Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светна лампата за маслото, Land Rover Defender 300tdi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светна лампата за маслото, Land Rover Defender 300tdi

    Здравейте колеги, светна ми лампата за налягане на маслото на Defender 300tdi. Ако някой е имал подобен проблем, моля да сподели от какво е бил? Питането ми е на лаик, но разглеждайки схема на маслената помпа ми се струва, че тя не може да се повреди. Очаквам вашите коментари и мнения.
    П.П. не е от датчика за налягане на маслото.

  • #2
    От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

    Провери с манометър колко е действителното налягане, пък после ще го мислим. Като дигнеш оборотите лампата угасва ли?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

      По какво съдиш, че помпата не може да се повреди? Ако е по картинка-заеби...

      Да речем, че помпата не може да се счупи, но си има клапан който определя какво да е налягането, и ако той се скапе(все отнякъде трябва да има повреда)-пак оставаш без налягане.
      Не съм виждал досега на никакъв двигател, но не е и невъзможно-да пробие някъде маслената магистрала, и маслото да църка в картера, като разтоварва системата. Ако коляновия вал има тапи затварящи технологичните отвори-и там е възможен проблем.
      Изобщо-варианти бол, най-безболезнено е да си сбъркал за датчика(кажи как определи, че не е от него?), но аз предричам вадене на двигател.
      Не е малко работа, но без налягане на масло си заникъде...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

        Не, не огасва. По принцип вече съм свалил картера и лагерите на 4 пета и биела. Лагера на петата е червен а на биелата по-малко. На дъното на картера немерих две черупки (аксиални лагери) единия беше много износен другия като нов.

        Коментар


        • #5
          От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

          Е работата е ясна. Ако коляновия вал е здрав, слагай нови лагери и газ. Ама силно се съмнявам да е минал без нараняване. Аз за това не мога да търпя кола без манометър за налягането. Щото като светне лампата е късно.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

            Мразя да съм прав за ремонтите...
            Тези "полумесеци" не би трябвало да могат да изпаднат сами.
            Като разглобиш-най-вероятно ще излязат още изненади.
            Отстраняват се всички "бъгове", слагат се читави части, задължително шлайф на главата, с нова гарнитура(желателно е и да се видят и клапаните), ако трябва-шлайф и на коляновия вал, сглобяване по ръководството, и задължително завиване на всички резбови съединения според предписаните нютонметри, и мотора трябва да пее.

            А защо е изгубил налягането-ще си проличи докато разглобяваш. Няма да се мине без разглобяване.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

              Двигателя ще се сваля, или поне ще се консултирам най-напред. Какво да търся като причина, ако м.помпа е здрава?

              Коментар


              • #8
                От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                Нищо не търси. Дошло му е времето. Освен ако си го купил нов от магазина и вярваш на километража.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                  Ако не си отварял досега двигател-по-добре дай джипа на някой който е в час.
                  Щото може и да не разбереш от какво е проблема, а човек с опит още като види някой проблемен детайл може да разбере за какво става въпрос.
                  Както и да прецени кое е за смяна, кое за ремонт, какви части трябва да се купят, и т.н.

                  Дръж темата актуална, казвай докъде я докарваш, малко снимки не вредят, и може ремонта да ти излезе наполовина.

                  Ама съм го казвал много пъти-ремонт по телефона, и по интернет не се прави. Трябват си ръка и око на място.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                    Километража е точен, 450000 км. Колеги, благодаря за отговорите, ако има и други, които искат да споделят опит да заповядат. От моя страна, ще се опитам да ви държа информирани за това какво ще се случва с ремонта и евентуалната причина за него.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                      Първоначално публикуван от r3fon Преглед на мнение
                      Здравейте колеги, светна ми лампата за налягане на маслото ......
                      Износен мотор - повишен луфт в лагерите => ниско налягане на маслото......по-горе са ти отговорили
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                        Ако знаеш колко много умрели двигатели след ремонт умират много пързо пак...
                        Силиконирането с голямата шпатула е убила не малко мотори.
                        Изчисти всички маслени магистрали и то не само с въздух.
                        Друго - при тези двигатели се изместват лагерите на разпределителния вал и пада налягането. гледай и там.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                          http://www.glencoyne.co.uk/tdipage2.htm#a
                          Land Rover Discovery
                          Където е текло пак ще тече ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                            Ще се сваля двигател.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0883.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5653931
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-04-15, 07:10.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Светна лампата за маслото, Defender 300tdi

                              Скоро май ще бъде събран . Колеги, как да монтирам манометър за налягане на маслото?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1492.jpg
Прегледи:1
Размер:66.8 КБ
ID:5694682

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1493.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5694683

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X