще ти струва около 600-700 лева и това не е всичко!БМВ гори 13-15 литра в града, а ПОРШЕ (почти всички) е с бензинов мотор. За да вземеш такава кола, трябва да предвидиш още поне 10 000 лева в резерв.И да не забравя най-важното, всяка сутрин като се събудиш, още преди да си отишъл в банята, ще поглеждаш през прозореца с надеждата, че е още там...

        Подредени по предпочитание:

        1) БМВ
        2) ПОРШЕ
        3) ТУАРЕГ
        4) ИНФИНИТИ
        Последно редактирано от VULKAN; 25-04-15, 09:44. Причина: градация
        Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
        Стефан Арзатов

        Коментар


        • #5
          От: бюджет - 20-25к моля за съвети

          Паджеро 4 ,3.8 бензин........това джипа ,който бих ти препоръчал......от всички изброени, най много се троши Поршето, след това Таурега......БМВ-то ако е 5-ца,то това не е паркетник, по скоро е 6-цата.....Инфинитито е с носачи и окачване като на Рено ...много зле и дебелината на носачите му са Ф14 мм(кажи речи колкото болта на предния носач на Паджерото.....) разхода на всички екземпляри е почти един и същ,въпрос е вече на вкус.........

          Коментар


          • #6
            От: бюджет - 20-25к моля за съвети

            Към 1вия коментар: Не държим на премиум марките въобще просто това са най-често срещаните в града и района вмомента Варна конкретно е буквално залята с х5-ци тауреги кайени и тук таме се среща по някое инфинити и е маса фулл с МЛ-и затова предполагаме че що годе стават за нещо просто затова сме се насочили към тях

            Към 2рия : следмалко почвам да гледам чирокита

            Към 3тия : за разхода че ще е по-голям ни е напълно ясно но въпроса е колко по-голям защото вмомента на баща ми колата гори 20 газ градско а моята няма газово и гори 13-15 на 100 бензин градско извън я свалям до 10 можеби...9 надали е падала такаче като цяло дали ще е +/- 2-3 литра от това което ни горят колите вмомента не звучи заплашително а относно непредвидени разходи след покупката също сме напълно наясно че няма как да няма

            Към 4тия : гледам има и доста паджерота но не съм обръщал много внимание на тях да бъда честен ще ги огледам и тях сега

            Проблема е че търсим бензини да не е дизел не сме фенове на дизела не споря не казвам че дизела е нещо проблемно или че имам нещо против просто предпочитаме да караме на газ/бензин поради това се бяхме насочили основно към по горе посочените модели защото имат и бензинови мотори не основно дизелови.
            Оглеждаме и нисани мурано но също нищо не съм проучил за тях все още...Като цяло приемаме всякакви предложения не сме тръгнали да правим огледи и да бързаме да копуваме каквото и да било можеби след месец ще започнем просто първо искаме да се изучим малко на тема джипове така да се каже все пак като отидем да гледаме даден джип е хубаво да знаем какви може да са проблемите/дефектите и тн. както се вика да знаеш какво да гледаш не да се заблуждаваш по това което ти показват.

            П.с. благодаря за предложенията надявам се да има още

            Коментар


            • #7
              От: бюджет - 20-25к моля за съвети

              LandCruiser 120 - 4.0 V6... или Лексус 470...
              TLC 200 V8
              TLC LJ79
              Toyota Prius2

              Коментар


              • #8
                От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                По моите наблюдения от две Пошета Кайен и над 270 000км с тях мога да дам достоверна информация, че Кайенът е по-здрав от Ланд Круизера (имал съм три Ланд Круизера и съм им навъртял общо 350 000км). Поршето е много сериозен и хубав автомобил. Може и да съм бил голям късметлия, но поне при мен нямах никакви ядове с Поршетата за разлиак от Тойотите, особено 120-ката.
                Последно редактирано от TLC14; 26-04-15, 10:12.

                Коментар


                • #9
                  От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                  Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                  По моите наблюдения - Кайена е по-здрав от Ланд Круизера
                  човека, може и сериозно да пита бе... и 25 к., ама в Евро, нали?

                  Коментар


                  • #10
                    От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    човека, може и сериозно да пита бе... и 25 к., ама в Евро, нали?
                    Да, най-малко толкова.
                    За 25к лева незнам как ще са нещата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                      за 20-25к лева става на въпрос и говоря сериозно до края на лятото търсим да купим 2 само да стигнем до решение какво ще копуваме и снимки ще ви кача след покупките

                      Коментар


                      • #12
                        От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                        Понеже подобни теми са дъвкани и преди, сега чисто и просто ще дам само един глас за X5-фейслифт! (бензиновите двигатели са 3.0 и 4.4)Ако автора прецени, че това може да е евентоалния му/им избор, то информация има навсякъде.

                        Коментар


                        • #13
                          От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                          Първоначално публикуван от Maldinator Преглед на мнение
                          за 20-25к лева става на въпрос и говоря сериозно до края на лятото търсим да купим 2 само да стигнем до решение какво ще копуваме и снимки ще ви кача след покупките
                          Т.е. търсите да купите 2 джипа-за теб един и за баща ти един, така ли...........и всеки до 20-25 бона? Чак от това мнение разбрах, че май се търсят два, защото в началото на темата не стана ясно.
                          SUV

                          Коментар


                          • #14
                            От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                            Понеже подобни теми са дъвкани и преди, сега чисто и просто ще дам само един глас за X5-фейслифт! (бензиновите двигатели са 3.0 и 4.4)Ако автора прецени, че това може да е евентоалния му/им избор, то информация има навсякъде.
                            Точно това си говорихме днеска щото комшията на баща ми има Х5 феис бензин 3ка двигателя кара я сигурно от поне 5години вече и 1 лоша дума не каза за германеца, но не бързаме затова проучвам чак към края на лятото ще копуваме сега ще доиздухаме колите и после право в моргата или металекса

                            Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                            Т.е. търсите да купите 2 джипа-за теб един и за баща ти един, така ли...........и всеки до 20-25 бона? Чак от това мнение разбрах, че май се търсят два, защото в началото на темата не стана ясно.
                            След работа не се изразявам много ясно извинявам се за което ама главата ми гърми та да се уточня.Търсим да закупим 2 и 2та да са до 25к ,заделили сме малко повече за непредвидени разходи защото силно се съмняваме че ще се разминем без поне 3-4хилки за обслужване след покупките затова гледаме макс 25к

                            Коментар


                            • #15
                              От: бюджет - 20-25к моля за съвети

                              Първоначално публикуван от Maldinator Преглед на мнение
                              ...Търсим да закупим 2 и 2та да са до 25к ,заделили сме малко повече за непредвидени разходи защото силно се съмняваме че ще се разминем без поне 3-4хилки за обслужване след покупките затова гледаме макс 25к
                              С такъв бюджет нещата са песен, обаче бензиновите са някакъв нищожен процент от дизеловите на пазара. Както и да е, проверката е задължителна, гледа се всичко и то задължително в сервиз. Xdrive-а е готино нещо, което на всичкото отгоре и се ремонтира! Обаче има доста изобретателни хора що се отнася до замазване на проблеми. Според зависи, но едни хубави гуми за всеки един от изброените сувове гонят 2к, а трябват и зимни, та за мен по-правилната стратегия е да търсиш нещо за 20-22к. Тия 6-7к не са проблем и ще ги поеме (то това важи и за доста по-посредствен сув), ако нещо се "обърка" ще ти останат кинти да си харцхиш! ;P

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X