Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Динамото отказа!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Динамото отказа!

    Динамото на киата отказа да зарежда а преди една седмица замервах колко зарежда и стойностите бяха 14,2.Киата е дизел спортидж 98г. трябва ли да гледам някъде къде може да е проблема преди да сваля динамото за ремонт? Например бушони, кабели намример?

  • #2
    От: Динамото отказа!

    Първо виж дали има четки...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Динамото отказа!

      Премери го директно на алтернатора, при мен кабелната обувка беше нагоряла.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Динамото отказа!

        Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
        трябва ли да гледам някъде къде може да е проблема преди да сваля динамото за ремонт?
        Да.Най-напред проверяваш за напрежение до възбудителната.Ако няма - не закачаш генератора.Търсиш причината в предпазител , кабели.Ако има - мериш на изхода на генератора.Ако и там няма - демонтаж и ремонт на същия.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Динамото отказа!

          Преди малко замерих буксата която влиза в динамото,няма напрежение.Напрежението което показва динамото е 11,4.Ако може по подробно да ми обясните какво да меря и кое,че майстора чак след понеделник щще ми обърне внимание.

          Коментар


          • #6
            От: Динамото отказа!

            Лампата за заряда в таблото - свети ли? Ако не я смени.

            Коментар


            • #7
              От: Динамото отказа!

              Aко е тaзи с aкомулaторa свети преди дa зaпaля,след кaто зaпaля гaсне.Когaто зaпaля и откaчa плюсовaтa клемa колaтa гaсне,товa е признaк че не зaреждa динaмото.Интересно зaщо лaмпaтa нa тaблото ме лъже и изгaся след кaто зaпaли двигaтеля

              Коментар


              • #8
                От: Динамото отказа!

                Вероятно е прекъсване на силовия изправител. Лампата за зареждането, регулатора на напрежението и възбудителната намотка са свързани отделно към спомагателен изправител. Ако спомагателния е изправен а силовия прекъснат ще показва че генератора работи но няма да захранва консуматорите.

                ПП А на тънкото кабелче от генератора какво напрежение има?
                A Lone Rider

                Коментар


                • #9
                  От: Динамото отказа!

                  Генератора е слабо място на дизелите Спортидж. Няма охлаждане добро. Вече два пъти ме е предавал - топи диоден блок.
                  Та мисля да му изтърбуша още една дупка на предния капак до заборника на кулера, ама на обратно. И да му вкарам пресен въздух от някъде с гъвкав въздуховод.
                  Тъпото е, че през генератора въздух не минава щото отзад е вакуум помпата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Динамото отказа!

                    Утре го свалям и в понеделник на майстора,като стане ще пиша какво му е било.Най вероятно четки,но само да гадаем не става!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Динамото отказа!

                      Окaзa се релето нa динaмото,вече е готово и ще го монтирaм!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X