Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед или сервиз на конкретен Grand във Велико Търново

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за оглед или сервиз на конкретен Grand във Велико Търново

    Колеги, моля за помощ.

    Знам, че сега ще ме нападнете, че ще си взема белята, но вчера в mo..le и c..s.bg излезе обява за един Grand във Велико Търново. Обявен е на 4299 лв, сив металик. Поствам част от описанието на продавача:
    "Джипа е в добро състояние. Всички възможни екстри за модела, нови гуми, нов акумулатор. Няма да хлопне и да тропне, кожата е в перфектно състояние, прибиране на огледалата при паркирване, седалки с памет, обслужен със сменени консумативи. Възможен бартер за бордови камион, може и с доплащане от моя страна. Цената при бартер е 5000. Джипа няма никаква забележка продавам го защото ми трябва камион за работа иначе не бих се разделил с него"

    Аз говорих с продавача по телефона и той ми каза, че каквото там се твърди, че е сменял и сервизирал си пази фактурите.
    Знам, че е подозрително ниска цената, но пак цитирам продавача: "тест-драйв? няма проблем! Карай го като искаш и 100 км, сам ще се убедиш, че е в много добро състояние!"

    Викам му, виж к'во, аз не разбирам нищо. Искам да го закараме на сервиз в Костинброд. И оня: Няма проблем, където кажеш го носим на сервиз.

    И сега въпросът ми към вас, приятели, е следния: Тъново ми е на 30 км и съм се навил да ида на един предварителен оглед, да подразбера дали няма нещо скрито-покрито, я документи, я нещо друго...
    Има ли някой от вас от Търново, който би дошъл с мен на този предварителен оглед? А бихте ли ми препоръчали сервиз в Търново или региона, който би ми свършил работа за оглед при закупуване?

    Ако все пак не намеря някой за предварителния оглед (за окончателен без сервиз няма да го купя, ако в Търново - ще го закарам в Костинброд при дядо Владо), бихте ли ми дали съвет къде да търся скритата лимонка? След като човекът е готов на продължителен тест-драйв и ходене на сервиз където кажа, то тогава къде другаде би могъл да се крие проблем, който да обясни цената?

    Благодаря на всички!

  • #2
    От: Помощ за оглед или сервиз на конкретен Grand във Велико Търново

    Днес ходих да гледам колата. На първо четене:
    Драскотина на предния капак, не работят амортисьорите на предния капак, скъсана тръба на климатика (не знам дали работи), карах го - не лопа, не трака, въртях осморки на бързи, на бавни, подгревът е под съмнение. Аз толкова разбирам, моля за съдействие.

    P.S. В какво положение трябва да е и има ли значение позицията на скоростния лост, за да превключа малкото лостче за бързи/бавни. При ппит да включа бавни бая трудно влезе и изхърка, ама скоростния беше на D. Дали е от това или се касае за проблем.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-04-15, 15:54.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за оглед или сервиз на конкретен Grand във Велико Търново

      От общо 20 обяви за ГЧ 3.1, които излизат за цяла БГ в единия от сайтовете, този ГЧ е третия с най-ниската цена, та ако питаш мен наистина трябва да се види от човек, който не само разбира от тези коли, а и да гони твоя интерес. Закараш ли го в сервиз във Велико Търново е много вероятно майсторите там да са познати на продавача. ВТ не е малък град, но и едва ли са много сервизите, които могат да барникат качествено по подобен модел. Следователно, ако продавача е правил нещо в града, го е правил в тези сервизи. Ако пък не е, поради това, че тамошните не са в час с такъв мотор, то не виждам дали можеш да им се довериш. Затова наистина, ако има човек от тук, който да те насочи качествено ще е най- добре. Ако просто отидеш в някой си сервиз в града е много вероятно да те излъжат или да не са в час.
      Може колата да е добра и тъй като се търси бърза продажба, затова да е с тази цена, но с оглед пазара и средните цени на тези коли-доста от тях проблемни, то малко са хората, които знаят, че колата им е на 6, наливани са пари и да ги харизат ей така. Но знам ли, дано тази е добра и да имаш късмет.
      Последно редактирано от Dydo; 13-04-15, 14:34.
      SUV

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за оглед или сервиз на конкретен Grand във Велико Търново

        Първоначално публикуван от ivan_georgiev Преглед на мнение
        ... скъсана тръба на климатика (не знам дали работи) ...

        ... P.S. В какво положение трябва да е и има ли значение позицията на скоростния лост, за да превключа малкото лостче за бързи/бавни. При ппит да включа бавни бая трудно влезе и изхърка, ама скоростния беше на D. Дали е от това или се касае за проблем.
        Без оглед на това дали има още някакви проблеми по тази кола, фактът, че не можеш да провериш климатика е достатъчно неприятен. Скъсаната тръба може да не е единствената повреда по тази система и само от там може да ти дойдат главоболия за няколко стотарки, че и отгоре ...

        Има значение къде е лостът. За превключване на бавни лостът на скоростите трябва да е позиция "N", като колата трябва да се движи много бавно.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-04-15, 16:05.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за оглед или сервиз на конкретен Grand във Велико Търново

          Здравейте,
          а не може ли бавните да се включат при режим P,и да се изкл.на при режим N?
          Grand Cherokee WJ
          Dodge Caliber
          E 430 4-matic-T(S210)
          GLK

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за оглед или сервиз на конкретен Grand във Велико Търново

            може ли модератора да отговори на въпроса???
            Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
            Здравейте,
            а не може ли бавните да се включат при режим P,и да се изкл.на при режим N?
            Лесно беше само вчера
            Jeep Cherokee - Liberty 3.7
            Fab Fours Legend
            Nissan Terrano II 2,4

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X