Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Киа Соренто - лифт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Киа Соренто - лифт

    Здравейте колеги! От скоро съм собственик на въпросния автомобил.. като първи впечатления съм много доволен имайки предвид возията и скърцащите пластмаси, което е нормално за модела. Пускам темата, понеже не намерих подобна, а би била полезна ако се развие с подробности. Та въпроса е някой повдигал ли е кията, понеже според мен има вариант това да стане (окачването е почти същото като на стария спортидж, за който има подробна информация за лифтването). аз попаднах на едни подложки произведени от Daystar, но цената им не е особено привлекателна отчитайки факта че са от някакъв полиуретан ( ставаше въпрос за цени от сорта на 150-170 $). Ако някой има възможност да измери диаметри и междуболтови разстояния за фланци и подложки, ще бъда благодарен!

  • #2
    От: Киа Соренто - лифт

    Ето за тези подложки става въпрос..
    http://daystarweb.com/attachments/in.../ka/P11415.pdf

    Коментар


    • #3
      От: Киа Соренто - лифт

      Не е нормално за модела да му скърцат пластмасите. Зависи и от експлоатацията,де. На първо четене, след 30 секундно търсене в нета излиза това:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:191120113257.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5654766 ,
      но не мисля че ще е евтино начинание повдигането на който и да е джип.

      Коментар


      • #4
        От: Киа Соренто - лифт

        Някой на "ти" с търсачките не може ли да намери размерите на тези подложки.Предполагам,че при известни размери цената за изработване ще е доста под 170 долара.

        Коментар


        • #5
          От: Киа Соренто - лифт

          Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
          Някой на "ти" с търсачките не може ли да намери размерите на тези подложки.Предполагам,че при известни размери цената за изработване ще е доста под 170 долара.
          Звънни ми ще ти кажа какво да направиш. 0876224282

          Коментар


          • #6
            От: Киа Соренто - лифт

            Сподели и с нас, ако не е част от "световната конспирация"


            HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
            VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
            Няма да е все така!
            Нула две осмици 724 пет едно пет 1

            Коментар


            • #7
              От: Киа Соренто - лифт

              Ми не е. Просто ми кажете на задна пружина вътрешен и външен диаметър и ще ти направя чертеж какво да си направиш докато пиеш някоя и друга биричка. Това за отзад . За отпред си иска да се свали и с едно чисто листче или картон си правиш шаблон за отворите и подложката. Супер лесно е.

              Коментар


              • #8
                От: Киа Соренто - лифт

                Моята я повдигнах при Соти (ninja1). Звънкаш му и го разпитваш дали може да ти направи.

                Коментар


                • #9
                  От: Киа Соренто - лифт

                  Колко може да се вдига-30,40,50мм?Защото в руския форум сменят и кормилните накрайници,но не разбрах за колко мм подложки.За повдигането отзад няма проблем,най-много да окъсеят амортисьорите.За отпред обаче при по-голям лифт няма да може да се регулира предницата със съответните последици върху износването на гумите и пътното поведение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Киа Соренто - лифт

                    Да раздвижа темата.Повдигнах Сорентото с подложки над пружините.Нещо не мога да кача чертежите обаче.Размерите ги намерих в руския сайт на Соренто.Като пари дадох 70 лв. за материал Ст.45 и 140 лв. на стругаря.Труда по поставянето от мен.За отзад ще трябват скоби за пружини и добри инструменти.Трябва да се разхлабят гайките на надлъжните щанги и панхарда.Стягат се след поставянето на подложките и свалянето от криковете. Отпред трябва да се свалят акумулатора, стойката му и въздушния филтър, но като цяло не е нищо сложно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Киа Соренто - лифт

                      Поздравления колега. Дай някое фото.
                      P. S-Писал съм ти ЛС

                      Коментар


                      • #12
                        От: Киа Соренто - лифт

                        Руския сайт е sorento.kia-club.ru.Влизаш там и търсиш в темите.Пишеш "проставки для пружин соренто" и ще ти излязат чертежите.Ако твоето Соренто е от 2002 до 2006 се води "дорестайл",след тази година е "рестайл" и имат разлика в размерите на задните пружини.Успех в търсенето.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Киа Соренто - лифт

                          Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
                          Руския сайт е sorento.kia-club.ru.Влизаш там и търсиш в темите.Пишеш "проставки для пружин соренто" и ще ти излязат чертежите.Ако твоето Соренто е от 2002 до 2006 се води "дорестайл",след тази година е "рестайл" и имат разлика в размерите на задните пружини.Успех в търсенето.
                          Би ли дал линк, че не успявам да намеря точната тема.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Киа Соренто - лифт

                            http://sorento.kia-club.ru/forum/viewtopic.php?f=20&t=8327&p=1739354&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0% BD+%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE#p1739354


                            Последно редактирано от коко келеша; 25-11-17, 06:12.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Киа Соренто - лифт

                              Благодаря,колега.Опитах се да кача чертежите,но не можах.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X