Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RAV-4 или Паджеро Пинин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RAV-4 или Паджеро Пинин

    Понеже Ферозката на жената вече почти се предава и ще остава само за лов искам да и взема друга малка джипка.Спрял съм се на една Тойота Рав-4 2002г., 2.0VVT-I ,150k.с.,и на едно Мицубиши Паджеро Пинин 2002г., 1.8 I , 115к.с. .И двете са газ/бензин. Тойотата е нов внос ,а Мицубишито от човек.
    Очаквам съвети.

  • #2
    От: RAV-4 или Паджеро Пинин

    Първоначално публикуван от poni7 Преглед на мнение
    Понеже Ферозката на жената вече почти се предава и ще остава само за лов искам да и взема друга малка джипка.Спрял съм се на една Тойота Рав-4 2002г., 2.0VVT-I ,150k.с.,и на едно Мицубиши Паджеро Пинин 2002г., 1.8 I , 115к.с. .И двете са газ/бензин. Тойотата е нов внос ,а Мицубишито от човек.
    Очаквам съвети.
    .....ако Мицуто е 1.8 МПИ ,а не ГДИ, и на газ, по добре е Пинина, но ако е ГДИ и някой си е правил експерименти да слага газ, вземи си РАВ-а.......

    Коментар


    • #3
      От: RAV-4 или Паджеро Пинин

      Май няма човек успешно пуснал на газ ГДИ мотора . Един колега има такова и никой не се нае да му монтира газова уредба .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: RAV-4 или Паджеро Пинин

        Кофтито е, че само GDI имат супер селект.Иначе РАВ4 няма къси ... то си е една по-висока кола.Ако се търсят някакви по-джипови характеристики и компактни размери ... мисля, че Джимни или Гранд Витара къса база 1.6 са по-подходящи предложения ... а и по-икономични.

        Коментар


        • #5
          От: RAV-4 или Паджеро Пинин

          1.8 mpi не са със супер селект , по добре 2.0, но само бензин

          Коментар


          • #6
            От: RAV-4 или Паджеро Пинин

            Аз не бих си купил "нов внос" с монтирана "някъде" газова уредба.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: RAV-4 или Паджеро Пинин

              Вземай РАВ-а,ако е читав,иначе аз не посмях да сложа на моя газ,има много писано против слагането на газ на VVT-i мотора.
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #8
                От: RAV-4 или Паджеро Пинин

                Ако търсите висока проходимост, то къс Пинин със супер селект и подходящи гуми е впечатляващ!
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: RAV-4 или Паджеро Пинин

                  И аз не съм фен на нов внос автомобилите.Още не съм питал с какъв мотор е Мицубишито,но мисля,че 1.8 ГДИ са около 130 к.с.,а този е 113.До колкото виждам от снимките май няма малък лост и на таблото пише full time 4wd,но аз не търся кой знае каква проходимост.Както казах джипа е за жена ми,но мястото където живея изисква зимата нещо повече от лек автомобил.

                  Коментар


                  • #10
                    От: RAV-4 или Паджеро Пинин

                    Форестър след 2002г?Има къси и дълги при 2.0 125 коня,има много добре работещ тракшън, който е идеален за управление от жени ... в сняг и наклони се представя отлично ... не мисля, че е по-нисък от Пинин.Няма проблеми с газов инж. ... намира се на цени подобни на РАВ4-ката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: RAV-4 или Паджеро Пинин

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Май няма човек успешно пуснал на газ ГДИ мотора . Един колега има такова и никой не се нае да му монтира газова уредба .
                      То има, но трябва само на газ да го караш - това е евтиния вариант, иначе срещу почти 5 бона се слага ГДИ газов инжекцион,на който газта минава през помпата за високо налягане и през оригиналните си дюзи впръсква газ.......само че гори и малко бензин, тъй като на 100 такта газ, пуска 1 такт бензин, защото дюзите работят на 100 Волта и си загряват , а бенза през тях ги охлажда......

                      Коментар


                      • #12
                        От: RAV-4 или Паджеро Пинин

                        Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                        1.8 mpi не са със супер селект , по добре 2.0, но само бензин
                        Присаждал съм на Пинин къса база ,супер селект и ръчна кутия мотор от Галант 2.0 МПИ 16 кл. едновалов 136 коня,щото неговия умря,а и помпата трябваше да се прави и т.н........за това решихме един мотор за 500 лв. и ЕКУ за 200 лв. с имобилайзера и ключовете и се реши завинаги проблема,стана ракета ,само малко повече ядове със маховика и съединиделя брах......обаче той не иска да го продава, а знаеш ли колко са питали за него.......

                        Коментар


                        • #13
                          От: RAV-4 или Паджеро Пинин

                          Първоначално публикуван от DJ Tymbi Преглед на мнение
                          То има, но трябва само на газ да го караш - това е евтиния вариант, иначе срещу почти 5 бона се слага ГДИ газов инжекцион,на който газта минава през помпата за високо налягане и през оригиналните си дюзи впръсква газ.......само че гори и малко бензин, тъй като на 100 такта газ, пуска 1 такт бензин, защото дюзите работят на 100 Волта и си загряват , а бенза през тях ги охлажда......
                          Когато питах са газова уредба за колегата едно че никой никъде не искаше да чуе за монтаж на такъв двигател ми обясниха че дори и да я сложат работи 60 на 40% газ/бензин . Някъде май успявали да ги докарат до 80 на 20% и като цяло смисъла се губи . Аз си мисля не може ли просто да се смени главата на този двигател от някой друг модел на Митсубиши ?
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: RAV-4 или Паджеро Пинин

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Когато питах са газова уредба за колегата едно че никой никъде не искаше да чуе за монтаж на такъв двигател ми обясниха че дори и да я сложат работи 60 на 40% газ/бензин . Някъде май успявали да ги докарат до 80 на 20% и като цяло смисъла се губи . Аз си мисля не може ли просто да се смени главата на този двигател от някой друг модел на Митсубиши ?
                            ...ми не, не е само главата, има разлики и в буталата,както въобще в принципа на работа на мотора........ЕКУ,датчиците на кол. и разпр. вал и т.н......

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X