Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Български мотокар ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Български мотокар ??

    В работата имам два мотокара единя който е служебен със сигурност е български 4.5 тонен . Моя поне до вчера и аз си мислех че е български но вече не съм съвсем сигурен . На времето като дойде при мен му нямаше едната капачка на задната главина и понеже така или иначе беше каран доста време така и аз така го карах щото все време не остава . Миналата седмица спуках задна лява гума и понеже минавам от пневматични гуми на супереластик реших да направя и капачка на главината с профилактиката и гресирането на задния мост . Тук вече започнаха въпросителните . Капачката не е като на нашите на 4 болтчета а на резба и то цолова 75мм 11 навивки след това болтовете на главината не се набиват с накатка а са най обикновени високоякостни болтове 10.9 които се навиват в главината което определено е по добро конструктивно решение . Точките за гресиране на моста също се различават . Външно кара също е доста по различен . Захвата на мачтата е друг също и захвата на хидро цилиндрите за наклона на мачтата . Хидравличния блок за управление на мачтата е долу ниско не е горе като на нашите . Има 4 точки за вдигане с кран което определено е голямо удобство . Противотежестта отзад също е различна и на нея има табелка Jelau. От тук нататък всичко останало е българско . Мотора е неубиваемата класика ВАМО Перкинз 3900 с румънско ГНП Мефина по който няма следи някога да е отварян . ХДПто ръчната спирачка ; двойното каре и предния мост са български със сигурност . На времето един колега работил някога в Балканкар ми каза че това били първата серия и че тогава сме купили от Австрия документацията и цялото технологично оборудване от някакъв фалирал австриец. Ама дали е така ? На последните две снимки е главината на по новите български кари . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0035.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:6086689Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0024.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:6086695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0023.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:6086696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0022.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:6086697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0021.jpg
Прегледи:1
Размер:143.2 КБ
ID:6086698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0025.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:6086694Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0026.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:6086693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0028.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:6086692Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0029.jpg
Прегледи:1
Размер:212.7 КБ
ID:6086691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0034.jpg
Прегледи:1
Размер:165.1 КБ
ID:6086690
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Български мотокар ??

    Този много прилича на моя.Поне като шаси.Тежестта е едно към едно,само че на моя пише balkancar.Главината също е с болтове,завити от вътре навън,но капачката е друга.При мен повдигателната уредба е подменена,но предполагам закрепването е същото.Двойно ухо на машината,единично на уредбата.При другите модели е обратно.До колкото разбрах,австриеца сме го фалирали ние... или по скоро второ главно...Покрай моята "котка в чувал" научих доста неща за каро строенето в Бг,но вече отиваме в друга тема.Мога да ти дам координати на бивш работник в "средец" от когото съм доволен.Благодарение на него вече имам работещ мотокар

    Коментар


    • #3
      От: Български мотокар ??

      По моя проблеми нямам . Това което аз разбрах е че с тази търговска марка са ги правели за износ в Англия . Човека ми каза дословно хидравликата е френска маркучите бяха италянски само желязото е българско та за това не ти дава ядове . Хубавото му е че задвижващата уредба (двигател ; ХДП и мостове) си е като на другите български кари та няма проблеми с резервните части ако се наложи .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Български мотокар ??

        Вероятно са правени доста комбинации.Моя е на същото шаси,но с английски перкинс и американско ХДП.Произведен е януари 1974г.Човека,дето ме снабди с дюзи,каза че има части и за мотора и за ХДП-то.Проблем са инчовите резби по двигателя.Вече седмица го експлоатирам сериозно и за сега съм доволен.Работи безупречно.

        Коментар


        • #5
          От: Български мотокар ??

          Тия дни борбата с великото българско каростроене продължава . Управляващ заден мост тип Средец. От дясно нещата бяха доста зле . Разпаднал се аксиален лагер и долен иглен . От горния имаше някакви остатъци . Оста беше доста зле но излезе лесно без употребата на голям чук и резак . След посещение при вездесъщия гуру на резервните части за български кари бай Васил се сдобиваме с всичко необходимо за има няма 40 лева . Български лагери отдавна няма но братята китайци правят и за нашите кари всичко Лагерите не са пробити от страни за гресьорките но и това го решаваме с едно кобалтово фрезерче . Шенкела също е доста наранен та и него на фрезата така или иначе луфта се обира с подложни шайби просто ще остържа една по дебела . По принцип набиването на иглените лагери става с чук и нещо от рода на полиамидна подложка но на мене ми дойде една идея да си направя една скоба и да ги набивам по грамотно . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0046.jpg
Прегледи:1
Размер:144.3 КБ
ID:5656962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0044.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5656961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0050.jpg
Прегледи:1
Размер:166.4 КБ
ID:5656964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0047.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5656963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0051.jpg
Прегледи:1
Размер:142.8 КБ
ID:5656965Утре борбата продължава .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Български мотокар ??

            Този е по различен от нашия...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035782866-big.jpg
Прегледи:1
Размер:88.4 КБ
ID:5672796
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035782867-big.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:5672797
            Собственост е на бившия завод "Електроника" и по точно на собствениците на сградата му.Оставен е да се ползва от който иска-караме го аз и още една фирма, като разходите са си за наша сметка.Часовника му е на 2900 часа, но не съм обръщал внимание работи ли всъщност... иначе като цяло се държи добре, с изключение на това че трудно държи правата посока и много пуши като загрее.Ето, да се повозите малко:
            https://www.youtube.com/watch?v=Pe7ig3hFBwc

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X