Обява

Свий
Няма добавени обяви.

автоматични хъбове - теоретичен въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • автоматични хъбове - теоретичен въпрос

    Колеги, не стреляйте по пианиста - толкова може..
    Чета си аз кротко и разбирам, че при включване на 4х4H или L за включването на автоматичните ми хъбове трябва да премина няколко метра, респ. за изключване - също, но на заден ход

    спонтанно възниква един въпрос - ами ако се наложи да превключа на заден, след движение на преден ход, при включен 4х4H или L ,това означава ли, че няма да имам зацепени хъбове в разстояние на 2-3 метра?
    Защото теоретично така изглеждат нещата, а пък нещо не ми се връзва.
    Все още не съм пробвал, а не ми се иска от незнание да потроша нещо

    и понеже още не мога да имам подпис, става въпрос за Фероза Ф300

    Благодаря на отговорилите

  • #2
    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

    ДА!!!
    Нямаш предно ...... няколко метра ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

      добре, дотук нещата се връзват
      задълбаваме в конкретна ситуация

      ако съм се заврял в калта и си боксувам кротко напред, да речем, и реша да я разклатя колата напред-назад, това няма ли да доведе до ударно натоварване в хъбовете, което просто да ги разруши?

      не ми се сърдете, ама си ги мисля едни...

      Коментар


      • #4
        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

        Не, няма да ги разруши... просто защото ще останеш само със задно по време на разклащането... А те ще се включат пак чак след като евентуално се измъкнеш...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

          Как няма да ги разруши бре,след няколко такива удъра направо ще станат за скраб.С автоматичните хъбове недей да разклащаш автомобила напред-назад не е здравословно.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
            Как няма да ги разруши бре,след няколко такива удъра направо ще станат за скраб.С автоматичните хъбове недей да разклащаш автомобила напред-назад не е здравословно.
            Ъ?! Какви удъри?! Че те отцепват при първата смяна на посоката и просле просто не зацепват докато не мръднеш прилично(около метър и половина)?!
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

              Стига бе, колега! Скоро имаше пак обширна дискусия по въпроса за автоматичните хъбове. Правилно си разсъждава човека-при разклащане ще включват с удар и ще се пръснат. Хъбовете зацепват от завъртането на полуоската, не на колелото и им стига завъртане на 1/4 оборот за да включат или изключат. К'ви метри, к'во чудо....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                Ъ?! Какви удъри?! Че те отцепват при първата смяна на посоката и просле просто не зацепват докато не мръднеш прилично(около метър и половина)?!
                Ей така, с лашкане напред-назад (при вадене на закъсал джип) счупих автоматичен хъб ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Стига бе, колега! Скоро имаше пак обширна дискусия по въпроса за автоматичните хъбове. Правилно си разсъждава човека-при разклащане ще включват с удар и ще се пръснат. Хъбовете зацепват от завъртането на полуоската, не на колелото и им стига завъртане на 1/4 оборот за да включат или изключат. К'ви метри, к'во чудо....
                  Как да му го обясниш че като си в гьоча и при включване на задна за разклащане предните колела не се въртят за да го има плавното включване а задните заедно с карданите и полуоските на предните колела са набрали скорост.Простете му той още не знае как работят тези неща.
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #10
                    До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                    Лечението е слагане на ръчни.Или не влизаш в калта...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #11
                      До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                      Не знам за какви хъбове си говорите. Когато включиш предния мост и полуоските започнат да се въртят, хъбовете се включват. Независимо дали караш напред или назад, хъбовете не се изключват докато не изключиш двойното. Чак когато колелетата започнат да въртят полуоските и то назад се изключват хъбовете.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Не знам за какви хъбове си говорите. Когато включиш предния мост и полуоските започнат да се въртят, хъбовете се включват. Независимо дали караш напред или назад, хъбовете не се изключват докато не изключиш двойното. Чак когато колелетата започнат да въртят полуоските и то назад се изключват хъбовете.
                        При автоматичните(инерционни) не е така.Има една "перчата шайба"(каквото и да означава това),която е на главината.Формата и е такава,че при завъртане на полуоските да зацепва едни "уши",които са на хъба.За изключване е необходимо да спреш предното(задължително в покой) и да върнеш малко назад.В противен случай се чупят въпросните "уши".При движение на заден ход е подобна ситуацията.На практика,при лашкане напред-назад,хъб-а включва-изключва,включва-изключва.Обикновенно с удар.Затова не се препоръчва.В калта натоварванията хич не са малки...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Не знам за какви хъбове си говорите. Когато включиш предния мост и полуоските започнат да се въртят, хъбовете се включват. Независимо дали караш напред или назад, хъбовете не се изключват докато не изключиш двойното. Чак когато колелетата започнат да въртят полуоските и то назад се изключват хъбовете.
                          Ти уж ги разбираш нещата,не ме карай да си променям мнението за теб.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #14
                            До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Стига бе, колега! Скоро имаше пак обширна дискусия по въпроса за автоматичните хъбове. Правилно си разсъждава човека-при разклащане ще включват с удар и ще се пръснат. Хъбовете зацепват от завъртането на полуоската, не на колелото и им стига завъртане на 1/4 оборот за да включат или изключат. К'ви метри, к'во чудо....
                            Стига бе човек! Инерциони хъбове се включват не от завътане на полуоска, а от завъртане на колело. Стигаме до етапа на дискусия дето нещо не може да разберем един другия.....Или говорим за различни системи, или не знам защо
                            Компромисен вариант: инерциони хъбове се включват след завъртане на колело спрямо полуоска, или обратно, като ти е поудобно....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              До: автоматични хъбове - теоретичен въпрос

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Стига бе човек! Инерциони хъбове се включват не от завътане на полуоска, а от завъртане на колело. Стигаме до етапа на дискусия дето нещо не може да разберем един другия.....Или говорим за различни системи, или не знам защо
                              Компромисен вариант: инерциони хъбове се включват след завъртане на колело спрямо полуоска, или обратно, като ти е поудобно....
                              Хъбовете се включват винаги от завъртането на полуоската,ако не вярвате лягайте под джиповете и завъртайте кардана в двете посоки и ще разберете как работят.Няма две или три системи за включване, принципа е един и същ само дето при различните марки е изпълнен по различен начин.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X