Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за струг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за струг

    Здравейте,

    Наскоро получих достъп до една занемарена работилница, където се намира стругът от снимката. Според мен е С8, но няма никакви обозначения по него. Първо, някой може ли да ми каже точно каква модификация е, защото съм виждал и по-различни С8, ако наистина е такъв. Второ, някой има ли схема и чертежи за подобен струг, тъй като той със сигурност има някакви проблеми, а и винаги е полезно да се разполага с такива. Към момента няма прекаран трифазен ток в близост (стругът е пренесен от друго място и не е ползван там), но това ще се случи в близко бъдеще. Затова се въздържам да го чопля все още, за сега забелязвам, че му е счупен маслоуказателя на супортната кутия, но почти сигурно ще излезнат много повече проблеми.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lathe.JPG
Прегледи:1
Размер:343.7 КБ
ID:6086163

    Идеята ми е да го възстановя и да го ползвам за собствени нужди. Благодаря на отзовалите се!

  • #2
    От: Информация за струг

    С 8 е . Дребни разлики има защото са произвеждани в почти всички ЗММта из България .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      От: Информация за струг

      Такова, или подобно, се произвеждаше навремето в техникума ми.
      Навремето му знаех технологичните карти наизуст.. за изпита по шлосерство трябваше да му събера скоростната кутия, а за 4-ти разряд стругаро-фрезист - да му направя един вал-з.к.

      Това беше през 1980-82..
      Сега дори трудно бих си спомнил, ама снимката ме боцна някак си.

      Чавдаре, за съжаление не мога да ти помогна, но носталгично едно такова..

      Коментар


      • #4
        От: Информация за струг

        На края на направляващите,до задното седло трябва да пише модела.Нивоуказатели ще ти дам като опреш до тях. Пиши от къде си.

        Коментар


        • #5
          От: Информация за струг

          Днеска разгледах внимателно указаната зона, но не забелязах никъде нещо написано. Възможно е да е имало табелка, но сега липсва, освен това корпусът е дебело боядисан. От Пловдив съм. Когато пристъпя към ремонта, ще се свържем.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X