Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предимство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предимство?

    Става въпрос за кръстовището на бул. Стамболийски и бул. Витоша. Сега като гледам май не съм го нарисувал особено добре, но... платното 1 се разделя на две, а 3 е за десен завой. Много често в средното платно 2 се сбутват коли. Онзи ден спорих с един и за малко не се стигна до бой, защото започна да обижда... е не му останах длъжен нахраних го, но се изнервих здраво, защото мисля, че аз съм прав в случая. Понеже съм изкарал книжка преди 20 години и явно някои неща са ми изветряли от главата... реших да се посъветвам с вас. В ситуацията при, която кола А се движи по платно 1 и се престроява в разширението 2, а кола Б се престроява от 3 в 2 по едно и също време, кой е с предимство? По моята логика е А... но искам да чуя и вашите мнения?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-1.jpg
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:6086158
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Предимство?

    Десностоящия.

    Коментар


    • #3
      От: Предимство?

      " Престрояване
      Престрояването е преминаване от една пътна лента в друга, за да се продължи движението направо, да се завие или да се излезе от платното за движение.
      Преди престрояване водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, движещи се в лентата, в която той навлиза. Когато се извършва едновременно престрояване на пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, сигнализирани с пътен знак Д1, първи се престроява водачът, който се намира в дясната пътна лента. "

      А там, като няма знак Д1?
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Предимство?

        Първоначално публикуван от camozzi Преглед на мнение
        Десностоящия.
        Ти във сучея дясно стоящ ли си........ знаеш ли за култовото ---сено и слама.
        Последно редактирано от isuzo; 12-04-15, 21:34. Причина: допълнение
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: Предимство?

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          " Престрояване
          Престрояването е преминаване от една пътна лента в друга, за да се продължи движението направо, да се завие или да се излезе от платното за движение.
          Преди престрояване водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, движещи се в лентата, в която той навлиза. Когато се извършва едновременно престрояване на пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, сигнализирани с пътен знак Д1, първи се престроява водачът, който се намира в дясната пътна лента. "

          А там, като няма знак Д1?
          Ако приемем че ти си се движиш в лента без да предприемаш маневра то ти си с предимство а той трябва да те пропусне защото той сменя лента. Всичко зависи от маркировката на платното. Ако е така както си го начертал ти си прав.
          А погледнато иначе с предимство е тоя с по-големия и прежален джип
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Предимство?

            Да се... днес минах от там и не съм го начертал съвсем точно, като имам време тези дни, ще го онагледя Всъщност 1 и 2 се разклоняват, но 1 е с разширение наляво, а 2 си е продължение на основното ляво платно...
            @fanatic и аз мисля, че съм с предимство, там винаги съм минавал по този начин и не е имало конфликти. Вечно има бързаци, които се мушат от дясната лента, но още не бях попадал на наглец, който свири и се дзвери Беше си и залепил и някаква лепенка с трибагреника и някакъв знак на предното стъкло да се прави на страшен А иначе дясностоящия има предимство при нерегулирани кръстовища
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #7
              От: Предимство?

              Не се заяждам.В случая и двамата маневрирате на прекъсната линия ,единият на ляво другия на дясно.. Във случаи че има ПТП КАТ трябва да напише акт на един от двамата за ---Не осигурена маневра ---или отнемане на предимство !!! ???
              Последно редактирано от isuzo; 13-04-15, 22:20.
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #8
                От: Предимство?

                Позволих си да променя номерацията на лентите за прегледност:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Vit-St.png
Прегледи:1
Размер:391.3 КБ
ID:5653824
                Дясната стига до светофара като 1 (дясна)
                Лявата се разделя на 2 (средна) и 3 (лява)
                Колите, които се движат по лявата лента могат да изберат как да се престроят на светофара - 2 или 3 - там обсъждане на предимство не е необходимо - те не си пречат - разделят се.
                Колите които се движат по дясната лента (1) имат предимство само докато си седят в нея - т.е. да се наредят на светофара за десен завой. Ако кола от дясната лента (1) иска да продължи наляво, трябва да се престрои в лента 2 (или още по-лошо: 3) и трябва да пресече маркировката. Това, както знаем от ЗДвП, става без предимство и с ляв мигач.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Предимство?

                  Алекс благодаря за кадрото, че си играл да го вадиш и да номерираш... Благодаря и за обясненията. От край време, като минавам от там знам, че нахалниците от лента 1 (по твоята схема) нямат предимство. За пуяци, като онзи, който ми се дуеше мисля да си купя един електоршок, финна и болезнена работа без следи...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предимство?

                    Ти па. Навиваш рязко десен после ляв, спираш и викаш кат. Калника малко ще се сгъне ако нямаш степенки ако имаш ще му съдереш вратите и калника и после акта за него. Пък ако ти посегне вадиш медицинско и спечелваш някой лев.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предимство?

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Ти па. Навиваш рязко десен после ляв, спираш и викаш кат. Калника малко ще се сгъне ако нямаш степенки ако имаш ще му съдереш вратите и калника и после акта за него. Пък ако ти посегне вадиш медицинско и спечелваш някой лев.
                      Абе незнам защо и аз така си го мислех!!!!Какви са тези електрошокови глупости!?Ще се окаже с някои пеисмеикър да се чудиш от къде ти е дошло!!!Както казва Божко навиване на волана и мръсна газ за да задере повече!Аз така правя!И всякакви ентусиасти с БМВ-та и прочие губят бързо ентусиазмът си!
                      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                      LZ1NES

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предимство?

                        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                        Не се заяждам.В случая и двамата маневрирате на прекъсната линия ,единият на ляво другия на дясно.. Във случаи че има ПТП КАТ трябва да напише акт на един от двамата за ---Не осигурена маневра ---или отнемане на предимство !!! ???
                        Ми не... аз не съм го нарисувал, като хората, скрийншота на Алекс дава обективна представа за мястото.

                        А иначе за идеите с ламарините... просто не ми се занимава, колкото и да е ще даде фира и джипката, няма кръг от железа около нея...
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X