Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за теглич

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за теглич

    Намерих теглич втора ръка за Grand Cherokee WJ,но беше без топката.
    от друго място намерих топка от същата марка теглич Ellebi,но от друг автомобил,но харакетеристиките по табелите са еднакви.
    След монтажа се полчи това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150413_193810.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:6086237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150413_193840.jpg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:6086238

    Понеже още не съм имал възможност да пробвам как ще се закачи караваната,а ми се вижда,че ъгъла на телича е доста голям..
    Какво мислите,дали ако лапата на караваната се заключи,ще има проблем да я тегля и дали награвяне на самата кука и корегиране на ъгъла е удачно?
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    От: Въпрос за теглич

    Според мен, ако с тази дължина на рамото тръгнеш да коригираш ъгъла, топката ще се доближи прекалено много до бронята и въпреки това ъгъла пак няма да е правилния. Като че ли би било по-хубаво да направиш рамото по-дълго и заедно с това да направиш точния ъгъл.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за теглич

      това вече става много сложна процедура....
      топката е сваляема,съответно има един прорез в частта,която влиза в теглича и нещата отиват на правене на нова топка....
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за теглич

        Ако можеш с изработването на новата топка да коригираш и ъгъла, ще бъде най-добре.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за теглич

          нямам идея къде и как може да се направи...
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за теглич

            Предполагам топката е куха и резбата е в нея и самата топка се навива около теглича. Предполагам ако отидеш на стругар и имаш друга топка, то може да го питаш, дали може да удължи топката с 4-5 см, да направи подходящ ъгъл и вътре в това удължение да направи и резбата. Това ми идва като идея на първо четене. Иначе не съм от София и не мога да ти помогна в намирането на човек, който да се захване. Тук вече колегите могат да помогнат с информация.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за теглич

              не е куха,плътна е и влиза в частта от теглича,където се заключва
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за теглич

                Ако sek.1 ​се включи в темата, може да даде акъл. Може да му пратиш едно ЛС.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за теглич

                  Абсолютно е сигурно че топката трябва да е вертикална.

                  По-скоро не е зле да се провери правилно ли е монтирана останалата част - лично аз не съм виждал така наклонен теглич.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за теглич

                    Останалата част няма как да се монтира погрешно
                    Cherokee WJ 4.0L- NP242
                    Honda Africa Twin XRV 750

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за теглич

                      Калине,самата стойка за топката не е с правилен ъгъл.Там трябва да се оправи.
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за теглич

                        Няма как да се обърка и промени ъгъла
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за теглич

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Ако sek.1 ​се включи в темата, може да даде акъл. Може да му пратиш едно ЛС.
                          Вариантите са два : Нагряваш и огъваш така рискуваме да отвърнем стоманата и теглича да се изправи при първото дърпане . Не знаем нищо каква е стоманата и как е обработена . Втория е да се натисне скобата на студено на преса . Тук може да го огънем може да се счупи а най лошото е ако изплесне може да убие някой .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за теглич

                            Има щампа на самата топка.Дали от нея може да се разбере нещо за стоманата и за начина по който е била обработена?
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за теглич

                              Основата на теглича по снимка не стои хоризонтално и от там куката отива още по надолу и с неприлен ъгъл на топката. Съответно се измества и центъра на опън при дърпане на ремаркето към задните колелета. Центъра на опън трябва да се разпредели в центира на тежестта на колата. Има вероятност теглича да не е за твоя модел( ако не са му правили подобрения) или нещо да е сбъркано при монтажа.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X