Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Състоянието на пътната обстановка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Състоянието на пътната обстановка

    Здравейте, по-скоро бих започнал с Христос Возкресе,
    Пускам темата като чисто информативна, ако някой като мен е минал през участък, който не е за препоръчване нека го сподели.

    За 2 от почивните дни ми се наложи да попътувам из северозападнала България, тръгвам от София излизам и хващам към Петрохан – красота. Снега още не се е стопил а до най-високата чешмичка даже няма достъп, след прохода излизам Бързия-Берковица-Монтана. До тук добре, след това трябваше да се отправя в посока Видин. Е79 след Монтана затворен за ремонт. Ето тука започна истинското приключение – пътя е в токова окаяно състояние, че ако си е стоял черен път от преди асфалтирането съм сигурен, че сега нямаше да има толкова много дупки и щеше да е в по-добро състояние. Чудя се като направиха Е79 в ремонтирания от преди няколко години участък Монтана-Ружинци, не можаха ли да намерят някой лев да пооправят един обходен на него път, когато дойде време за ново затваряне на Е79 и нови ремонти да има един малко по-читав обход… там не са наливани пари не последните 30, може би последните поне 50 години….. много е зле, който може да го избегне участъка Монтана – Студено буче – Доктор Йосифово – Смирненски и останалите села по пътя, нека го направи. Аз не го препоръчвам на никой! Може би и там трябва да падне кола/ камион в кратер на пътя за да му обърнат внимание или вероятно пак ще кажат: „Ми то пари няма” или кой знае какво ще измислят за оправдание. А аз съм длъжен да си плащам ВСЯКА година от закупуването на колата ми (макар и стара) т.нар. Винетка. Тъй като целогодишно пътувам в различни посоки винаги си купувам годишна от началото на годината, нищо че важи до края на януари… всяка година е така. Явно парите Ми и парите Ви не отиват на правилното място – това е лично мое мнение!
    Весели Празници!
    Последно редактирано от NiksZh; 12-04-15, 06:57. Причина: допълване
    LZ1NIM/P
    B pos

  • #2
    От: Състоянието на пътната обстановка

    Има нарочна тема за случая: http://www.offroad-bulgaria.com/show...55#post2739555
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      От: Състоянието на пътната обстановка

      Весели празници!
      Хубава тема! След тази истинска зима, ще е интересно да се знае състоянието на пътищата. Особено планинските, а на мен най-интересно ми е как са новите(ремонтираните) проходи в Родопите? Че през пролетта има пясък по завоите, за родината е ясно. Защото в нормалните държави, след дъжд калта не е по асфалта.

      Коментар


      • #4
        От: Състоянието на пътната обстановка

        За да се различава от другата тема (цитирана от Пламен) предлагам да се пише от гледна точка на каране с мотоциклет. Примерно "Подбалканската" е ОК. Пътят от Варвара до Велинград също, както и от Велинград към Юндола.

        п.п. Пътят от Самоков към Ихтиман не става. Пътят от Юндола към Белово също (тъкмо два завоя ги изправих ). Просто са много разбити. В момента към Самоков също не става.
        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 12-04-15, 08:34.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          От: Състоянието на пътната обстановка

          +1 за това темата да бъде Мотоциклетната пътна обстановка, макар този участък, за който писах, за никакво превозно превозно средство НЕ става!
          LZ1NIM/P
          B pos

          Коментар


          • #6
            От: Състоянието на пътната обстановка

            От Е79 е затворена една отсечна от около 2 км.след Монтана като въпреки знаците си минаваме покрай ремонта(затворено е едното платно) от там нататък пътя си е отворен
            Uaz 469 2.4 D MB
            KTM 600 ROTAX
            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

            Коментар


            • #7
              От: Състоянието на пътната обстановка

              Проблема с точно този маршрут Монтана - Видин е много голям. От както направиха дунав мост 2 положението стана трагично, почнаха да минават изключително много тирове през Монтана(преди повечето минаваха ферибота на Оряхово). В работата ми всяка седмица товарим камион които пътува за Франция и трябва да стигне по някакъв начин до Видин, та с доста шофьори си коментираме положението и всички казват че минават почти през Лом и след това Арчар и към Видин. Още преди да затворят главния път Е79 шофьорите пак си минаваха през Лом, защото казваха че отсечката Ружинци - Димово за тирове е почти невъзможно минаването. Та да попитам нещо, изобщо някои от управляващите помисли ли какво ще стане с целия поток тирове които влизат в България през "новия" Дунав мост 2,след това как ще стигнат поне до Ботевград? Път няма, а си нямате на престава колко много тирове минават през Монтана всеки ден, а пък колко много трошат пътя ....... А Е79 е затворен защото правят околовръстно на Монтана, само че явно никои не си дава сметка че по Е79 движение няма, така че докато не се направи път Видин - Монтана които да отговаря на натовареното движение това околовръстно е напълно без смислено.
              За тези които пътуват в тая посока за Видин, ако сте с кола или мотор препоръчвам пътя Монтана - Долни Лом - Ружинци. Не е толкова зле за сравнение през Д-р. Йосифово.
              Gilera Nexus 500

              Коментар


              • #8
                От: Състоянието на пътната обстановка

                Вчера се размотавах до Петрохан и се върнах пак от южната страна. Все си мисля, че няма да е лошо да го пооправят и този участък. Преди година или две как намериха пари от Община Берковица (ако не се лъжа) и го направиха хубав европейски път от северната страна. Често ми се налага да пътувам по него, понякога и по служебен ангажимент. Природата наоколо ме кара да го предпочитам пред Витиня примерно
                LZ1NIM/P
                B pos

                Коментар


                • #9
                  От: Състоянието на пътната обстановка

                  ако сте с кола или мотор препоръчвам пътя Монтана - Долни Лом - Ружинци.

                  Преди няколко дни минах от там в най-голямата жега. Няма коли, няма движение, прохладно и красиво. Ще го предпочитам за напред. А асфалта е стар, но няма дупки. Препоръчвам го за моторет
                  LZ1NIM/P
                  B pos

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X