Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR-V 1-ва генерация или CR-V 2 - ра генерация до 2006 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CR-V 1-ва генерация или CR-V 2 - ра генерация до 2006 г.

    Здравейте. Конкретно ме интересуват мнения на всеки който е имал и 1 ва и 2 ра генерация HONDA CR-V и въобще всеки без значение който има или няма опит , но поне има наблюдения или интерес и съответно е прочел някъде нещо , или си е "чупил главата и нервите " в подобен контекст.

    Например аз имам първата генерация , модела от 147 конски сили 1999 та . Когато купих колата Ясно си дадох и сметка и оценка че не се равнява на нищо това което знаех за този автомобил. Въпреки сотиците часове четене преди да си я взема тази Хонда. Като цяло мението ми е повече от добро . но не и оценката. И тук ще кажа защо. Не заради марката, а много просто - самата амортизация и изминалите години при машината са си казали думите. Разбира се като всеки притежател на кола над 10 години и повече смених сумати и неща и оборудване. няколко пъти през няколко месеца по няколко стотин лева .За година и половина над 3000 лв. за ТОВА или ОНОВА.. Излишно е да описвам подробности които на всеки тук са му до болка познати. Както и да е, има още да се сменят по колата все още повредени части, амортизирани, износени детайли .. край нямат. В момета например имам проблем със моторчето на шофьорското стъкло. дискчето под капачката се оказа с почти идеален кръгъл отвор в средата ,благодарение на обилна корозия породена или от влизала вода там или твърде много влага на въздуха. Тези Японци бе как за цяката кола използват СПЛАВИ от различни метали, различни видове неръзжадеми стомани и поцинковани ламарини. Как пък баш това не огледаха. Както и да е .

    Контекста на темата е следния. Съдейки по данните за TOP 100 car Rating Index за последните 15 години , в сайтове като GizMag или в разни американски сайтове , все дразнещо ми се набива името CR-V , като здрав технически автомобил , устойчив, надежден, издържлив , проходим и т.н суперлативи. Като съдейки от по всеки параметър , НЕ конкретно за всяка ,но има задоволителни точки, звездички и проценти и като общо мение и оценка все е на първите места... Не се самозаблуждавам, чета много за много марки коли. Въпроса е следния . Според вас ДОСТА по добра ли е Honda CR-V 2005-2006 и бензина и дизела , включително и здравина на части и детайли , устойчивост на корозия и по дълъг живот на механизми , поради качество на метал и изработка и т.н . и проходимост и надеждност
    от например Honda CR-V 1997-2002 и 2002-2004 , всичко върви ли ПО-здраво и ПО-хубаво по дедукция и логика или напротив , ИЛИ по принцип RD1 то се оказва най сполучливата. Питам защото четох стотици противоречиви мнения и никъде нещо събрано в една Тема.
    Надявам се да има хора с подобни наблюдения и интерес. Благодаря
    Последно редактирано от Firecoma Roberto; 16-04-15, 09:47.

  • #2
    От: CR-V 1-ва генерация или CR-V 2 - ра генерация до 2006 г.

    Здрасти колега,
    Явно предишния собственик е бил небрежен. Моята е 2001 първа генерация за една година съм дал около 1000 лв за части и работа. В това включвам и консуматови масло, накладки филтри....
    Взех я на 200 хиляди и сум супер доволен. Но можеби еднагодина оглеждах преди да я взема. И за тази една година всички които гледах бяха много зле. просто в БГ имам чуството че по авто къщите има или блъснати или на 300 400 хиляди км. Ако искаш добър екземпляр или от приятал или си търсиш от друга държава от собственик.
    Honda CR-V B20Z 2001

    Коментар


    • #3
      От: CR-V 1-ва генерация или CR-V 2 - ра генерация до 2006 г.

      Почти 5 години карах CR-V I-ва ген. Обаче JDM-ки, 2 различни коли. Първата я купих на 135000 км., 14-годишна, и я тотализирах след почти 2г. на 175000 км. Втората я купих на 170000 км., 16-годишна, и я скрапирах след 3 г. на 220000 км. Двете бяха произведени в един и същи месец, на една и съща година - октомври 1995-а. Според мен това, че заемат челните места в класациите за рентабилност е напълно заслужено. Рядко се чупи + евтини ремонти. За проходимост - не може да се каже, че е супер, но всичко зависи от потребностите на човека.

      От 5 месеца карам CR-V II-ра генерация. Концепцията е същата, като предишните 2 - 2.0 бензин, автоматик. Колата е краят на 2003-а, и беше на 79000 МИЛИ, когато я купих. Изминал съм само 4000 мили до момента. Определено е по-добре откъм комфорт, двигателят също е по-добър, според мен - К20А4 i-vtec (интелигентен vtec, т.е. vtec + VTC), срещу добрият стар В20В без vtec в 1-ва генерация. Eдинственото нещо, което на мен не ми харесва е това, че са променили окачването - Макферсон отпред и носач отзад при 2-ра, срещу дабъл уишбоун отпред и многоточково отзад при 1-ва. Все още не мога да направя сравнение относно издръжливостта и поддръжката. Като направя някоя и друга годинка, тогава ще се сетя за тази тема.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • #4
        От: CR-V 1-ва генерация или CR-V 2 - ра генерация до 2006 г.

        Първоначално публикуван от Firecoma Roberto Преглед на мнение
        Контекста на темата е следния. Съдейки по данните за TOP 100 car Rating Index за последните 15 години , в сайтове като GizMag или в разни американски сайтове , все дразнещо ми се набива името CR-V , като здрав технически автомобил , устойчив, надежден, издържлив , проходим и т.н суперлативи. Като съдейки от по всеки параметър , НЕ конкретно за всяка ,но има задоволителни точки, звездички и проценти и като общо мение и оценка все е на първите места... Не се самозаблуждавам
        Благодаря
        Мислех,да не пиша,но като видя нещо от рода и някак дразнещо "мъ"ме кара нещо да драсна някои ред,не за друго ами защото това ще го четат хиляди потребители и не трябва да остават разочаровани или с неясни отговори.Нектар и Краси са ти отговорили накратко.Аз ще допълня следното нещо-общоизвестно навсякъде и от всички.Първо понятието евтина и здрава кола на малко години не съществува.Факт!
        Второ-Здрава и карана над 15 години кола също не съществува.Факт!Трето-чисто нова кола,закупена и карана от мърляч или т.н.човек безхаберен към вещите-също получава приза "баси новия боклук и трошляк".Така-а-а-а.Сега натам.И японците и англичаните и американците и германците,а напоследък и китайците правят автомобили,които при правилна експлоатация и поддръжка могат да изкарат значително над гаранционния ресурс и да служат още доста години,НО тенденцията към момента е въпреки все по усъвършенстваните технологии да се набляга на безопасността,на качеството и накрая,най-накрая на дълговечността.Просто-всеки иска бързо да печели и така се появяват автомобилите еднодневки-минава и гаранционния срок плюс минус още няколко години и се разкапва автомобила.Вземаш друг,заводите работят-икономически кръговрат.В този икономически кръговрат е намерила място и дразнещия първенец CR-V,но като всички други марки до към 2005-максимум година на прозводсдтво.До тази година все още предвид пазарните механизми е гонено здравина на частите на автомобила за по дълъг живот на експлоатация и причината е проста-все още запазени механични части и елементи,след което все повече се набляга на електрониката-скъпа и недълговечна.Точно до този период до към 2005 година в нишата на кросоувърите CR-V заема своята челна позиция и тя е продиктувана най-вече от съчетанието на ремонтнодостъпност на възлите и агрегатите на автомобила като цена и функционалност.Защо казвам функционалност-защото това е основният замисъл на CR-V дори заключен и в заглавието й.Като се прибавят и не всички части като себестойност по ниски като цена от на другите кросоувъри,предлаганите екстри и возия за предназначението си CR-V наистина става № 1.Избралите CR-V знаят какво точно искат от този кросоувър и го получават.Всички други си купуват останалите,а самия факт ,че е в челните класации говори за отличното съчетание на предназначение и функционалност на това возило.Конкретно за двете генерации първа и втора-добре и правилно поддържания автомобил почти нямат разлика в предназначението си да те ократ от точка "А" до точка "Б"-въпрос на вкус е дали искаш да ти е малко по различно около теб в купето.Да, комфорта при втора генерация и функциалноста е леко подобрена,но не е фрапираща.Дали ще караш първа генерация запазена поддържана кола и втора генерация със взета душичка или обратното запазена и поддържана втора генерация и със взета душичка първа генерация резултата ще е един и същ-с едната ще пееш от другата ще ревеш.Аз карам и двете-ЗАПАЗЕНИ И ПАЗЕНИ и за това за което ми трябват са моя фаворит.Казвали сме го хиляди пъти тук из форума-няма лоша кола има зле поддържана...
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • #5
          От: CR-V 1-ва генерация или CR-V 2 - ра генерация до 2006 г.

          Благодаря на NEKTAR , на krasi-mir най вече на
          pavleзаради провокацията в отговора, точно такива думи имах желание да прочета и точно това да ми послужи за мотивация.
          Относно думите ми " все дразнещо ми се набива името CR-V " , тук съм пропуснал да спомена най-важната прилагателна дума . ПРИЯТНО дразнещо ми се набива в очите. А концепцията ми бе че дефакто аз си харесвам CR-V то и то много . Дълго време четох по български и чуждестранни форуми мнения за японските коли и кросоувъри и леки джипки и т.н докато разбера че ЦР-В е много по функционално ,надеждно ,здраво и издържливо , достъпно и неуморимо като инженерен шедьовър за класа от които е и от годината на производство сравнение със наборите му като
          Toyota Rav4 , Subaru forester ,Mazda Tribute ,Nissan X-trail, Suzuki Vitara и така нататък
          Истината е далеч по проста от колкото съм си я представял и знаел. И думите ви ме накараха да си повторя пред себе си фактите съвсем очевидните. И предишният собственик на моята сегашна кола и "майсторите" при които съм ходил до сега ако не съвсем всички , то поне половината от тях са чисто и просто били мърлячи. И някои големи измамници. При зададен въпрос от тях коя част да се купи - дали някаква си румънска за еди си колко лева , дали турска, полска , немска винаги да съм избирал скъпата част и очевидно са слагали най -евтината а са ми взимали пари за най скъпата, понеже няма как да разбера. Това е чисто и просто, и думите на Pavle улучиха десятката със порязяващо страскаща точност Разбира се мислил съм за по проходим автомобил и най вероятно след няколко години ще си взема Нисан Патрол или
          Тойота Ланд Круизер. Но до тогава решението е ясно относно CR-V то ми . Частите които ми трябват ще трябваи сам да си ги купя и да се поинтересувам за произхода им, самите марки за качеството на което наблягат. и да ги пресея заедно с цените им, защото честно казано не ме интересува толкова че колата става непродаваема ,колкото наистина колата да е надеждна и да не попадам в ситуации при които се счупва нещо по време на път, недай си Боже ако и скороста е над 60-70 км/ч.
          Благодаря ви още веднъж за вниманието към темата.
          Последно редактирано от CarTest™; 22-04-15, 14:23. Причина: Шрифт

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X