Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

    Нали снощи ти рекнах, че генератора работи на ремък и половина.
    Ремъка от към радиатора в работен режим се вижда, като че ли е леко хлабав (стои по-навън на шайбата) и прави по-голямо коремче.
    А вътрешния си е добре.
    Ако се премерят отново двата ремъка, може да се окаже че единия е отпуснал по-вече.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #32
      От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

      Няма ли мегдан за пистов ремък?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #33
        От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

        Пистов ремък в УАЗ = ???

        Иначе я го знам тва и жокер ми не требе.

        Коментар


        • #34
          От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

          Е колко ролки има в уазката? Три? То ясно че трябва да се направят нови, ама няма ли да си струва?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Квичат ремъци и мирише на изгоряла гума. Ако не измисля друго решение ще трябва да правим следващ размер шайба и ще се примиря с по-малко ампери в празния ход.
            Шайбата е най лесната .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
              Нали снощи ти рекнах, че генератора работи на ремък и половина.
              Ремъка от към радиатора в работен режим се вижда, като че ли е леко хлабав (стои по-навън на шайбата) и прави по-голямо коремче.
              А вътрешния си е добре.
              Ако е така - лесна работа, изчакваме по-стегнатия да се износи и ги достягаме. Или оправяме ако има някой проблем в съосието ама май няма.

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Шайбата е най лесната .
              То така ама на мен предавателното отношение си ми свиди.

              Коментар


              • #37
                От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                С подбор на разни 5/6 канални шайби от различни автомобили вероятно може да се постигне всякакво прилично отношение. 2,2квт. моно така върти компресор и циркуляр.
                п.п. аз бих сложил за последна проба два добри нови и огледал за евентуална несьосност само при натоварване. На стари двигатели 24в/100-130А са по 1200/1600 и повече от адамово време, но винаги и двата, дядо попе.
                Последно редактирано от veskov; 11-05-15, 23:39.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                  И аз сложих валео на витарата, един приятел ми го даде от дизелов ситроен, 95А е . Понеже оригиналната шайба на алтернатора нещо не пасваше, та сложих от витарския алтернатор по-малка и по тясна, ако не се лъжа едната беше с 6 а другата с 4 канала. Притеснявах се да не приплъзва, понеже е по-тясна , но нямаше такива проблеми, е сравнително бързо хвърли лагери, но не знам старите колко са работили. Иначе резултата е много добър, на празен ход около 800 оборота това нещо дава над 30А и в комбинация с 100ач акумулатор забравих за всякакви проблеми с липса на ток, а преди се случваше зимата да не мога да запаля сутрин, понеже фаровете и парното изяждат акумулатора по светофарите .
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                    Ама да ви кажа - много е гот да видиш трицифрени ампери заряден ток. От Кремиковци до Младост вкара повече от 45ач в батерията.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                      Върти ми се една идея случайно да ти се намира шайбата с фланеца от коляновия вал и някоя стара водна помпа с шайба ?
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                        Нито едното. Мислиш за 13мм ремъци ли?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                          Това е единя вариант даже може и на 17 мм да минем . Имам разни канални шайби от бусовете дето са с този алтернатор да вида дали нещо не може да се куплира . В двора на работата е подмята едно бракувано мотокарче с УАЗков двигател но е стария модел . Утре ще погледна дали е с един или два ремъка . Спомням си че и на волгите при по новия двигател с двата ремъка водната помпа беше по различна от на тези с един ремък .
                          Последно редактирано от sek.1; 12-05-15, 20:48.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                            До скоро бях с 10милиметра ремъци и при малко повече зор присвирваха мислех да минавам на по големи ,но шаибата не го позволява и реших да пробвам с качествени ремъци сложих континентал и изчезнаха всякакви шумове
                            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                              Шайбата на алтернатора е граничен размер и за 10мм ремък. 13 или 17мм няма как да ги огънем около такъв малък радиус.

                              Те плоските канални ремъци не случайно са измислени ама нямам представа какво ще им се случи в калта. УАЗ е много отворен отвсякъде.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ха познайте на кой УАЗа се сдоби с алтернатор Валео

                                Ще погледна какво пише в таблицата . Спомням си че имаше и по малък табличен размер за шайбата 62 мм но пишеше по възможност да се избягва . Какво толкова да им се случи не е като да няма джипове с канални ремъци .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X