Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилатор на радиатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вентилатор на радиатора

    Как се ремонтира виското на вентилатора който охлажда радиатора, сега като се постопли времето и започна да ьзагрява много когатао карам в града, чак изхвърля водата, и имам съмнениа че е от перката на радиатора зимата се чуваше като дам газ а сега не, и ме съмнява че не се върти с нужните оброти да може да охлажда.

  • #2
    От: Вентилатор на радиатора

    1. Правиш теста с вестника (има го описан на много места във Форума и другаде)
    2. Според резултата сменяш виско-съединителя или търсиш бедата другаде.

    Коментар


    • #3
      От: Вентилатор на радиатора

      На ниски обороти с навит вестник спира перката и даже се върти на обратно.

      Дали ще е проблем ако блокирам виското да се върти с оборотите на шайбата(на москвича няма виско муфа :") )

      Коментар


      • #4
        От: Вентилатор на радиатора

        Въпросът е дали можеш да го спреш с вестник когато леко подмине нормалната работна температура.

        Иначе да, можеш временно да блокираш виското. Ще фучи като самолет и ще изяде 1-2 коня, ще се повиши и разходът на гориво. Зимно време ще мръзнеш, а на лагерчетата дето държат перката ще им вземеш здравето.

        На Москвича перката е постоянно зацепена но е предвидена да работи именно така.

        Коментар


        • #5
          От: Вентилатор на радиатора

          Първоначално публикуван от icecool Преглед на мнение
          На ниски обороти с навит вестник спира перката и даже се върти на обратно.

          Дали ще е проблем ако блокирам виското да се върти с оборотите на шайбата(на москвича няма виско муфа :") )
          Проблем е и ще се откажеш бързо от стореното-/лично съм пробвал,това което мислиш да пробваш ти!!!/.
          Най-добре е щом си сигурен,че виското не сработва да се сдобиеш с ново-/сравнено с виско-перките на други джипки си е направо без пари/!
          Радиатора в какво състояние е-питата чиста ли е?
          П.П.Не сравнявай този мотор с мотора на Москвичи и Лади!!!
          За съжалание е много по-кекав откъм температурни амплитуди,особено сравнен с втората марка-/примери от изпатили си тук и въобще-много!/
          Така,че му подържай охлаждането в перфектно състояние!!!

          Коментар


          • #6
            От: Вентилатор на радиатора

            Имам такава застопорена, ако на някой му трябва, подарък. За 2000 тди става въпрос.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: Вентилатор на радиатора

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Въпросът е дали можеш да го спреш с вестник когато леко подмине нормалната работна температура.
              На напълно загрял двигател я спирам и я въртя на обратно, значи трябва проблема да е от там, а и като пусна климатика нямам проблеми с загряването на светофарите само по баира остава :")

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Радиатора в какво състояние е-питата чиста ли е?
              Радиатора е чист, даже предимесец го промивах че всичко бераздиво.

              Коментар


              • #8
                От: Вентилатор на радиатора

                Първоначално публикуван от icecool Преглед на мнение
                На напълно загрял двигател я спирам и я въртя на обратно, значи трябва проблема да е от там, а и като пусна климатика нямам проблеми с загряването на светофарите само по баира остава :")
                Нов вискосъединител те чака.

                Коментар


                • #9
                  От: Вентилатор на радиатора

                  Така, в неделя, миналата садмица, свалих муфата. Биметалната спирала беше пълна с "гнусотия" почистих я от замърсяването раздвижих оста после монтирах обратно вентилатора, вече цяла седмица карам и няма проблеми за сега, но от оста е текло виско гел така, че или трябва да си намеря гел да допулня или да сменям муфата.

                  Та въпроса ми е:
                  Някой знае ли от къде мога да си купя гел, гледах клипове, че го има като флаконче но незнам дали го има някъде при нас?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вентилатор на радиатора

                    Мой познат със Спортидж дълга база дизел ,със същия виско проблем ,се кани да рециклира някъде в Сливен.Там ремонтирали също на автобуси и камиони.Мога да ви държа в течение , ако има някакво развитие,тъй като моя човек не пише във форума.Ако някой колега от Сливен има повече информация...или колко надежден би бил подобен ремонт.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вентилатор на радиатора

                      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                      Имам такава застопорена, ако на някой му трябва, подарък. За 2000 тди става въпрос.
                      Аз имам същата която ПОДАРЯВАМ от 2.0 16В ..... виското е леко заминало и постоянно е в режим "виЙ кЪт вУк"
                      Ако на някой колега му трябва да пише !
                      LZ1ICD
                      Иван - 08девет683едно883
                      VW GOLF4 1.8 4motion.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X