Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървена къща!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дървена къща!

    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
    Без да съм специалист по въпроса, но ако вдигнеш земен насип до нивото на къщата може да започне да ти задържа влага отдолу, за разлика от ако направиш обшивка с изолация.
    За да не задържа влага, обшивката ще е с хидроизолация, а насипът с дренаж. На теория трябва да работи, но приемам критика.
    Към следващитя ти пост: и аз мисля да облицовам стените отвън с хоросан или нещо друго, а отвътре не съм решил още
    HONDA XL650

    Коментар


    • #32
      От: Дървена къща!

      Според мен дървото дава живот и дъх в помещението, в скандинавието дори летищата им са от дърво и атмосферата е уникална.

      У дома имам малко ламперия, по банята и в детска стая и дава уют, за мен лично чар и удоволствие би доставило дървото отвътре, изисква труд за подръжка но атмосферата, аромата и визията са бонусите, които за мен лично и струват.

      Относто безопасност, датчици за пожар и вредни газове са вече колкото бутилка ракия, система за пожарогасене надали е по-скъпа и сложно от една ВиК инсталация, та и това надали е толкова трудно постижимо.

      Евала на колегата за постигнатото и поздравления за девочката много е готина ако е същата от разходките с мотора от преди време, дано скоро станете повече в семейството
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: Дървена къща!

        потърси в гугъл как да направиш / изолираш crawl space така му казват на това отдолу.
        Обикновено тук копаят от 05, до 1,5 метра надолу и изливат първо плоча с изолация (тип като басейн- което стига 10 см над нивото на земята) с дренаж около нея- и после нагоре е почти както ти си го направил.

        Коментар


        • #34
          От: Дървена къща!

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          о.

          Евала на колегата за постигнатото и поздравления за девочката много е готина ако е същата от разходките с мотора от преди време, дано скоро станете повече в семейството
          Същата е. 6 май ще озаконим връзката си )))
          HONDA XL650

          Коментар


          • #35
            От: Дървена къща!

            Пожаро гасенето е скъпа екстра и ще надмини цената на строежа от снимките ако е изпълнено по правилата.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Дървена къща!

              Поздравления за начинанието. Гледам че няколко пъти споменаваш "жп греди" за какви по точно греди става въпрос ?
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #37
                От: Дървена къща!

                Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                Писах в началото, че обработих вече дървото с ОГНЕ-БИО защита, която трябва да помогне
                Последващият ми коментар не беше за твоята къща, а за могоетажни, многофамилни дървени жилища.

                Интересно ми е, при теб, как стоят нещата документално, какви са категоризациите, и какви са изискванията за подобни, а и за по-масивни, постройки ?

                Продължавай да разказваш, и с повече фотодокументалистика !

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                ... Ами слагат се продивопожарни и димни сензори във всеки апартамент. Отделно си има пожарен кран ва всеки етаж, както и противорожарни системи. Отвътре обикновено е труднозапалима изолация с гипсокартон или кавмък, отвън -- или циментови или други вънщни покрития, или дори мрамори и камък и мазилка - не може да се познае че е дървен. ПОВЕЧЕТО блокчета като правило са дървени, независимо как изглеждат като завършени.
                Това което казваш е ясно и задължително, но какво ще стане ако, все пак, на вторият етаж стане пожар, а на 3,4 или 5-ят има хора ?

                ... и, според мен, подобни сгради от 5-та категория в България не могат да се узаконят.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  От: Дървена къща!

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  ... и, според мен, подобни сгради от 5-та категория в България не могат да се узаконят.
                  Не може защото родната пожарна работи с разпоредби от средата на 50-те год. на миналият век, а някои нейни служители, макар и млади на години си живеят в онова време. А иначе в съвремието пожарозащитен лак, качествен, държи напр.20 мин. на 400 градуса, време достатъчно за евакуация по стандартите на "онези". И още много интересни работи по темата пожарозащита има но нашите хубавци най-често хич не са в час и клатят умно тиквите покрити с фуражка и "такова животно нема" е най-честият отговор.
                  Извинявам се за спама
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дървена къща!

                    Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                    Писах в началото, че обработих вече дървото с ОГНЕ-БИО защита, която трябва да помогне
                    Разкажи малко по подробно за тази огне-био защита? Пази ли от вода, тоест импрегнира ли дървото? На каква цена е и намира ли се в България?
                    Ники

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дървена къща!

                      Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                      За да не задържа влага, обшивката ще е с хидроизолация, а насипът с дренаж. На теория трябва да работи, но приемам критика.
                      Към следващитя ти пост: и аз мисля да облицовам стените отвън с хоросан или нещо друго, а отвътре не съм решил още
                      Не знам дали това ще спаси пода от гниене Влага си има и в земята отдолу и малко или много през годините ще държи влага на дюшемето.

                      Преди 15-тина години събориха старата ни 100 годишна къща в Пловдив. Първият етаж беше каменен, а подовете с дървено дюшеме. Под стаите имаше оставени по един отвор 20х20 см за одушник., а дюшемето беше стъпило върху големи камъни и беше във въздуха. При някакъв ремонт, чичо ми е зазидал дупката под едната стая, в резултат на което след няколко години подът е изгнил, след това сменен с нов и дупката пак е отворена. Докато другата стая си беше останала с оригиналното дюшеме (поне 60 години баща ми каза че не е сменяно), и така си събориха къщата с него.

                      Отделно баща ми беше правил дървена вила, стъпила върху основни камъни и оставена така отворена, както е и твоята сега - за 40 години нямаше проблеми с пода.

                      Идеята ми е - прави каквото си решил, но остави два отвора за одушници, за да може да играе въздух и да гони влагата.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дървена къща!

                        Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                        Разкажи малко по подробно за тази огне-био защита? Пази ли от вода, тоест импрегнира ли дървото? На каква цена е и намира ли се в България?
                        Трудно ще ти отговори дали се намира в България, той все пак строи в Русия.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дървена къща!

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Идеята ми е - прави каквото си решил, но остави два отвора за одушници, за да може да играе въздух и да гони влагата.
                          Ето това е полезна информация! Благодаря, така и ще направя!
                          п.п. Моля ви да не спамите за блокове, 5-6 етажи и неща, които не са по темата...
                          HONDA XL650

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дървена къща!

                            Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                            Разкажи малко по подробно за тази огне-био защита? Пази ли от вода, тоест импрегнира ли дървото? На каква цена е и намира ли се в България?
                            За България не знам! Тук я купих в средния ценови диапазон. След изсъхване и впиване в дървото се образува слой, който се разширява и става като пяна при повишаване на температурата (огън), която не гори и някакво си време, достатъчно за вземане на мерки. + задължително ще има датчици за дим и 1-2 пожарогасителя.
                            Абе забравих как се казват ТРАВЕРСИТЕ и ги писах като жп греди
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дървена къща!

                              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                              Колега би ли споделил как сте навили като свредла стоманените тръби ? С някаква специална машина ли ? И самите тръби - тръби ли са или винтове ?
                              Ето ти един тайм лапс в чернови вариант
                              https://youtu.be/NLCn9YanDUw
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дървена къща!

                                И аз реших че за траверси иде реч но реших че е добре да се уточни защото има и бетонни. Доколкото знам използването на траверси в строителството е забранено защото съдържат канцерогенни вещества.
                                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X